z VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 'etter Probe. arPh. "'Stir huwelijksboot trouwen, maar men moet toch eindigen met uit te stappen. Het tempo is niet vol te houden. We vliegen wel, maar nog niet naar een paradijs, en de aarde trekt ons altijd terug. Daarom juist is het tempo van onzen tijd zoo leeg en zoo ijdel, omdat het ons toch niet vermag te onttrekken aan de eenmaal gestelde aardsche verhoudingen. We blijven gebonden aan de wetten der aarde, die niet met kilometers rekenen. En daarom kunnen wij alleen maar gelukkig zijn, wanneer wij de snelheid niet tot in het waan zinnige opvoeren, maar ons terug laten brengen tot een rust, die het hart uiteindelijk verlangt. Ons leven wordt de laatste jaren gebracnt op een basis van nervositeit, die ontwrichtend werkt op het zenuwleven van den mensch. Een gevolg hiervan is, dat wij dit tempo in alles willen doorvoeren. Geen wandelingen meer. Geen lijvige romans. Geen opera's. Dit niet en dat niet; niets.wat tijd vergt. Ook met studie en vak gaat het desgelijks. Spoed cursussen bestaan op elk gebied. Pomp u vol, zoo spoedig mogelijk, solliciteer, zoo spoedig mogelijk; maak promotiezoo spoedig mogelijk Nu, per slot van rekening voelen wij ons in het geheel niet geroepen, om voor de menschen een boetpredikatie te houden. En er staat, zooals bij alles, ook wat goeds tegen over. Snellere verbindingen hebben veel voor, snel heid kan bespaarde verveling beteekenen. En daar hebben we nu de kle'nc taxi's, die ons land overstroomen, en deze dagen een hevige invasie in Zeeland hebben gedaan. De taxi, die langzamerhand ook onze Zeeuwsche steden veroverde, trekt alleen nog maar belangstelling, als ze iets bizonders vervoert. Wij hebben allemaal niets gevangenNasei zoen aan 't station. De G-tax biedt plaats genoeg voor twee. Tegenwoordig wordt er niets opgericht, of het heeft onmiddellijk een feilen concurrent naast zich. Zoo ook met de taxi. In Goes, aan het station, stond er eerst één; een week later kwam de tweede, toen een derde, enz. Dat waren nog maar de ge wone wagens. Maar daarna kwamen de kleine veroveraars, de G-tax, de M-tax, kortom, taxi's met alle letters van bet alfabet. Keurige, gerieflijke wagentjes, die u voor zegge één dubbeltje naar elk gewenscht punt in de stad voeren. Ze voeren het leven op tot grooter haast, schie ten overal doorheen, en brengen het wandelen uit de mode. Meer nog. We zien in den verkeersauto in ruimeren zin een ernstige bedreiging van de spoorwegen en tram, gelijk hier en daar ook erkend wordt. Zoo kennen we in Zeeland een lijn, die 's Zaterdags haar eersten passagier van de geheele week vervoerde Zooals de bussen het terrein buiten de stad ver overen, zoo zal de taxi het binnen de gemeente- palen doen. En, nu we er genoeg kwaads van gesproken hebben, gaan we naar buiten, om dit artikel te posten, maar wat zien we Het is al laat, de postDus nemen we zoo'n aardige kleine G-tax, die ons in een ommezien naar 't station brengtJa, de mensch is inconsequent. En daar om is hij dan ook dik wijls onredelijk.Zoo dat men bovenstaande critiek maar met een korreltje zout moet nemen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9