P ZEE i **sff „De Hoop" wordt te hulp In de hospitaalruimte pan „De Hoop" Dominee spreekt poor de microfoon. afstand van elkander ronddob beren, voltrekt zich in het kleine hospitaal, dat tevens als kerk dienst doet, het kleine drama. Ondertusschen biedt de visscher een „broedje" aan, d.w.z. een zootje versch gevangen visch, voor de bemanning van „De Hoop". De eene dienst is den anderen waard. Als de patiënt weer op dezelfde wijze is teruggebracht, begint „De Hoop" haar speurtocht opnieuw. De marconist van het hospitaal-kerkschip vangt het nieuws op van den wal en geeft het telefonisch door aan de visschersschepen, waarvan er vele met een ontvanger zijn uitgerust. Visscherijberichten, mededeelingen omtrent de positie van „De Hoop" in teresseeren alle zeevarenden, 's Woensdags, en wanneer „De Hoop" op zee moet blijven ook 's Zondagsmorgens, houdt de predikant een spreekbeurt tot de vis- scheriieden, die zulks zeer op prijs blijken te stellen. Is „De Hoop" voor den Zondag een haven kunnen binnenloopen, dan is er een godsdienstoefening voor de visschers, die daar eveneens toeven. Sinds 1912 kruist „De Hoop" over de baren; het is het eenige schip, dat én hospitaal én kerk is. en de zeeën bevaart. Niet alleen op zee, maar ook aan den wal is „De Hoop" een welkome verschijning. In vele Engelsche havens krijgt het de beste ligplaats, behoeft geen haven- en loodsgelden te betalen, en men brengt nog gratis duinwater aan boord. Vriende lijkheden, die te meer op prijs gesteld worden, daar men in de Hollandsche havens zoo voorkomend niet is. De kosten van „De Hoop" worden door particulieren gedragen. De verpleger van „De Hoop" in zijn apotheek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 5