1 Zeeuwsche Omroep Brand te Veere. Door het bijvullen van benzine ge raakte een dorschmachine in brand Het vuur deelde zich mee aan 'n nabije schuur te Zanddijk Veere). Het overschotje na den brand. Te Middelburg had op de algemeene begraafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Mr. F. J. Sprenger, oud-lid van Ged. Staten. Onder de aanwezigen op de begraafplaats merkten we o.a. op den Commissaris der Koningin, leden van Ged Staten en vertegenwoordigers van colleges en vereenigingen, waarin de overledene werkzaam was geweest. Grabbelende jeugd te IJzendijke. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat de hoofdprijs van de ver loting der Ambachtsschool, zijnde een keurig slaapkamer-ameu blement, ten deel gevallen is aan den burgemeester der gemeente. Met de meeste stelligheid kunnen wij het gerucht tegenspre ken, dat er plannen zouden hebben bestaan, dit ameublement in de gemeente-secretarie te plaatsen. De alombekende natuur-historische vereeniging te Goes, heeft dezer dagen een paddenstoelen-excursie naar Bergen op Zoom gehouden, zoo seint men ons uit de ganzenstad. Dit moet wel 'n vergissing wezen. We hebben in Bergen op Zoom nooit paddenstoelen zien groeien. Vermoedelijk is het genootschap de gaarne geziene gast geweest van de klapstoel- afdeeling eener tirmherfabriek. Om tegemoet te komen aan de vele gerechtvaardigde klachten over de vuilnisbelt bij den ingang van het schoone dorp Kort- gene, hebben de autoriteiten per beschilderd bord bepaald, dat er geen vuil op die belt meer gestort mag worden alle ongerechtigheden moet men er thans naast werpen. De Salomo's zijn gelukkig nog niet uitgestorven f De storm heeft te Brouwershaven zeer huisgehouden. Van vele huizen waaiden pannen, schoorsteenen wierpen zich naar omtea* en medijniitje rinkelde in scherven. Er is, zoo meTdt onze optimistische correspondent, in langen tijd niet zooveel leven in de brouwerij geweest Volgens de gemeentelijke statistiek wordt het museum te Vlissingen per dag gemiddeld door één persoon bezocht. Verscheidene instellingen van weldadigheid hebben lofwaar- dig het initiatief genomen om iets voor dezen eenzame te doen Uit Vee** telefoneert men ons met nauw verholen trots, dat het haantje van den stadhuistoren met echt bladgoud opnieuw verguld is. Het lijkt 'n kostbare geschiedenis, maar wij meenen, dat het toch nog voordeeliger is, dan het uithangen van 't gebraden haantje, dat op zooveel andere stadhuizen gebeurd is Het „laatste" trammetje van Vlake naar Hansweert is een plechtige begrafenis bezorgd met hooge hoeden, grafrede, rouw kransen en treurmarsch. Dit is 'n mooi einde van 'n raar bestaan, dat zich kenmerkte door het voortdurend „onder stoom" en „in de olie" zijn, door 'n slingerenden gang langs de baan en 't door lawaai ver storen der openbare orde Tot de volgende week, dames en heeren. VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 No. 21 Er bestaan thans plannen om tot restau ratie van den Plompe toren te Koudekerke op Schouwen over te gaan. De toren in zijn tegenwoordige gedaante. Te Middelburg brak in café Rotterdam aan den Kinderdijk een brand uit die evenwel spoedig was gebluscht. De brandweer doet een inval in het café en lescht haar dorst aan de l

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 22