No. 24 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 739 |f| ErKeUt De oude kerk te Dom burg, van Van der Haar Een schilderij van de Noordhavenpoort te Zierikzee, van Hen ff. Bruggevan A. Munnik. Een hoekje op de tentoonstelling met schilderijen van Koets en Er kelens. s-o-s! Onder de velen, die ten prooi zijn gevallen aan de crisis, behooren op de eerste plaats de kun stenaars. Kunst is luxe althans het schijnt dat de meerderheid der menschen heel goed zonder kunst kan leven. Maar helaas kunnen de kunstenaars niet leven, zonder dat zij hun werk verkoopen. Men mag aannemen, dat zeer veel kunstenaars, ook in Zeeland, niet ver van het gebrek zijn ver wijderd, en zij nog slechts met moeite van de hand in den tand leven. Armoede, zorg om het dage- lijksch brood, is altijd tragisch, maar in het bijzon der toch wel bij menschen, die hun heele leven geven aan den dienst der schoon heid. Gelijk men weet, bestaat er een comité, dat onder de leus S.O.S., gelden bijeenbrengt tot steun aan kunstenaars. Ook in Zeeland heeft dit comité zijn menschen, en dezen organi seerden de afgeloopen week een tentoonstelling ten bate van noodlijdende kunstenaars in het Schuttershof te Middelburg. Dat Zeeland veel kunstenaars heeft, blijkt wel uit het feit, dat alleen reeds niet minder dan 50 Zeeuwsche schilders deel namen. Met deze tentoonstelling is echter het leed niet gelenigd. Moge zij succes hebben in wij deren zin, zooda nig, dat de velen, welke weer eens aan het bestaan der Zeeuwsche kun stenaars zijn herin nerd, dezen ook in de toekomst zullen willen gedenken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 3