Zeeuuibcfte ,790 VRIJDAG 17 NOVEMBER 1933 No. 25 door de schorsingen van doelman en spil dan ook geducht gehandicapt. Een zeer goede prestatie leverde R.C.S. Nog kort geleden kregen zij in Zierikzee geen kans en nu bij de return-match, zij het ook op eigen veld, brachten zij het zoo waar tot een gelijk spel. Zierikzee is de laatste weken in goede conditie en heeft de puntjes niet cadeau gegeven. Er is nog weinig te zeggen van deze jonge ploeg, maar dat zij wel mee kan in den K.N.V.B, gelooven wij zeker. Een vereeniging, door jonge menschen opgebouwd, door jonge menschen bestuurd en elftallen bestaan de uit jeugdige spelers. Vooral dit laatste is van niet te onderschatten beteekenis. Als het spreek woord „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" waarheid bevat, dan is er voor R.C.S. zeker een goede toekomst in het zicht. Goes heeft er in den tweeden wedstrijd tegen Hansweert geen dubbele cijfers van gemaakt en zich met de kleinste helft van de vorige maal tevreden gesteld. Een normale uitslag, welke vol komen aan de verwachtingen beantwoordt. Komenden Zondag staat op het programma N.A.C.Middelburg. Het waren nooit de slechtste wedstrijden, welke Middelburg tegen de Bredanaars speelde, maar of het zal gelukken er voordeel uit te halen is twijfelachtig. VlissingenAxel is wel voor de thuisclub en als wij ons niet te sterk vergissen met flinke, over tuigende cijfers. Terneuzen zal Alliance wel een lesje weten te geven en er zal voor Alliance niet veel anders op zitten dan een nederlaag te incasseeren na een verre en moeilijke reis. IJzendijkeBreskens, de wedstrijd o.a de suprematie in het Westen van Vlaanderen. Naar de reeds geleverde resultaten te oordeelen, is de overwinning voor Breskens. Voor IJzendijke wordt het dank zij de groote belangstelling een fraai „kas"-stuk, maar o.i. ook niets meer. HulstOranje, oorspronkelijk vastgesteld als competitie-wedstrijd, wordt nu bekerwedstrijd. Thuis is voor Hulst een gelijk spel voldoende en dat is te bereiken. Vermoedelijk vervallen de overige derde-klasse wedstrijden, daar de le ronde om den Nederland- schen Voetbalbeker a.s. Zondag gespeeld wordt. Daarbij zal Goes een zwaren kamp hebben tegen H.K.I-, terwijl de jongens van Zeelandia zullen ervaren, dat de Zeeuwen ook wel eens aardig van zich af weten te bijten. Uit ons elftallen-archief. De 3de-klasser Hulst, welke ploeg Zondag j.l. door de reserves van Vlissingen werd geklopt. wel een woordje zal gaan meespreken en dat er voor ons aanleiding zal zijn, om de woorden, welke wij wijdden aan de toelating dezer Ver eeniging tot den KNVB, onjuist te verklaren. Niets zal ons liever zijn, dan dat Breskens dit bewijst en een goede plaats op de ranglijst verovert. Wat te denken van de man nen uit het Land van Hulst? Tegen Vlissingen 2 wisten zij het niet te bol werken. Daar Vlissingen 1 De wielersport in Zeeland. In de hoop. dat Vlissingen volgend jaar een wielerbaan rijk zal zijn, wordt er door de jeugdige renners flink getraind. Onze fotograaf kiekte deze groep pedaalridders. Ook deze kans liet Middelburg zich weer ontnemen. Noad, een medegegadigde voor de onder ste plaats, wist het in de Middelburg- sche klei tot een gelijk spel te brengen. Beide partijen blijven nu op hun plaatsen gerangschikt en zullen waar schijnlijk moeten uitvechten, wie ten slotte definitief onderaan komt. Na den wedstrijd van j.l. Zondag gezien te hebben, zou men geneigd zijn daarvoor Middelburg aan te wijzen. Het spel van Noad is toch technisch beter dan het spel der groen-witten. Enthousiasme kan Middelburg red den, maar dan moeten de spelers dit toeter aan den dag leggen dan j.l. Zondag. O.i. zal het Middelburg niet gemakkelijk gemaakt worden in een eventueel te spelen degradatie-compe titie. Hopelijk komt het echter zoo ver niet, maar toch is er thans alle aan leiding om dit te gaan vreezen. Noad kan het met het Zondag j.l. gede monstreerde spel wel verder brengen. Middelburg daarentegen schijnt over niet v« doende reserve-materiaal te beschikken en nu er telkens één of meer speiers op het appèl mankeeren, wegens ziekte, blessures of anderszins, is er in het elftal steeds een linie, welke niet op volle kracht mee kan. De nieuwe gezichten, welke j.l. Zondag althans in het veld gebracht werden, hebben niet getoond de eerste-klasse capaciteit te bezitten. Zeker hebben zij niet de overtuiging kunnen verschaffen, dat zij degenen, voor wie zij in de plaats zijn gekomen, kunnen vervangen. De tweede-klasser Terneuzen heeft zich tegen Hero niet kunnen handhaven en moest met 42 de vlag strijken. Het was te verwachten, daar Hero wel gerekend kan worden tot de kampioens- candidaten te behooren, terwijl Terneuzen daarop geen aanspraak meer kan maken. Wij hadden over het algemeen van de Terneuzenaren dit jaar wel betere prestaties verwacht. Dat moet volgend jaar toeter worden. Axel wist het al niet verder te brengen en verloor op den Raayberg met 5—0 van Dosko. De Berge- naren zijn thuis lang geen gemakkelijke tegen standers en geheel volgens de verwachting werd het dan ook een flinke nederlaag voor de Zeeuwsche ploeg. Het is niet met zekerheid te voorspellen, dat Axel het kind van de rekening wordt, doch „een zeer groote mate van waarschijnlijkheid" is er wel. In de derde-klasse troffen wij zeer verras sende uitslagen. Zoo hadden wij aanvankelijk Ter neuzen 2 in staat geacht eenig voordeel te behalen uit zijn wedstrijd tegen de Zeeuwen. Deze laatsten echter dachten er anders over en brachten beide puntjes over de Schelde. Toch wel een mooie prestatie van de Zeeuwen. Breskens had met de reserves van Zeelandia niet al te veel moeite en sloeg de groen-zwarten met 50. Waar aan genomen mag worden, dat Zeelandia 2, nu het eerste elftal vrij was, op volle kracht stond, mag verondersteld worden, dat Breskens in de toekomst De wedstrijd Middelburg N.O.A.D. Een kopduel uit dezen, onbeslist geëindigden strijd. vrij was, zal het reserve elftal wel op volle kracht gestaan hebben, zoodat het geen verwondering mag wekken, dat de Vlissingers tot een goede prestatie in staat waren. Dat Hulst zich echter verschillende malen door absoluut zwakkere tegen standers laat slaan, is on begrijpelijk, al is het elftal Middelburg en N. O A. D. deelen de punten. Spelmoment uit deze ontmoeting, genomen voor het Tilburgsche doel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 22