SIERADEN EN PARAMENTEN No7 26 VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 819 pakken, een langwerpig plat doosje met deksel. U kunt een bestaand doosje nemen, en dit met fleurig behangsel-, of ander soort gepatroond papier beplakken, u kunt een keurig gekleurd papier, zooals effen rose, licht blauw, groen, enz. gebruiken om geschenkjes in te pakken, en dat ombinden met een smal lint, in een donkerder tint dan het papier. Een mooi corsage kunt u los koopen en zelf verpakken in een ronde of langwerpige doos. We beplakken de doos met een gebloemd papiertje, in een kleur bij het corsage passend, en vullen de doos op met een kleur vloei, waar de bloem bizonder goed op uit komt. Een klein papieren kanten kleedje kan eronder gelegd worden, de doos wordt gesloten met een lint. Een bizonder mooie doos voor verpakking, of eventueel om te vullen met lekkere bonbons, kan beplakt worden met een effen papier van ultramarijn blauw, diep blauw, dat verkrijgbaar is per meter, en wanneer dit er strak opgeplakt is, knippen we uit een vel staniol steeds kleiner wordende sterren, welke we op het blauwe vel plakken. Een enkele zilverpapieren verpakking is aardig voor elk pakje, dicht gemaakt met gegomde hard blauwe of hard roode ronde papiertjes. Alle kleuren van gepatroond of gebloemd papier zijn mooi om het nieuwe boek te kaften, dat u ten geschenke kunt geven. Wij geven u een over zicht op welke manier dit gebeurt, het is heel eenvoudig. U legt het boek op het papier, dat met den verkeerden kant boven ligt, knipt het recht om, 2 c.M. breeder aan boven- en onderkant, en opzij 7 c.M. breeder. U vouwt het om en maakt de vouw er scherp in met den nagel. De boven- en onderkant worden over de 7 c.M. ingeslagen, gevouwen en even vastgelijmd. Een aardig effect maakt een kaft van bewerkt of glad staniol, en kaften van effen blauw, groen of lila. Een dergelijk geschenk kunt u in een zacht gekleurd vloeipapier pakken, of in een decoratief bewerkt papiertje. Een heerlijk effect zult u krijgen door een ronde of langwerpige doos rondom te beplakken met emerald groen, of lindengroen effen dof papier, beplakt met uit zilver staniol geknipte bloemen, als op onze teekening te zien is. U vouwt het blad staniol in vieren en knipt er de bloemen uit op de manier, zooals grootmoeder vroeger kanten kleed jes knipte; eerst plakken we banden van hetzelfde staniol op de doos en rangschikken hier en daar eenige van de geknipte bloemen. Wanneer u met het gekleurde staniol wilt werken, dan gebruikt u het altijd in dezelfde kleur als van den onder grond, echter in een donkerder tint. De doos zelf kunt u opvullen met een teer gekleurd vloei-papier- De moderne sieraden spelen tegenwoordig bij het toilet een groote rol. Ze zijn er in zeer artistieke uitvoeringen, in velerlei kleuren en in velerlei combinaties, zoodat het niet moeilijk zou vallen om bij elk toilet de passende sieraden uit te zoeken. Onze moderne sieraden verschillen wèl aan merkelijk van de gouden kettingen, arm banden, broches en oorbellen uit vroegeren tijd. De vrouw van stand zou er zich toen voor geschaamd hebben, met onechte steenen te prijken, maar de kostbare sieraden gingen over van de eene generatie naar de andere en die kostbaarder sieraden van toen waren dus „voordeeliger in het gebruik" dan de tegen woordige. Maar hoeveel interessanter en hoeveel mooier zijn onze moderne sieraden, met al die prachtig gekleurde, gloedvolle steenen, op artistieke wijze verwerkt tot voorwerpen van s;hoo heid, bestemd om aan het vrouwelijk toilet de finishing touch te verleenen. Men heeft fraaie combinaties, bijv. halsketting, armband en ceintuur, bij elkaar behoorend, van zijden koord met steenen en spelden. Ook de hierbij afgebeelde sieraden, die zulk een charme verleenen aan 'n eenvoudig zwart flu- weelen toilet, zijn van groote bekoring. Voor de moderne oorbellen behoeft, zooals wordt aangetoond, niet altijd het oorlelletje doorpriemd te worden Ze worden op de een of andere wijze om het oorlelletje heen bevestigd. Maar het zijn niet alleen de metalen sieraden, die de moderne kleeding opfleuren. Er wordt ook buitengewoon veel werk gemaakt van kraagjes en strikken, welke bestemd zijn om het een of andere toilet door 'n kleine wijziging nu en dan een ander aanzien te kunnen geven. Als voorbeeld daarvan geven we hierbij 'n paar bizonder fraaie kragen van angorawol ze zijn artistiek en tevens practisch, omdat ze bij ver schillende japonnen kunnen worden gedragen. Hetzelfde kan gezegd worden van de sierlijke ceintuur, uit zijden koord vervaardigd met een artistieken metalen gesp. Een en ander werd ontworpen door M. Rüppin. Dan zijn er als decoratieve garneeringen nog de strikken, klein en groot, die niet alleen japonnen en blouses sieren. De hierbijgaande afbeelding toont aan hoe men bij 'n fluweelen hoedje een das kan maken met grooten, decoratieven strik, welke das met succes een bontkraag vervangen kan. Men behoeft dus niet altijd rijk te wezen om van allerlei moderne vindingen op toiletgebied te kunnen profiteeren. Ook de moderne sieraden zijn er wel in verschillende kostbare uitvoeringen, maar sedert er in dat opzicht een heele industrie is ontstaan, zijn er ook voor weinig geld werkelijk fraaie sieraden verkrijgbaar -wat 'n verheugend verschijnsel is. MARJAN. Twee sierlijke kragen van angora wol. Ceintuur van zijden koord. Fluweelen hoedje en bijpassende das met grooten strik. Moderne sieraden. tje, lichter dan de be plakking der doos. Wilt u nog een cellophaanver- pakking erom maken, dan knipt u het cellophaan precies op de lengte der doos, en maakt in de breedte aan den onder kant een overslag van 1 c.M., die kan vastgeplakt worden door deze reep met water te bevochti gen. Ook kunt u het cello phaan opzij i.. /ouwen op de gewone manier, en met een reliëfsluit-etiket dicht maken. Etiketten en cellophaan kunt u, benevens alle ge kleurde papiersoorten en staniol, koopen in den papier- of boekhandel. D. D. L.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 19