m wmm Les in het in beweging brengen nan den cylinderder roulette. Een der eerste lessen wordt besteed aan practisch onderwijs, hoe men het geluks- balletje moet vasthouden en over de roulette moet laten tollen. Net of het echt is; de eene teerling telt vergenoegd zijn z.g. winst, de ander beraadslaagt bezorgd, of hij nog meer geld op de speelbank zal wagen het bekende en beruchte Monte Carlo speel zalen werden gebouwd, waarvoor niet zoo gauw genoeg vakmenschen waren. Daarom is er in Parijs een school opgericht, waar men dit vak kan leerende mannen met hun smoking, hun gladde gezicht en eentonige stem, die de roulette laten draaien en met een harkje sta peltjes goud en bankbiljetten naar zich toe halen, gaan hier naar school, waar de groene tafel natuurlijk het voornaamste leermiddel is. Om de beurt zijn zij hier croupier en speler (met imitatie-geldom na eenigen tijd hun diploma te behalen, het nieuwste op het ge bied van schooldiploma shet croupier-diploma. Er is, hoe vreemd het klinkt in dezen treuri- gen crisistijd, nog een beroep waarvoor meer vraag dan aanbod is. Dat is het beroep, waarvoor nog geen Nederlandsche naam be staat het beroep van croupier. Men weet dat in den afgeloopen zomer ook Nederland mondain is gaan doenin verschillende bad plaatsen werd het behendigheidsspel Straperlo ingevoerd, om aan iedereen, die daarin zin had, gelegenheid te geven aan de groene tafel geld te winnen en te verliezenOok in Frankrijk is de speeltafel niet meer verboden het gevolg was natuurlijk, dat nu cok buiten Bij het begin van iedere les en ieder spel wordt met een speciaal instrument de roulette gemeten en gecontroleerd, om verschuivingen e. d. van het gelukswiel te voorkomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 10