SINT NICOLAAS-PAKJES MANTELS EN JAPONNEN banen van den rok, waardoor deze eenigszins klokkend wordt, sluiten zich aan bij die der mouwen. Deze japon, die op den rug met vier knoopen wordt gesloten, is verder nog versierd met puntig doorloopende epauletten, met kraagje en manchet ten van georgette en met kleine fluweelen strikjes. Benoodigd 3.50 M. stof van 1.30 M. breedte. De drie verschi lende hierbij afgebee de mantel modellen zullen zeker bij vele dames in den smaak vallen. Gezellig is de mantel van gekleurd laken met de stikselranden op voorpanden en rug en den door gestoken kraag. Die kraag heeft, evenals de man chetten, een bontrandje ter afwerking. Deze mantel met de ingezette zakken heeft 'n weinig kostbare garneering en maakt toch 'n zeer eleganten indruk. Benoodigd3 M. stof van 1.40 M. breedte. Ons tweede model, van velours, heeft 'n grooten persianer bontkraag welke los op den mantel wordt gedragen. Die kraag is van voren met 'n gesp gesloten. Zonder deze bontgarneering zou de mantel dus ook in den zomer kunnen worden gedragen. De bontgarneering bij de ellebogen zou men los op de mouwen kunnen schuiven. Men heeft voor dezen mantel noodig 3 M. stof van 1.40 M. breedte. Zeer elegant is ons derde mantelmodel van laken. Deze mantel is, met zijn aangeknipte verbreede schouders, bizonder fraai van coupe de mouwen zijn bovendien nog verbreed door ingenaaide plooitjes. Dit model heeft 'n hoog opstaanden kraag van vossebont. Benoodigde stof: 3.25 M. van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Van alle in deze rubriek afgebeelde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 ets. voor mantels en japonnen en van 20 ets. voor rok ken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bestellingen op te geven aan ons bureau, onder toezending van het bedrag en opgave van het num mer. Voorradig zijn de nummers 42, 44, 46 en 48, voor blouses 40, 42, 44 en 46. De geschenken alleen doen het niet altijd. U kunt een buitengewoon aardig geschenk koopen, en er 'n slordig pakje van maken, en uw geschenk zal veel minder voldoen, dan wanneer het met zorg verpakt is. Aan de verpakking wordt gewoonlijk zeer weinig aandacht geschonken, en toch spreekt daaruit meestal de fijngevoeligheid van de geefster of den gever. We denken b.v. aan een paar hand schoenen. Deze kunnen we in een klein doosje VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 Ook voor den winter zijn er ensembles van mantels met bijbehoorende japon. Ze kun nen van een en dezelfde stof wezen, maar bij 'n zwarten mantel ziet men ook bijv. 'n zwart grijs geruite japon, gegarneerd met zwarte of met roode stof. De meeste vrouwen zullen echter bij haar langen mantel verschillende japonnen willen dragen, wat ook uitstekend kan, mits de mantel donker is of van neutrale kleur, zoodat hij met allerlei kleuren en tinten kan harmonieeren. Bij japonnen meer nog dan bij de mantels zijn het hoofdzakelijk de mouwen, welke de waarde bepalen van het geheel. En nu werkt het wel eenigszins verwarrend dat er zóó vele stijlen van mouwen worden gelanceerd, maar 'n voordeel hiervan is zeker, dat niemand een model behoeft te kiezen, dat haar persoonlijk niet flatteert. Men kan immers elegant zijn met ballonmouwen en met vleugelmouwtjes, men kan 'n mouw nemen die alle wijdte van boven heeft, evengoed als een die zich enkel naar den pols toe verwijdt. Men kan japon en mouwen uit een en dezelfde stof knippen, maar men kan ook het figuur slanker doen lijken door de mouwen van andere stof te némen dan de japon. De drie hierbij afgebeelde toiletjes geven ver schillende der nieuwe mouwmodellen te zien. Daar is vooreerst de sierlijk gedrapeerde, mouw van ons eerste model. Deze japon is ontworpen in zijden craquelé met satijnen vest in twee kleuren. Dit losse vest zal heel practisch blijken als men het van waschbare zijde neemt. Heel elegant is ook de rok van dit toiletje. Het heupstuk is met 'n punt ingezet in voor- en achterbaan. Men heeft voor dit toilet noodig4.25 M. zijde van 1 M. breedte. Het tweede toilet van blauwe crêpe de chine heeft kraag en manchet ten van grijze crêpe geor gette, versierd met open gewerkt biesje. Ook hier heeft de rok weer puntgarneeringen. Bij de mouwen valt alle wijdte aan den onderkant, een model, dat ook voor min der slanke figuren is aan te bevelen. Benoodigd 4.50 M. zijde van 1 M. breedte. Bij ons derde japonmodel van wollen georgette valt de wijdte der mouwen, welke door ingezette baantjes is verkre gen, eveneens hoofdzakelijk aan den onderkant. De ingezette 573. Japon pan zijden craquelé, met pest in twee kleuren satijn. Gedrapeerde mouw. Rok met heupstuk dat in punten uitloopt op poor- en achterbaan. Be noodigd: 4.25 Af. zijde pan 1 Af. breedte. 574. Japon pan blauwe crêpe de chine met kraag en manchetten van grijs georgette. Benoodigd4 50 Af. zijde pan 1 Af. breedte 575. Japon pan wol len georgette met doorloopende epau letten. De mouwen worden evenals de rok naar onderen toe verwijd door smalle ingezette baantjes. De taille wordt op den rug met pier knoo pen geslotenKraagje en manchetten van georgette met flu weelen strikjes. Be noodigd 3.50 Af. stof van 1.30 Af. breedte. 552. Gezel lige mantel met doorgestoken kraag en ingezette zakken, versierd met stikselranden en met smalle randjes bont langs kraag en manchetten. Benoodigd: 3 Af. stof van 1.40 Af. breedte. 553. Mantel van ve lours met grooten bontkraag van persianer, die los op den mantel wordt gedragen. Benoodigd3 Af. stof van 1.40 Af. breedte. 554. Elegante mantel van gekleurd la ken met aangeknipte verbreede schouders, terwijl de schouderlijn bovendien nog wordt verbreed door ingenaaide plooitjes. Kraag van vossebont. Benoodigd 3.25 Af. stof van 1.40 Af. breedte. 552

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18