I-t mmm No. 23 Foto's Fiirstenberg. Geconcentreerde zonnestra len werken zeer gunstig mits door geschoolde hand aangewend! De assistente laat, met behulp van een loupe, het geconcentreerde i zonlicht over de gesloten oogen spelen. m Be l de Bestraling der oogen met infra-rood licht. Hierdoor wordt de bloedsomloop in de oogen bevorderdbetere voeding der oogen brengt genezing. Dit is slechts een onderdeel der licht therapie. De groote zwaai'', een oefening, die liefst in de open lucht moet geschie den. Het lichaam zwaait drie-kwart-slag heen en weer, de oogen zien snel de omtieving passeeren. Het doel is losjes kijken, zonder staren. Oorlog, U hoéft geen bril te dragen zegt de Amerikaan dr. Bates. „Ver help de bijziendheid liever I" Kan dat dan Het moet kunnen, dacht dr. Bates, toen hij zelf bijziende werd. „Mijn oogen zijn toch niet ver keerd gebouwd," dacht hij, „en ik ben nog niet zoo oud, dat ze op raken waarom kunnen ze dan niet nét zoo goed mee als mijn vin gers of mijn beenen Hij wou géén bril opzetten. „Als ik een brildraag, worden mijn oog spieren hoe. langer hoe luier, want rust roest. Dan begin ik met nummer 3, en ik moet telkens een sterkeren bril hebben, en waar is dan het einde Hij wou zijn oogspieren niet luier, niet stijver, niet roestiger, maar fris- scher, soepeler maken en dus be gon hij die oogspieren te oefenen. Als dokter wist hij, dat de juiste werking van het oog met de gezond heid van het heele lichaam in ver band staat, en dus ging hij ook die verzorgen. En zie het lukte hem, zijn bijziendheid te verhelpen in een paar weken tijds 1 Hij ging zijn methode verder ont wikkelen, door studie en proeven bij andere personen, en schreef er toen een boek over. En nu zijn er om van Amerika verder maar te zwijgen in Duitschland verschillende inrich tingen, waar men iederen bijziende of vérziende toeroept „Zet af dien bril 1 Die maakt uw oogen slechter! Volg onze methode, dan worden uw oogen weer normaal Er loopen zóóveel menschen met een bril, met grooten tegenzin, en zóóveel oogen worden steeds slech ter, dat de vinding van den Ameri- kaanschen geneesheer een zegen der maatschappij genoemd mag worden. Als zij ten minste opgaat 1 En hon derden reeds getuigen, dat zij er het brillendragen door afgeleerd hebben.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 4