Zeeuwsche Omroep No. 24 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 761 Te Axel (Spui) was het op 1 Nov. 40 jaar geleden, dat de Christelijke school aldaar werd geopend. Foto van de school. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kats, dat de raad afwijzend heeft beschikt op het verzoek van den bond van Noord-Brabantsche kasteleins om wijziging in de personeele belasting voor café's en koffiehuis- bedrijven. Dit is een groote teleurstelling voor genoemden bond. Men had gedacht, dat Kats het minstens aan zijn naam verplicht was een milder houding aan te nemen in deze Uit Goes vernamen wij, dat er een toenemende neiging bij de oog- en keel- neus- en oorartsen bestaat, zich daar te vestigen. Men schrijft dit toe aan het vervaarlijke optreden van den fiscus, waardoor het den menschen groen en geel wordt, die ieder in den neus boort en zoo onbarmhartig den belasting betalers de keel dichtknijpt, dat er een soort verdooving in treedt Men bericht .ons uit Schouwen en Duiveland, dat een concern in diverse plaatsen wil overgaan tot het stichten van zaken in koe- en paardenmest. Een groote opbloei van het eiland wordt hiervan verwacht. Gezocht wordt nog naar een passenden naam voor de onder neming. Zou „de Hoop" niets wezen Naar verluidt, wil men te Vlissingen en Middelburg afdeelin- gen van den Toonkunstenaarsbond oprichten. Zeer toe te juichen nu de winter nadert. Het toonengetokkel is, zooals kinderdokters bewezen hebben, nog altijd het beste middel tegen koude voeten Men seinde ons uit Zuiddorpe, dat daar de gevreesde vlek ziekte weer geconstateerd is. Om verwarring van begrippen te voorkomen, verzochten de onderwijzersvereenigingen ons, om te roepen, dat men bij deze vlekziekte nooit moet denken aan schoolkinderen, die met inkt leeren schrijven De inspectie der directe belastingen zal, naar men ons schrijft uit Hansweert, aldaar met ingang van i December a.s. worden opgeheven. Aan 'n schoone traditie komt hierdoor 'n eind. Van het ver anderen van het Hansweertsche wapen men dacht aan 'n citroenpers op een veld van zilver zal nu wel niets komen Te Serooskerke is tijdens een onweersbui, vergezeld gaande van hevige slagregens, het verguldsel van het torenhaantje afge raakt. De Amerikaansche legatie te Den Haag heeft voorzichtige informaties ingewonnen of men hierin soms een sympathiek gebaar mocht zien, naar aanleiding van Roosevelt's strijd tegen den gouden standaard. Uit Kuitaart telefoneerde men ons, dat een motorrijder, die een bakkerswagen aanreed, „ten gronde" werd geslingerd. In de naaste omgeving is er ook iemand, die ten gronde werd gericht doordat hij slechts een voor hem te duren auto op afbe taling gekocht had. De brandweercursus van den brandweerbond op de beide Bevelanden gaat te Goes een brandmeester-cursus in de lokalen van de Rijkslandbouwwinterschool beginnen, omdat men het eigenlijk een mistoestand vond, dat men nog zoo vaak zonder meester een brand meester werd. Ten overvloede zij meegedeeld, dat de Rijkslandbouwwinter school tegen waterschade verzekerd is. Hier is niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren 1 Bij het bezoek van de vertegenwoordigers van de pers aan de Vlissingsche havens onder leiding van burgem. Van Woelderen poseert het gezelschap voor ons. De oude pomp voor het Raadhuis te Domburg moet verdwijnen ter wille van het verkeerEen kiekje van de pomp. In opdracht van den polder Walcheren wordt in werkverschaffing nabij Meliskerke een nieuwe waterleiding gegraven. Duivensport. De duivensport is in Zee land in vele kringen populair. En er zijn ook goede vliegers. De heer van den Berge te Vlissingen behaalde o a. met zijn duiven in de vlucht naar Bordeaux 3 eerste prijzen. De heer van de Berge bij de thuiskomende duiven. De Arnemuidensche muziekvereeniging „Arne's Genoegen vierde onlangs haar 35-jarig bestaan. Een oudgediende, Mar- tinus Steenbakker te 's Gravenpolder, mag graag eens terugden ken aan zijn remplagan ten-tijd en verschijnt dan in zijn oude pakje in 't café. De 82-jarige in zijn soldatenuniform bij een biertje. WÉ

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25