Zeeuwsche Omroep No. 22 VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 De ouden van dagen van Nieuwerkeck maakten de vorige week per auto een rijtoer door Schouwen en Duiveland. Tijdens het oponthoud te Haamstede werden de genietende deelnemers gekiekt. De weg verbetering te Middelburg. Ofschoon een groote verbetering voor het verkeerwordt ze voor het uitzicht van de bewoners aan 't Wagenplein een belemmering: voor hun deur wordt een muur gebouwd. Rondom den dijkval op Noord- Beveland. De nooddijk ter be scherming van het poldertje „Bohemen" heeft het thans ook begeven, zoodat ook genoemd poldertje is ondergeloopen. Wij kiekten de situatie bij ebbe, waar bij de verwoesting van het opge worpen nooddijkje zichtbaar is, benevens de geulen en gaten die het weer uitstroomende water heeft veroorzaakt. Ook de veranda's op den Blauwendijk moeten verdwijnen. De afbraak is begonnen, terwijl voor de verbetering van den weg eerst riolee- ring en waterleiding worden vernieuwd. Hallo hallo hier is de persdienst schen Omroep. Het verder vertellen v ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kloetinge, dat de gemeenteraad twee leden van het onderwijzend personeel der lagere school ontsloeg, *n Magyrus-babyspuitje kocht en het verzoek van 'n schutters- vereeniging, om schietoefeningen te houden in de gang van de openbare lagere school, afwees. Of deze vroede vaderen ook hart voor hun gemeente-kinderen hebben Te Kruiningen is vanwege de Algemeene Radium Centrale een propaganda-avond gehouden in de „Korenbeurs". De spre ker schilderde het nut van radium-gebruik zoo gloedvol af, dat na afloop een der aanwezigen tot hem zei Geef me dan maar 'n paar pond mee Wij vernamen uit Tholen, dat zich 'n dames-comité heeft gevormd om gelden te verkrijgen voor de restauratie van het historische kerkgebouw. Er wordt druk vergaderd. De omzet van koffie- en theewinkels is enorm gestegen. Men bericht ons uit 's Gravenpolder, dat de gemeenteraad met algemeene stemmen een schoollokaal heeft afgestaan voor een cursus in eerste hulp bij ongelukken. Alle andere geruchten ten spijt, kunnen wij op gezag van de hoogste 's Gravenpolder- sche autoriteiten verzekeren, dat onder dezen cursus geenszins wordt verstaan 'n opleiding van dagmeisjes voor lastige echt paren Van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens seint men ons, dat een vervoerder van Nederlandsche boter naar België er door 'n kommies op werd gewezen, dat er onder het laagje boter in zijn vaatjes niets dan zand zat. ,,'t Is vandaag den dag nergens meer botertje tot op den boom!' zei de betrapte onvervaard. Bij de verschillende Zeeuwsche wetenschappelijke vereeni- gingen zijn klachten binnengekomen van leden, die vonden dat men tot dusver van de tallooze excursies eigenlijk niet genoeg meenam. De hoofdbestuurders hebben hierop terstond besloten de deelnemers aan de uitstapjes voortaan 'n paar uur gelegenheid tot winkelen te geven De werkverschaffing te Oudelande is stopgezet, omdat de tewerkgestelden het terrein hadden verlaten wegens een regenbui. Zoo kan men ook nu nog heel gemakkelijk van den regen in den drop komen, ondanks watervrees.' Uit Middelburg schrijft men ons, dat er alweer 'n lange afstandsmarsch met groot succes gehouden is. De wandelsportvereenigingen rijzen als paddenstoelen uit den Zeeuwschen grond. Alle schoenmakers laten zich als dona teur inschrijven Ten gevolge van ruw weer is bij Wemeldinge een tankscheepje met motorolie gezonken. Alle natuurwetten schijnen er bij Wemeldinge aan te gaan. Tot nu toe bleef olie steeds drijven op het water en bezwoer men juist 't felste stormgevaar met olie op de golven Uit Krabbendijke meldt men ons, dat het waterschap „De Valkenissogeul", waaronder acht polders ressorteeren, het laatste half jaar slechts één bestuurslid bezit. Ook Nederland heeft dus zijn dictator gekregen Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames Volendammers ziet men zelden in onze provincie. We troffen er een paar, die op de boot naar Kortgene kwamen op hun tocht rond de wereld. Of het werkelijk Volen dammers waren, laten we in 't midden. Inmiddels zijn de werkzaamheden begonnen ter voorkoming van de afbrokkeling van den gedeel telijk weggezak- ten dijk. De in het Volkerak gezonken Rosalie werd met behulp van twee bokken gelicht door Van der Tak's bergingsbedrijf te Rotterdam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25