JUHUtettie Japonnen en Mantelcostuums 528. Mantelcostuum bestaande uit effen man tel met bontgarneering en geruiten rok met breeden lossen overslag. Benoodigde stof, voor den mantel 1.70 M., voor den rok 1.30 TA. Voor het geheele costuum van een en dezelfde stof 2.70 M. Een en ander van 1.40 M breedte. 529. Mantelcostuum van effen stof met slui ting als van een heerensmoking. De schou ders zijn, zeer modieushoog en breed. Benoodigde stof 2 50 M. van 1.40 M. breedte. 541. Japon van crêpe spirale met gedrapeerde vleugel mouwtjes en satijnen kraag. De lange puntig uitloo- pende taille en de smalle voor- en achterbaan maken dit keurige toiletje ook zeer geschikt voor eenigszins zware figuren, Benoodigd4.50 M stof van 1 M. breedte. 542. Namiddagjapon van diagonaal serge, met revers van het omgelegde voorpand, plastron van wit laken en leeren ceintuur. Benoodigde stof 2.75 M. van 1.40 M. breedte. modieuze toiletje ligt vooral in den eenvoud ervan. Daardoor is het weinig aan mode onderhevig en kan men er dus langen tijd genoegen aan beleven. Er is voor deze japon 2.75 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Onze tweede namiddagjapon werd ontworpen in crêpe spirale. Dit toilet is, omdat het geen ceintuur heeft, ook voor zwaar dere figuren geschikt. De lange, van voren en van achteren in 'n punt doorloopende taille doet, evenals de smalle puntige voor- en achterbaan, de ge stalte slanker lijken dan ze is. Ook dit toiletje is er een, dat zeket niet spoedig zal gaan vervelen. Mocht dit mettertijd het geval worden met de modieuze gedrapeerde mouw vleugeltjes, dan kunnen die eenvóudig worden afgenomen. Het toilet is verder versierd met een sierlijken satijnen kraag welke door de practische vrouw ook alweer van goed waschbaar materiaal kan wor den genomen. 642. Driebaansrok van fantasiestof. Voor- en zijnaden zijn verwerkt als stolpplooien. Benoodigd 1.30 M. stof van 1.40 M. breedte Het zal velen dames aangenaam wezen, dat 't mantelcostuum weer en vogue is gekomen. Het is 'n prettige dracht, die met 'n extra blouse nog eens aardig gevarieerd kan worden. Naast allerlei fantasie-modellen hebben we er nog altijd het klassieke heerenmodel voor, slechts eenigszins gewijzigd hier en daar, door een ver- breede schouderlijn, 'n anderen revers of het een of andere modieuze mouwendetail. We geven hierbij de afbeeldingen van 'n paar nieuwe modellen, speciaal flatteus voor jonge, slanke figuren. Daar is vooreerst een mantelcostuum van effen stof met sluiting als van een heerensmoking. De schouders zeer modieus breed en hoog, terwijl kraag en revers door 'n driehoek van elkaar gescheiden zijn. Dit mantelcostuum is er een van de soort die men vrijwel het geheele jaar door kan dragen en die naar behoefte kunnen worden aangevuld met 'n warme das, 'n warme blouse of 'n vos. Ons tweede mantelcostuum is van meer wintersche allure, door den bontkraag ervan. Wordt zoo'n bontkraag echter dus danig aangebracht, dat hij gemakkelijk weer is af te nemen, dan kan ook dit pakje zoowat 't geheele jaar rond gedragen worden; en vooral wanneer men den rok, zooals hier is aangegeven, van an dere stof neemt dan het manteltje, is dit costuum wel uitermate practisch. Men behoeft er dan niet zoo angst vallig voor te waken, dat de rok vooral niet meer dan noodzakelijk is gedragen wordt om 'n goed geheel te be houden. Zoo'n afste kende rok vertoont er vooreerst niet zoo dui delijk de kenteekenen van, wanneer hij meer gedragen wordt dan de mantel, maar bovendien kan hij gemakkelijker door 'n nieuwen worden vervangen dan 'n rok van een en dezelfde stof als de mantel. Wel moeten natuurlijk de kleuren van manteltje en rok met el kaar harmonieeren. Wan neer, bijvoorbeeld, de mantel effen bruin is, dan moet datzelfde bruin overheerschend wezen bij de kleuren van de geruite stof voor den rok. Het manteltje van onze afbeelding heeft 'n paar ingezette zakjes en is verder versierd met 'n bontkraag en met knoo- pen. De geruite rok heeft 'n breeden, lossen over slag. Men heeft noodig, voor den mantel1.70 M. stof en voor den geruiten rok 1.30 M. Neemt men rok en mantel van dezelfde stof, dan heeft men vol doende aan 2.70 M. Een en ander van 1.40 M. breedte. Voor 'n tweede rokje bij zulk 'n mantelcostuum beelden we hierbij nog 'n model afeen driebaans rok, waarvan voor- en zijnaden als stolpplooien zijn verwerkt. Voor dezen rok heeft men 1.30 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Eer we nu afstappen van het chapiter mantel- costuums bespreken we nog even ons model trois pièces van tricoline. Het bestaat uit 'n rok, 'n kort manteltje en 'n langen mantel. De rok ervan is versierd met stolpplooien. Het korte manteltje heeft kraag, revers en manchetten van bont. De lange mantel, die van boven glad is afgewerkt, wordt daar onder kraag en revers van het korte manteltje geschoven. De met knoopen versierde mouwen ervan zijn zóó gehouden, dat de bon ten manchetten van het korte man teltje tevens ter garneering dienen van den langen mantel. Dit ensemble kan bizonder prac tisch wezen bij zeer koude dagen, voor op reis en om in 'n auto te dragen. Men heeft ervoor noodig 4 M. stof van 1.40 M. breedte. Japonnen. De hierbij gereproduceer de namiddag-japon van diagonaal serge heeft als revers 'n omgelegd voorpand. Het plastron van ons model is in wit laken genomen men kan er echter ook iets anders voor gebruiken, dat gemakkelijk waschbaar is, ofwel men zou, door 'n paar verschillende afknoopbare plastrons te nemen, de japon nu en dan eens 'n ander aan zien kunnen geven. De waarde van dit keurige en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18