vo$ No. 24 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 763 ^S^"HIÉsgP*lB&SCT Het elftal van R.C.S. (Souburg), dat Zon dag van Middelburg 2 met 5^—2 verloor. Weer is een Zondag vol van voetbal en voetbal lersactiviteit verstreken. Vele Zeeuwsche elftallen zijn weer op de been geweest om hetzij tegen provinciegenooten, hetzij tegen de Brabantsche vrienden te strijden, om eer en puntjes. Allereerst gaat dan wel de aandacht naar de eerste klasse, waar Middelburg is geble ken het allerzwakste zusje te zijn. P.S.V., de groote Nederlandsche kampioen van eenige jaren terug, heeft het toch zijn eer te na geacht om zich door een elftal als het Middelburgsche op eigen veld te laten kloppen. Het is geen groote neder laag, welke Middelburg te slikken kreeg, maar hoe het ook zij, de Zeeuwsche eerste-klasser is in gevaar en veel zal afhangen van de ont moetingen tegen N.O.A.D., mede één van de zwak keren. Er kan nog beterschap komen, maar wij beginnen te twijfelen aan de mogelijkheid van een zoodanig herstel, dat de onderste plaats nog ont- loopen wordt. In de tweede klasse was Axel op eigen veld de mindere van Breda. De nederlaag is tamelijk groot en wij hadden niet verwacht, dat de achterhoede der Axel-ploeg zich op eigen veld zoo vaak zou laten passeeren. Het moet met de Axelsche ploeg beter worden, anders zien wij het er van komen, dat zij als degradatie-candidaat de plaats te verdedigen zal krijgen, waar zij vorig jaar met zooveel suc ces om heeft gestreden. Vlissingen deed het beter, door Alliance met 40 te kloppen. Het is een mooie prestatie van Vlissingen, maar misschien nog mooier van Allian ce, dat de score zoo laag gehouden Is. Alliance toch De Zeelandia-reserves. die afgeloopen Zondag tegen Vlissingen 2 in het veld kwamen. toch veilig aannemen, dat uit de combinatie der beide vereenigingen een beter elftal is ontstaan. Goes maakte het kort met Dosko 2 en versloeg de Bergenaren met 51, gezien de prestaties der Dosko-mannen in vorige wedstrijden een fraaie score. Jammer, dat Goes zoo wisselvallig speelt, daar er anders in deze afdeeling voldoende span ning zou zijn. Tenslotte de wedstrijd Middelburg 2R.C.S. Zouden de groen-witte reserves werkelijk tot betere resultaten komen Na de overwinning op Hansweert, werd nu R.C.S. het slachtoffer en kreeg met 52 klop. R.C.S. heeft het zwaar te verantwoorden in de nieuwe omgeving en behoort Een belangrijke wed strijd in de Zuidelijke Ie klasse. Willem II klopt Eindhoven met 2-1. Moment uit deze ontmoeting. De thuisclub voor het doel van E. V. V. De a.s. „Zesdaagsche" in de hoofdstad. Op 17 November a.s. neemt de tweede „Zesdaag sche^ een aanvang. Reeds trainen de renners druk op de „kuip" in het R.A.I. gebouw. De doelverdediger van Axel wordt in den wedstrijd tegen Breda gepasseerd. staat bijna op de beruchte plaats, terwijl Vlissingen de plaats inneemt, welke wel het meest begeerens- waardig Is, n.I. de bovenste. Weliswaar neemt Vlissingen die plaats tengevolge van een grooter aantal gespeelde wedstrijden in en staat een aan tal concurrenten er beter voor. In de derde klasse brachten de Temeuzen-reser- ves het er goed af en sloegen IJzendijke met niet minder dan 71. Het gaat met IJzendijke niet voor den wind en het moet spoedig veranderen, wil dit elftal bewijzen, dat het zijn plaats in den K-N.V.B. waard is. Breskens leverde een aardige prestatie door Oranje in eigen huis met 22 een puntje afhandig te maken. De door Breskens behaalde resultaten vallen tot heden niet tegen, doch er zal nog heel wat moeten gebeuren, wil dit elftal tot de sterksten gaan behooren. Zeelandia 2 is gebleken tot betere prestaties in staat te zijn, dan men van dit elftal zou verwachten. Slechts met 10 werden de groen-zwarte reserves verslagen door Vlissingen 2. Een beter resultaat dan door het eerste elftal is behaald, lijkt het ons in ieder geval toe. Gezien de krachtsverhouding der verschillende elftallen mag Zeelandia 2 zeker met de cijfers 1—0 verliezen, maar Zeelandia 1 had in Zierikzee moeten winnen. Het resultaat was een gelijk spel en hoewel er natuurlijk van de nieuwe Zierikzeesche combinatie nog weinig te zeggen valt, kunnen wij in haar klasse nog tot de zwaksten. Wij hadden Middelburg 2 niet sterker geacht, doch het blijkt, dat zij nog wel wat in hun mars hebben. Volgende week staan weer enkele spannende wedstrijden op het programma, waarvan wij spe ciaal willen noemen de match Middelburg—N.O. A.D., welke van veel belang is voor de onderste plaats. De Middelburgers moeten dezen kamp winnen. Terneuzen moet naar H.E.R.O. en zal in Breda geen gemakkelijke partij vinden. Een nederlaag is de verwachting. Ook Axel, dat naar Bergen op Zoom moet, kan zich vast op een verloren wedstrijd voorbereiden, want D.O.S.K.O. is niet mis thuis. Terneuzen 2 ontvangt De Zeeuwen en zal ook de handen vol hebben. Vlissingen 2 krijgt Hulst op bezoek, een wedstrijd, waarvan weinig te zeggen valt, doch waarin wij Hulst de beste kansen geven. Breskens kan thuis tegen Zeelandia 2 wel gelijk spelen. Spannen zal het daar wel, dunkt ons. R.C.S. krijgt bezoek van Zierikzee. Er zal voor R. C. S. niet veel overschieten, volgens onze meening. Goes moet bij Hansweert op bezoek. Het zal Hansweert niet gelukken revanche te nemen voor de enkele weken terug geleden nederlaag met dub bele cijfers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27