*RiHHeHtaMcl~ No. 21 VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 643 Vier slachtoffers heeft het vliegongeluk bij Lienden (nabij Rhenen) geëischt. Twee militaire vliegtuigen botsten in de lucht tegen elkaar en vielen op de aarde te pletter. De vier inzittenden werden gedood: de le luit. jhr. H. Asch v. Wijck, die het Nederlandsche hoogterecord hield; de 2e luit. jhr. A.J. van Coehoorn van Sminia uit Brummende sergeant-majoor B. Ver meulen, en de sergeant W. C. I Ia r de veld (v.bov. n. o.j. Nu en dan hoort men in het land van conflicten tus- schen huisbewoners, autoriteiten of eigenaars, waarvan de bewoners meestal het slachtoffer zijn. Te Ittersum aan den rijksweg Zwolle—Deventer is ook zoo rrconflict; daar werden zeven landhuisjes gebouwd volgens een vooraf goedgekeurd plan. ieder huis met uitgang. Nu zegt Waterstaat achteraf, dat de bewoners van al deze huizen het met één gezamenlijken uitgang moeten doen, daar het oorspronkelijke terrein ook 'maar één uitgang had; de bewoners moeten nu over elkanders erf gaan, wegens de offcieele afsluiting der uitgangen door een hek. Daar de erven onderling een afscheiding hebben, zijn de bewoners gedwongen tot allerlei klimpartqen. De schuimende golven van Groningen. Bij de Aard-11 appelmeelfabrieken te Foxhol (Gr.) stond het schuim uit de fabriek zoo dik op het water, dat de schepen er voor een deel in schuil gingen. De krantenschrijvers van Nederland hebben feest ge vierd bij het 50-jarig bestaan van den Nederl. Journa listenkring. Aan het feestdiner in De Witte Brug te Den Haag zaten veel hoog geplaatste personen aan. o.a. Z.K.H. Prins Hendrik (rechts), Z.Exc. minister dr. H. Colijn (er naast) en jhr. mr. dr. M. A v. Karnebeek, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Daartusschen de heer H. Dekking, bestuurslid van den Journalistenkring

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 3