VLAKE EXIT.... 670 No. 21 Het kleinste trammetje van ons land op de lijn Vlake-Hansweert, De conducteur, die de eerste reis meemaakte, ongeveer die pl.m. 10 minuten rijdens lang was, na een zijner laatste ritten. 20 jaar geleden, heeft ook op den laatsten rit dienst. De machinist, die Alles heeft zijn tijd van komen, alles heeft zijn tijd van gaan Niets op deze wereld heeft een onveranderlijk bestaan. Soms geeft het verdwijnen blijdschap, soms ook geeft het zorg of leed Maar wel zeker is, dat ieder het ten slotte snel vergeet Het station te Vlake heeft zijn laatste plichten trouw vervuld Uit is het met 't lastig wachten, 't trappelvoetend ongeduld 1 Voortaan reizen alle treinen aan dit oponthoud voorbij Het geraas der wielen stoort zich niet aan droom of mijmerij En het trammetje, oneerbiedig koffiemolen vaak genoemd, wijl het als een koffiemolen kreunt en kraakt en knarst en zoemt, wordt meteen maar opgeborgen, in 't museum bijgezet de machine, assen, krukken, alles deugd'lijk in het vet En we missen in het landschap dit genoeglijk oude beeld Hoezeer 't ook met onze levens hotsend-botsend heeft gespeeld Worden even triest om 't afscheid En toen 't voor het laatste floot, hebben wij, uit waren eerbied, eventjes het hoofd ontbloot I Dat zit er op! En inmiddels zijn de werkzaamheden voor brugver- nieuwing enz., waarvoor het station moest worden opgeheven, begonnen. Op het station Vlake wordt een der laat ste kaartjes uitgereikt. den tijd van z'n bestaan heeft gereden, zonder ongelukken, al werd soms wel gevreesd, dat bij stormweer het trammetje van de dijk zou kunnen waaien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 28