Doe het met zorg De nieuwste Hoeden FOTO'S VAN WINTERFELO hoed met grootr rondom afhangende veer brengen, geven de kleine verplaatsba re decoratievevoor- werpen, die dingen waartoe 'n vrouw zich altijd aange trokken gevoelt, zooals mooie artis tieke beeldjes, een vaas, een artistieke bokaal, kortom van die kleine dingen, die met zorg gekozen moeten worden, en vooral met veel smaak. Het moet niet worden 'n opeen stapeling van allerlei va zen, kannen, borden, enz. Hier en daar een enkel kunstvoorwerp, dat in zijn omgeving past en verfraait, doet veel meer. Hierbij gaan verschil lende van die decoratieve dingen, welke in den .han del gebracht worden, en waar u waarschijnlijk iets uit zult kunnen kiezen, om uw kamerschikking te verbeteren. D. D. L. Bruine vilthoed. naar het model van 'n vaas. met zeer origineele versiering. Hoed van bruin marengo vilt met eigenaardig versierden bol. VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 No. 24 Zelfs de kleinste stukjes bont kunnen nog dienen voor garneering van japonnen. Men maakt er één of twee of drie biesjes van op de manchetten, of 'n randje onder langs den rok, of 'n strik bij de ceintuur of op de taille. Moet men stukjes bont aan elkaar naaien, dan dient men er vooral op te letten, dat de vleug ervan naar denzelfden kant loopt. Men mag bont nooit met 'n schaar doorknippen, omdat men dan ook door de haartjes ervan knipt, maar men snijdt aan den achterkant, met 'n scherp mesje, enkel door de huid. Het aan elkaar zetten ervan geschiedt aan den linkerkant met 'n overhandschen steek. Ter meer dere stevigheid naait men dan tegelijk 'n smal bandje of 'n reepje dunne stof in den naad. Men moet voor het naaien van bont extra sterk garen gebruiken. MARJAN. Er is op hoedmgebied niet zulk 'n groote om wenteling gekomen, dat de hoedjes van ver leden jaar nu meteen geheel en al uit de mode zijn. Met 'n kleine verandering hier en daar, een nieuw deukje en 'n nieuw veertje, kan er al aardig wat gemoderniseerd worden, zoodat wie zich géén nieuwen hoed kan aanschaffen, daarom toch nog niet dadelijk in zak en asch behoeft te zitten. Maar dat neemt niet weg, dat er bizonder inte ressante nieuwigheden zijn welke een nieuwen hoed duidelijk als up to date kenmerken. Daar is bijvoorbeeld een eenvoudige hoed van marengo vilt, waarvan de bol op 'n heel eigenaar dige wijze is versierd. De eigenlijke hoed is, kruis gewijs, met 'n smal reepje vilt over den bol geregen. Het tweede hierbij afgebeelde kleine viltmodel- letje, ontworpen naar 't model van 'n vaas, is weer op 'n geheel andere maar even origineele wijze bewerkt. Een geplooid stukje vilt is inge schoven tusschen de opstaande uiteinden van den bol, welke met twee pijlen doorboord zijn. Dat veeren weer in de mode komen toont ons derde model, een eenvoudige vilthoed, omgeven met 'n groote, rondom afhangende veer. Opmerkelijk bij deze foto is de puriteinsch eenvoudige afwerking van den hals met het inge zette witte biesje, zooals ze eenige tientallen jaren geleden werden gedragen en die toen „ruches" genoemd werden. Ze waren toen onontbeerlijk voor elke japon. Alle drie de hierbij afgebeelde hoeden zijn ont worpen in bruin. P. D. In weinig woningen zult u tegenwoordig geen decoratie ve voorwerpen vinden. Sinds men meer aandacht schenkt aan ontwerp en decoratie, heb ben fabrikant, ontwerper en verkooper daarmee natuurlijk rekening gehouden, met het resultaat, dat men nu werkelijk mooie dingen kan koopen, met weinig meer kosten dan die van de leelijke dingen van gips en kalk vervaardigd, die men vroe ger algemeen in groote verschei denheid in de kamer neerzette. De taak om een goed artistiek geheel van uw kamer te maken, eindigt niet met het kiezen der. dingen, doch vooral met 't plaatsen ervan. De goede verkooper zal u uitste kende voorlichting kunnen geven, men zal u helpen met het plaatsen, doch 't wordt aan u overgelaten een goede sfeer te scheppen. Regelmatigheid ziet men nooit meer bij het arrangeeren, zooals vroeger, b.v. een buffet in 't mid den van een wand geplaatst, en 'n stoel aan iederen kant er naast, of twee precies dezelfde vazen aan eiken kant op 'n kastje of schoor steen, met een bijpassend midden stuk. Zal een gewoon ameublement u nog eenigszins aan regels binden, de schakelmeubelen kunt u toe passen naar eigen believen, en heel goed kunt u van tijd tot tijd een ander schema toepassen,wat vooral zoo uitstekend is bij overgang van den winter naar den zomer. In den zomer zult u het meest maken van uw raam, en het schema aldus maken, dat u het zonlicht het meeste kunt benutten, terwijl u zich gedurende den winter zooveel mogelijk afwendt van den triesten aanblik naar buiten, en de toch altijd eenigszins tochtige plaats bij het raam, om die te verwisselen met een rustig zitje bij den haard. Met schakelmeubelen kunt u steeds wat nieuws bedenken, en u kunt het meeste van de kamer maken, terwijl het 'n uitstekende gelegenheid biedt voor diegenen,die met weinig willen beginnen, en er steeds iets aan willen toevoegen. De grootste gelegenheid, om een goede sfeer in uw vertrekken te

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 19