No. 20 VRIJDAG 13 OCTOBER 1933 gaat verkeerd met Middelburg en nu ook Noad zich van twee puntjes heeft voorzien, raakt Groen wit steeds erger in het gedrang. In de tweede klasse heeft Vlissingen ook den tweeden uitwedstrijd verloren en wel tegen Hero, de club, welke nog altijd een kwade tegenstander blijkt te zijn. Met een 42-nederlaag moest Vlis singen huistoe. Terneuzen heeft de eerste groote overwinning gehaald en wij hopen, dat dit het en thousiasme van de Terneuzenaren zal prikkelen. Zij gaan nu mooi gelijk op met de Vlissingsche ploeg en wanneer dit zoo kan blijven, komt dat ongetwijfeld de belangstelling ten goede. De Zeeu wen brachten het tegen de reserves van Vlissingen tot een gelijk spel (11). Het beste resultaat. De wedstrijd Middelburg-Eindhoven 1—2. Moment uit den strijd. De gasten scoren hun tweede, beslissende doelpunt. untA Voetbal, athletiek en wielerwedstrijden heb ben de vorige week onze belangstelling moeten deelen. Het is Zaterdag begonnen met een wegcours van 50 K.M. voor nieuwelin gen. Deze sport, de wielersport, is voor Middel burg of liever voor geheel Zeeland, behalve Zeeuwsch Vlaanderen, iets nieuws. Eenige jaren terug is te Middelburg een bescheiden poging gedaan, om door middel van eenige grasbaan- wedstrijden de wielersport ingang te doen vin den. Even vlug als de zaak was opgezet is deze weer verdwenen. Thans zien wij een tweede poging en als wij ons niet vergissen een grooter animo bij de jeugd om op het racewiel zijn krachten te meten. Voorzichtig van opzet was de eerste wegcours, t.w. een niet al te groote afstand, alleen renners uit Walcheren en Zuid-Beveland, die el kaar niet al te veel in kracht ontloopen, en een wedstrijd, welke voor het publiek niets kost. Er was een enorme publieke belangstelling en een groot aantal renners. Behalve de renners, die als nieuwelingen nogal buitelingen maakten en ernstige valpartijen moesten meemaken, was ook het pu bliek nog niet voldoende op de hoogte en veroor zaakte de jury en den renners zeer veel last. Het publiek was voor een deel oorzaak van de ongeluk ken welke zijn voorgekomen. Behalve voor de eerste drie aankomenden was bijna geen strijd voor een betere plaats meer mogelijk, daar het publiek zonder zich te storen aan politie of afzet ting den weg versperde door zich bij honderdtallen daarop te begeven. Als hierin geen verbetering komt, doet men beter om in Middelburg geen weg- corrseh meer te organiseeren. Een tweeden wedstrijd gaf de athletiek-ver- eeniging E. M. M., welke j.l. Zaterdag haar onderlinge wedstrijden verwerkte. Hoewel de athletiek-wedstrijden steeds een genoeglijk ver loop hebben, zijn dit toch de ontmoetin gen, welke onze bijzondere sympathie hebben. Het is hier zuiver en alleen de sport, welke op den voorgrond staat. Geen gejaag achter prijzen of blikjes, maar alleen een afscheid van de zomertrai- ning en even toonen wat er in de afgeloopen periode bereikt is. Gerust mag gezegd worden, dat er veel bereikt is in deze vereeniging, trouwens, dat heeft niet alleen dit treffen, maar dat hebben ook alle wedstrijden van dit seizoen bewezen. Weinig verrassing bracht de voetbal ons Zondag j.l., daar alle uitslagen, althans van Zeeuwsche clubs, zoo ongeveer in de lijn lagen. Dat Middelburg het zou laten zitten tegen Eindhoven, was gemakke lijk uit te rekenen. De score is laag gebleven en dit alleen kan nog tot tevredenheid stemmen. Het Nog een spelkiekje uit den wedstrijd Middel burg-Eindhoven, welke na 'n forschen en span- nenden strijd in 'n 21 overwinning voor de gasten eindigde. De grasbaanraces van de motorclub „Sparta" op het oefenterrein der Gi V. Olgmpia te Zierikzee. Sporre, de overwinnaar in de 500 cM* klasse, wordt door zijn clubgenooten gehuldigd. dat een plaatselijke ontmoeting opleveren kan. Oranje bleef zoowaar de baas over de Terneuzen- reserves, zij het dan ook op het nippertje met 43. De mannen uit Sas van Gent komen er nog steeds beter in en als zij zoo doorgaan, komen zij in aanmerking voor een aardige plaats op de rang lijst. IJzendijke kon den goeden toon nog niet vinden en moest in Zeelandia 2 de meerdere er kennen. Met een 1O-nederlaag moesten zij zich tevreden stellen. Breskens heeft den eersten wed strijd eveneens verloren tegen Hulst met 23. Lang geen slechte uitslag voor Breskens. R.C.S. heeft beantwoord aan de verwachtingen en met 3—4 gewonnen van Hansweert. De volgende week ligt de K.N.V.B. in het Zuiden geheel stil en gaat aller belangstelling uit naar den wedstrijd tusschen Luxemburg en Zuid-Nederland, waar Vogel van Middelburg de Zeeuwsche kleuren zal verdedigen als midvoor van het Zuidelijk elftal. Moge het Piet gelukken dit met succes te doen. Uit ons elftallenarchief. ..De Zeeuwen", die ook tijdens dit seizoen in de 3e klasse wel weer van zich zullen doen spreken. Uit ons elftallenarchief. De reservesvan „Vlissingen". Hoewel de prestaties van dit team over 't algemeen eenigszins beneden de verwachtingen bleven, werd Zondag j.l. een fraai succes geboekt, n.l. een gelijk spel tegen „De Zeeuwen"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27