Zeeuwsche Sport No. 22 VRIJDAG - 27 "OCTOBER;;-.1933 699 Vlissingen behaalde Zondag een éclatante 7O-over winning op de Baronie. Het ontstaan van één der Vlissingsche doelpunten De Vlissinger doelman maakt een Btedaschen aanval onschadelijk. Een hooge voorzet op het doel van Vlissin gen wordt met angstige spanning afgewacht. Oranje was goed op dreef en mag niet afzakken, terwijl de Zeeuwen, die vorig jaar een goede plaats veroverden, dit jaar minder goed op dreef zijn. Het zijn onzekere berichten, welke wij ontvingen uit IJzendijke, doch wanneer zij juist zijn, heeft IJzendijke met 30 gewonnen van Hulst. Dit zou wel de grootste verrassing van den Zondag zijn. Het is heel goed mogelijk, dat Hulst aan kracht sterk heeft ingeboet door de schorsing van een paar spelers, maar ondanks dat was een overwin ning'toch mogelijk geweest. Zou IJzendijke zich herstellen Ook Zierikzee heeft een prachtprestatie gele verd door Dosko 2 met niet minder dan 61 te kloppen. De combinatie van de beide Zierikzeesche vereenigingen schijnt goed te werken. Tenslotte Goes-Hansweert 1, de wedstrijd met de elf doel punten, waarvan Goes er 10 noteert en Hansweert 1. Het is lang niet een broederlijke verdeeling, maar hier geldt het recht van den sterkste en dit was ongetwijfeld Goes. Voor den in Middelburg gehouden K.N.A.U.-afstand- marsch bestond zeer groote belangstelling. Het vertrek der deelnemers van de Groote Markt. Een blijde mare ging reeds laat in den namiddag door Middelburg, doch de pessimisten hecht ten er geen geloof aan vóór later in den avond persbureau's en supporters, die de verre reis naar Den Bosch hadden meegemaakt, het bericht, dat Middelburg met 31 van B.V.V. gewonnen had, kwamen bevestigen. Het kwam ook heel onver wacht en het was ook niet best aan te nemen. B.V. V. toch heeft zich in den aanvang van de compe titie van de beste zijde laten zien en getoond, dat de Bossche jongens iets in hun mars hebben. Hoe zou dan het zwakke Middelburg, dat tot heden uit 4 wedstrijden slechts drie doelpunten thuis'bracht en 0 winstpunten, daar kunnen winnen? Waar supporters en honderden Zeeuwen reeds lang op gewacht hadden en waaraan zij reeds wanhoopten of het nog komen zou, is gekomen. Het onmisbare enthousiasme, het vuur, waarmee de voetballer zijn technisch beter spelenden tegenstander onder den voet loopt. B.V.V. moge de beste kansen gehad hebben, .Middelburg heeft de goede kansen benut en belet, dat B.V.V. dit zou doen. Deze overwin ning heeft moed gegeven en hopelijk het noodige zelfvertrouwen. Nog is het niet verloren en kan Middelburg zich van de onderste plaats opwerken; waar thans het puntenaantal van P.S.V. en N.O. A.D. gelijk is, kan nog menige spannende strijd verwacht worden. In de tweede klasse heeft Vlissingen even ge toond thuis niet gemakkelijk te zijn en het was wel een zware afstraffing, welke de Baronie kreeg. Met .7 goaltjes en de boodschap Vlissingen niet thuis om doelpunten te incasseeren, moest Baronie huis waarts. Vlissingen staat weer aan den kop van het ranglijstje en zal alle moeite doen zich te handhaven Terneuzen kon het in Oosterhout tegen T.S.C. niet tot een overwinning brengen en moest de derde nederlaag incasseeren met 3—1. Aanvankelijk was er hoop, dat Terneuzen zou overwinnen, doch reeds spoedig herstelde T.SX. zich. Met rust was de stand gelijk, 11, en na de rust spanden de Terneuzenaren zich geducht in, doch het mocht niet gelukken nog een doelpunt te maken. Ook Axel heeft voor de derde maal klop gekre gen, nu van Hero. Met 63 werden zij verslagen, na een wedstrijd, welke ondanks het groote aantal doelpunten en de grootere kracht van Hero toch mooi genoemd kan worden. Axel staat met Alli ance en Baronie onder aan het ranglijstje met 2 punten. De Terneuzen-reserves brachten het tot een gelijk spel tegen Vlissingen 2. Wij hadden de Terneuzensche jongens tot een overwinning in staat geacht, doch de Vlissingsche dachten er anders over en haalden een puntje binnen. Oranje en De Zeeuwen deden hetzelfde en ook hier hadden wij de beste kansen aan de thuisclub gegeven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27