M M M ft It M 5A S X MOTO Mlu| No. 24 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 I-- Kranslegging bij het monument van den Onbekenden Soldaat op Madison Square te New Het graf van den Po Onbekenden Soldaat een kloosttr tugeeschen opgericht te Batalza. Vijftien jaar geleden kwam er een einde aan een der ver sghrikkelijkste- en bloedigste rampen, die de wereld ooit geteisterd hebben. Na vier jaar van onmenschelijken strijd werd op 11 November 1918 tot den wapenstilstand besloten. De legers keerden huiswaarts maar velen kwamen nooit terug. Behalve de millioenen van wie bekend is dat zij sneuvelden, liggen er zoovelen in de massagraven waar van niemand den naam kent, zijn er tienduizenden vermist. Voor allen die in de zwarte ellende van de loopgraven zijn omgekomen, voor allen die zijn gesneuveld op het verschrik kelijkste slagveld dat de wereld heeft gekend en op wier graf geen naam vermeld kon worden, voor den Onbekenden Soldaat, zijn nu bijna in alle landen die aan den oorlog deelnamen, monumenten opgericht. Ook wij, die het geluk hadden niet in den oorlog betrokken te wor den, kunnen het aanvoelen, dat deze gedenkteekens een der meest sympathieke oor logsmonumenten zijn, de monumenten voor de On bekenden, die zonder „roem" en aureool van heldhaftig heid hun leven moesten geven in ellende, gebrek en pijn. Fascisten-eerbewijs aan den „Ignoto Militi den Onbekenden Soldaat van Italië Het gebeente van den Belgischen Onbekenden Soldaat rust aan den voet van de Congreszuil, op een der hoogste punten van Brussel. Op een der meest bekende punten van Parijs, onder den Are de Triomphe, men het gedenkteeken gemaakt voor den Onbekenden Held van Frankrijk. Zie ook pag. 740—741 en pag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 7