ZEEUWSCHE SPORT No. 21 VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 667 K.N. V.B.'ers van den „Overkant"De ploeg van Bres- kens welke er Zondag j. I. in slaagde IJzendijke een groote nederlaag toe te brengen. De prijsuitreiking na de Middelburgsche estafet te rond de singels, E. M M. legde voor de 2de maal beslag op den Ons Zeeland"- beker. 15 min. 9 4/5 sec.,'ter wijl E.M.M. I. er 15 min. 3 sec. over deed. De tijd is dus iets slech ter dan vorig jaar, wat hoofdzakelijk moet worden toegeschreven aan het slechtere par cours, dat thans ge deeltelijk door de stad De Middelburgsche singel loop. v. d. Feltz komt voor de vereeniging E.M.M. als eerste door de finish. K.N. V.B.'ers van den „Overkant". IJzendijke zag zich Zondag j.l. met 06 door Breskens geklopt. liep, omdat de Poelendalesingels opgebroken waren. Marathon werd derde aankomende, en kreeg dus den tweeden prijs, in 15 min. 18 2/5 sec. Vierde werd Wilhelmina in den tijd van 16 min. 8 3/5 sec. De nummers één, twee en drie lagen reeds een behoorlijken afstand uit elkaar, doch nummer vier was een heel stuk achter, terwijl er weer een vrij groot verschil bestond tusschen nummer vier en nummer vijf „Odidas", welke als vijfde aankwam in 16 min. 32 3/5 sec. De tweede ploeg van E.M.M. sloot de rij als nummer zes. Als wij nu nog even het komende voetbal programma naloopen, zien wij, dat „Middelburg" bij B.V.V. op bezoek gaat en wij gelooven niet, dat hieruit winst zal gehaald worden. Axel zal het thuis tegen Hero evenmin gemakkelijk hebben. Vlissingen moet thuis van de Baronie winnen, terwijl Terneuzen tegen T.S.C. uitkomt en zich op het ergste moet voorbereiden. Terneuzen 2 kan Vlissingen 2 wel de baas blijven. Oranje moet oppassen, want de Zeeuwen zouden hen in eigen home durven kloppen. IJzendijke is met Hulst ook nog niet klaar en zal wel weer een neder laag te incasseeren hebben. Zierikzee krijgt Dosko 2 op bezoek en als wij ons niet al te sterk vergissen, zijn de beste papieren voor Dosko 2. Goes kan den wedstrijd tegen Hansweert zeker winnen en is ook verplicht dit te doen. Voor de 7de maal had te Middelburg de estafette rond de singels plaats, waarvoor de hoofdprijs door Ons Zeeland beschikbaar is gesteld. De start der eerste 6 verteoenwoordiaecs der deeln. oloea: uitsluitend 7.een,„en gesteld. De start der eerste 6 vertegenwoordigers der deeln. ploeg; uitsluitend Zeeuwen. De blauw-witte vlag met den fieren Zeeuwschen Leeuw in het midden wapperde j.l. Zaterdag van de Sociëteit „De Vergenoeging", 't Tee- ken, dat er op athletiek-gebied iets gaat gebeuren, 't Is de vlag van de athletiek-vereeniging E.M.M. en wanneer wij die zien wapperen, kunnen wij altijd iets goeds verwachten. Het is weer een goede wedstrijd geworden in alle opzichten. De Estafette rond Middelburg, waarvoor door ons blad de „Ons Zeeland"-wisselbeker is beschikbaar gesteld, werd weer een schitterend succes. Een organisatie, welke steeds „af" is, een groote publieke belang stelling en een 'wedstrijd, waarin de athleten zich gaven voor wat zij waard waren. Een hevige strijd om een betere plaats, telkens weer opnieuw in hevigheid toenemend, als nieuwe loopers bij de verschillende wisselpun- ten in den strijd kwamen. De eerste ploeg van de or- ganiseerende vereeniging E.M.M. werd vorig jaar eerste en legde toen voor één jaar beslag op den „Ons Zeeland"-beker, in een tijd van 14 min. 51 3/5 s. Ook nu bleek E.M.M. 1. weer de sterk ste ploeg te zijn en deze wist dus den beker op nieuw voor een jaar te bemachtigen. Wanneer het deze kranige ploeg ge lukt er volgend jaar op nieuw beslag op te leg gen, komt E.M.M. in 't definitief bezit van de tropee. Tweede werd een gecombineerde ploeg van Rust Roest en Olympia uit Zierikzee. Deze beide vereenigingen zijn nog pas kort geleden tot den Zeeuwschen Athletiek-Bond toegetreden. Waar het hier een combinatie betrof, mocht de tweede prijs niet uitgereikt worden aan deze ploeg. Dit is wel zeer jammer, waar het uit een oogpunt van propaganda alleen reeds gewenscht was, hierop dezen keer een uitzondering te maken. E.M.M. wist hierop echter wel iets te vinden en deed de toezegging, dat de athleten, waaruit deze ploeg bestond, een persoonlijke herinnering' zullen ont vangen. De tijd van de Zierikzeesche ploeg was

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25