VELDEN 6R00TEN OORLOG VAN DEN MfAHN; VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 741 No. 24 men ongeschonden,óf om den bezoekers het vreeselijke van een oorlogsramp duidelijk voor oogen te stellen, óf om hun het genoegen van een kleine sensatie te bezorgen. leder jaar worden de ge vechtsterreinen in Noord- Frankrijk nog door 'n groote menigte bezocht. Met welke bedoelingen ko men de menschen daar? Er zijn er bij, die door niets an ders worden gedreven dan door dezelfde nieuwsgierig heid, waarmede zij naar een auto-ongeval blijven kijken er zijn er bij, die met wraak gevoelens de plaats bezich tigen, waar de aan hun land vijandige troepen werden Prikkeldraadversperringen voor de loopgraven. Vaak vindt men er nog lappen van uniformen aan hangen. Vanuit de steden in de Noordelijke Fransche provincies rijden Onder de bezoekers bevinden zich vele Britsch-Indiërs autocars de nieuwsgierigen naar de slachtvelden van 1914-1918. die zooals deze heer vaak ijverig aanteekeningen maken Bazars met oorlogssouvenirs maken in het reisseizoen goede zaken. Duitsche geweren aan rotten in het bosch van Belleau. teruggeslagen er zijn er wellicht ook bij, die zélf in de hel van granaat- en trommelvuur hebben moeten leven. En verschillend naar ieders geaardheid zal dan ook de indruk zijn, dien 'h slagveldbezoek maakt. Maar ongetwijfeld zal bij velen ook de gedachte opkomen, dat de werken des vredes schooner en verhevener zijn dan het oorlogsbedrijf. Mocht dat besef meer en meer doordringen! Dan waren de vooruitzichten voor een langdurigen vrede niet zoo somber als op het oogenblik het geval is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 5