KERK ZIEKENHUIS De koers van ,,De Hoop" wordt aan boord van een visschersvaartuig opgenomen In de seintabel voor schepen kan men vinden, dat twee nationale vlaggen boven elkander geheschen beduidt „Ik heb iets mee te deelen." Het is naar dit sein, dat men op het hospitaal-kerkschip „De Hoop", dat op de Noordzee kruist om de visscherssche- pen hulp te verleenen, steeds uitkijkt. Want de visschers op hun vaak zware tochten bij te staan in geestelijk en me disch opzicht is het doel, dat de Ver- eeniging ten Behoeve van Zeelieden van elke nationaliteit, gevestigd te Amster dam, Oudebrugsteeg 16, zich bij het in zee sturen van „De Hoop" heeft ge steld. De doktershulp wordt meestal Het hospitaal-kerkschip „De Hoop Een zieke wordt in ontvangst genomen. ingeroepen voor lichte gevallen kiespijn, ontstekingen. Maar ieder jaar zijn er ook een paar maal ernstige zieken, die van boord moeten worden gehaald en dan verzorgd worden op „De Hoop". Dan is het voor den patiënt, die de onvoldoende behuizing van een visschersboot kan ver laten, een zegen als het hospitaal-kerk schip gepraaid kan worden. Soms doen zich ook gevallen van besmettelijke ziekte voorde betrokkenen worden dan op „De Hoop" gebracht en de ziekte blijft gelocaliseerd. Is er om hulp verzocht, dan wendt „De Hoop" den steven en nadert zoo dicht mo gelijk den logger of trawler. Het gesprek begint dan meestal met een langgerekt „Morrege, kapitein". En op 't stereotiepe antwoord „Morrege, allemaal", volgt meestal Ik heb er een met kiespain; ka-je-die ook hellepe Waarop de kapitein van „De Hoop" mededeelt een jol te zullen zenden. Deze wordt dan vlug uit de davits te water gelaten en rappe handen roeien naar de andere schuit. De dominee van „De Hoop" is mee gegaan en brengt den kiespijn- of lijder aan 'n ander ongemak mee terug. Op „De Hoop" staan dokter en verpleger al gereed om hem in ontvangst te nemen. Terwijl de beide schepen op eenigen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 4