1 ZecuwócA Jli mmm Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Westkapelle, dat daar een Duitsche vracht boot vastgeloopen is, die dank zij de aanwijzingen van een Bel gischen loods, die op den oever stond, weer vlot kwam. Het is nog altijd de beste stuurlui staan aan wal. Uit Krabbendijke seint men ons, dat eenige oud-leden van „Concordia" vorige week bijeengekomen zijn, met het doel 't muziekgezelschap nieuw leven in te blazen. Goed bloed verloochent zich nooit, maar intusschen weet De Bilt nu, waar de oorzaak schuilt van den storm op 25, 26, 27 en 28 October l De leden van de Vereeniging tot het bevorderen van de belangen der slechthoorenden te Middelburg zijn, naar ons bericht wordt, iederen Woensdagavond onderling aan het timmeren in het clublokaal. We zijn benieuwd wat de Vereeniging tot het bevorderen der belangen van goedhoorenden daartegen zal ondernemen Vrijdagmorgen j.l. is te Brouwershaven door een wervelwind een boerenwagen de haven ingewaaid. De voerman-landbouwer, onder den indruk van het voor gevallene, heeft zich terstond als leerling bij de Zeevaartschool te Vlissingen laten inschrijven. Een charitatieve instelling te Terneuzen is van plan de mooie film „Het Zoenoffer" te vertoonen, en om leden t vrij-kaartjes daarvoor uit te geven. Foei foei I Voor de vervulling van één vacature bij de Vlissingsche politie hebben zich 360 gegadigden aangediend, onder wie er waren met niddelbare diploma's, reserve-officieren, enz. Het doet de Vlissingsche burgerij goed, dat een agent-schap in hun gemeente nog zoo gewild is dat wijst op 'n fleurige reputatie in den lande 1 De eerste Zeeuwsche bruinhemden zijn te Goes gesignaleerd en hebben de propaganda in ons eilanden-rijk ingezet. De wasscherij-directies zien met bezorgdheid de toekomst tegemoet I Men seint ons uit Sas van Gent, dat behoudens onvoorziene omstandigheden het nieuwe raadhuis binnen enkele weken onder de pannen zal zijn. 'n Uitkomst voor de raadsleden, die nu in het asyl voor dak- loozen zitten Vele natbeschreide brieven uit Zierikzee doen ons kond, dat kommiezen duizenden kilo's suiker in beslag hebben genomen bij particulieren, die de crisisheffing hadden willen ontduiken. Tot troost van de gedupeerde zoete-winstjes-jagers zij mee gedeeld, dat er nog geen accijns van suikerperen en suikertantes wordt geheven r genoeg belast is, besloot de 1 meer geld te halen uit de hon- Daar de burgerij reeds zw raad van Nieuw-St. Joosland denbelasting. Ter voorkoming van minder aangename dingen, zullen de vroede vaderen allen gratis 'n paar beenkappen ontvangen, terwijl er naarstig gewerkt wordt aan een juridisch juist gefor muleerd muilkorfgebod. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames VRIJDAG 3 NOVEMBER 1933 No. 23 Wegens het mistige en stormach tige weer van de vorige iveek strandde nabij Westkapelle een vrachtschip. Hoe het schip dicht onder de duinen zat. toont onze foto. Bij hoog water werd het vlot gesleept. X» Bieten laden bij het regenach tige weer valt niet mee. Een tooneeltje rondom de mod derige laadplaats te Kamperland Voor anker. De veerdienst van Kats, die toch wel de brugplannen Beveland duchtInmid dels gaan de voorberei dende plannen door en zal door Ged. Staten kosteloos een brugplan worden ontworpen. Op het vliegveld te Vlissin gen daalde wegens den mist een vliegtuig van de Luft Hansa, komende van Londen. Het moest daar overnachten. De baas krijgt een kopje koffie tijdens het oponthoud met den wagen in stad. jii iiwntl Het Duitsche vliegtuig trok wel de belangstelling tijdens het laden van benzine, waartoe het de gelegenheid maar benutte.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24