Onderzoek van de verschillende grondsoorten. grootste aandeel bijgedragen in de practische land bouwkundige ontwikkeling van onze provincie. Een bescheiden feestviering, zooals deze heeft plaats gevonden, mag dus zeker niet als overdaad worden beschouwd. Dat het heuglijke van het jubileum naar waarde werd geschat, bleek wel uit het feit, dat zeer vele vooraanstaande personen uit den Zeeuwschen landbouw waren opgekomen, om een kleine feestrede uit te spreken. Het herdenkingsieest, waarop zeer veel voor aanstaande personen uit landbouwkringen, waar onder ook meerderen van buiten Zeeland, een feest rede uitspraken, werd overigens niet door crisis wolken verduisterd 1 Hoewel er even sprake van schijnt te zijn geweest, dat de directeur der school, Ir. Stevens, tevens landbouwconsulent, deze func ties zou verwisselen voor een hooge adviseerende functie in Den Haag, is nu toch gebleken, dat Ir. Stevens al deze werkzaamheden denkt te combi- neeren. Voor Zeeland is dat zéér belangrijk. Ir. Stevens heeft, zoowel door zijn wetenschappelijk werk als door zijn goed begrijpen van Zeeuwsche toe standen en bevolking, een zeer populairen roep gekregen. Een zéér verdienden. En 't had dan ook wel den schijn, dat het feest der school voor een groot deel werd gevierd uit erkentelijkheid jegens haar directeur 1 Hopen wij met allen, wien de Zeeuwsche landbouw ter harte gaat, dat Ir. Stevens onze provincie niet zal verlaten v.B. Even kijken, hoe oud de knol was, wiens geraamte hier prijkt als studiemateriaal. bouw het zoozeer door de tijdsomstandigheden moet ontgelden, maar wel omdat het zoo schitte rend werk, door deze onderwijsinrichting gepres teerd, in de practijk thans zoo weinig geldelijke vruchten draagt. Inderdaad: de tijd, dat men klakkeloos den vader op de hofstede opvolgde, is voorbij. Men moet te genwoordig al aardig wat in zijn mars hebben, wil men een tamelijk land bouwbedrijf behoorlijklei- den niet alleen op land bouwkundig, maar ook op boekhoudkundig ge bied. De wetenschappelijke beoefening van den land bouw heeft tot schitterende resultaten gevoerd, en terwijl vroeger de toekomstige boer van de lagere school in het bedrijf terecht kwam, heeft hij thans gelegenheid, zich voor zijn werk te be kwamen op een school, die daarvoor geheel is ingericht. Gedurende haar veertig jarig bestaan heeft de Rij kslandbouw winter- school al heel wat bekwa me krachten aan onzen landbouw afgeleverd, en zeer zeker heeft zij het Een kijkje in een der klaslokalen van deze nuttige instelling, waar de boerenzoons zich in den winter theoretisch kunnen be kwamen. Scheikundeles. De administratieve afdeeling van de Rijkslandbouwwinterschool.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9