Sluïgmectiteï jjL Slamink w EEN PRAATJE MET I No. 21 Burgemeester Bannink in zijn werk kamer. Deze kamer werd in 1661 bij een vergrooting van het bestaande Raadhuis gebouwd. In deze zaal val len vooral op de fraaie 17e-eeuwsche eikenhouten kasten, de schoorsteen met de wapens o.a. van Stadhouder Willem III, van Zeeland, Zierikzee. Brouwershaven en Duiveland en de ook uit de 17e eeuw dateerende lange tafel. Een kamer met veel historische herinneringen. „Kende u Zierikzee niet, vóór u er kwam informeer den we belangstellend. „Neen, heelemaal niet. 'Maar de historische traditie trok me aan. En tot nu toe heb ik ook geen spijt van mijn sollicitatie." De warme toon van' deze verzekering trof ons en daar om informeerden we dadelijk „Maar uw gemeente heeft toch ook moeilijkheden „Natuurlijk," kwam prompt het antwoord. „Het is met ons ambt tegenwoordig zoo, dat niets meer verzuimd mag wor- Het is tegenwoordig niet gemakkelijk, burger vaders tot een praatje over hun gemeente te brengen. De meeste gemeenten in ons land hebben ernstige zorgen, en daarmee loopt men liever niet te koop. Toch kan het aanbeveling ver dienen, juist dón het hart eens uit te storten. Er bestaat dan gelegenheid om den gemeentenaren eens duidelijk te maken, wat deze moeilijke tijd van hen vraagt. Het deed ons dan ook genoegen, dat we den burgemeester van Zierikzee zoo spontaan bereid mochten vinden, ons te woord te staan. „Komt u 's middags eens bij me thuis," zoo schreef de heer Bannink, „dan maken we er meteen een thee-praatje van." Nu, niets was ons liever 1 Men kan dan zonder werd bijgebouwd. gang I' reserve praten, wat heel veel waard is. Alzoo reis den wij naar Zierikzee en werden door den burger vader op buitengewoon hartelijke wijze ontvangen. „U vraagt maar; ik ben blij, mijn hart weer eens te kunnen uitstorten," begon onze gastheer glun der „Want dat is nu al vier jaar geleden, bij mijn benoeming Exterieur van het Zierikzeesche stadhuis, dat oorspron kelijk waarschijnlijk in de 14e of 15e eeuw vleesch- huis was en in de 2e helft van de 15e eeuw bij de ver grooting van het bestaande Raadhuis hierbij werd ingelijfd. De fraaie toren van het stadhuis, die van 15501554 ■werd opgetrokken. Op den top staat het bekende Neptunusbeeld als windwijzer, getuigend van de oude zeevaart dezer stad. den. Overigens is de financieele toestand der ge meente niet verontrustend." „Maar toch ook niet gunstig Burgemeester Bannink maakt een gebaar, dat wil zeggen „In welke gemeente is dat nog wèl het geval Dan zegt hij „Natuurlijk moet er ver betering komen. De werkloosheid is hier naar ver houding groot. Er zijn zoo'n 300 ingeschreven werkloozen." „En hebt u geen steunregeling „Neen. Wij doen alles door werkverschaffing. Een der werk-objecten is er het ophoogen van de havendijken. Dat is een werk, dat begroot is op f 60.000 a f 70.000. Dan is de uitbreiding der rio- ieering aangevat ook een groot werk." „Hoeveel menschen houdt u zoodoende aan het werk „Gemiddeld een 50 per week. En we hebben nog andere objecten op het oog, o.a. uitbreiding van de begraafplaats." Een beetje ondeugend informeeren wij, of ook een nieuwe bestrating niet in aanmerking komt. Onze gastheer schudt het hoofd, en zegt„f 8.000 a

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 8