Zeeuwsche Omroep 822 VRIJDAG 24 NOYEMBER 1933 No. 26 Hallo HaTIn hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kloetinge, dat de afdeeling Volksweer baarheid haar zilveren jubilé gevierd heeft. De feestavond werd gezellig doorgebracht met het houden van voordrachten en het voorlezen van aardige stukjes. Te Milaan moet een temmer vertoeven, die zijn leeuwen ook beschuitjes met suiker voert Uit Wemeldinge bericht men ons, dat daar volgende week eveneens 'n wandelmarsch gehouden zal worden. Iedere deel nemer ontvangt een herinneringsmedalje. Om de lasten 'n weinig te verlichten en het doorbuigen der schouders tegen te gaan is bepaald, dat niemand meer dan vijftig bij vorige wandelingen behaalde medaljes behoeft op te spelden Onze correspondent te Middelburg schreef ons, dat de plaat selijke brandweerliedenvereeniging haar tweeden feestavond heeft gehouden. Verleden jaar speelden de leden zelf tooneel thans had men een gezelschap daarvoor uitgenoodigd. Wanneer men ook al zóó vaak den brand onder de knie ge kregen heeft, is het te begrijpen, dat men het voetlicht vreezen gaat Te Colijnsplaat vierde een echtpaar zijn diamanten huwelijks feest. De fanfare bracht den oudjes een serenade. Wij vinden, dat een dergelijk korps meer bij een koperen brui loft past, doch dan hoort of ziet men ze niet Te Zierikzee is een bond van boerinnen en andere plattelands vrouwen opgericht. Onder de leden zal een portefeuille met tijdschriften circuleeren, terwijl een cursus in ziekenverpleging gegeven wordt. Zoo'n circuleerende portefeuille onde je leden lijkt ons niet gezellig. De cursus is echter zeer practisch en kan zijn nut heb ben, vooral tegen den tijd, dat de vereeniging zelve kwijnen gaat Men verzoekt ons beleefd, te vermelden, dat er voor de Scheur leermusea een sneeuwbal-comité is opgericht, waarvan men veel succes verwacht bij genoegzamen steun. Nu, het seizoen heeft men alvast op zijn hand In den gemeenteraad van Krabbendijke beeft de heer Gebraad meegedeeld, dat hij tegen muziek op straat is, terwijl de heer Vogelaar verklaarde gaarne een mooi orkest buiten te hooren. Beide verklaringen vallen ons niet mee. We hadden gedacht, dat eerstgenoemde zich alleen keeren zou tegen gesis in de pan en dat de tweede heer zich bepaald had tot 'n propaganda voor zoet gefluit l Ook in onze provincie is met eenige plechtigheid 't konink lijk besluit afgekondigd, dat melk en garnalen worden aange wezen als crisisproducten. De meeste Zeeuwen begrijpen niet wat een garnaal met de crisis te maken heeft. Wij welDeze dieren raken permanent aan lager wal, om dan in visschersnetten verstrikt te raken. Uit Terneuzen en Sas van Gent bereikten ons vele telegram men met de kennisgeving, dat de regeering ter bestrijding der smokkelarij aan de Zeeuwsch-Vlaamse he grens verscheidene Ford-auto's voor de kommiezen heeft aangekocht. Om geen procesverbaal te kriigen wegens het beleedigen „van 'n ambtenaar in functie", raden wij onzen luisteraars dringend aan, in geen enkel geval het refreintje te zingen van „De olie man heeft 'n Fordje opgedaan." Tot de volgende week, dames en heeren De Koninklijke Bond van oud-onderofficieren te Middelburg vierde zijn 40-jarig bestaan. Een dubbele huldigingDe heer Smit te Vlissingendie onlangs een jongen uit het water redde werd vanwege de V.R.B. (Vrij willige Reddingsbrigade) gehuldigd en hem werd een diploma uit gereikt als blijvende herinnering aan zijn moedige daad. Dr. Staver- man reikt het diploma uit. Tegelijkertijd had vanwege de V. R. B. de huldiging plaats van den voorzitter dr. St aver man. wegens het feitdat hij 25 jaar in Vlissingen was gevestigd. Bestuur en leden poseeren bij deze ge legenheid voor ons. Te IJzendijke had de vorige week een aanrijding plaats van een auto met de tram op een onbewaakten overweg. De drie inzittenden werden min of meer zwaar gewond. Foto van den in elkaar gedrukten auto na de aanrijding. Het echtpaar C. Kornelis^- Verplanke te Colijns plaat vierde zijn 60-jarig huwelijksfeest. Foto van 't nog krasse diamanten echtpaar. De heer Koenelis is 83 jaar oud en zijn echtgenoote 84 jaar. Het veetransport van uit Zeeuwsch Vlaanderen. In een daartoe speciaal inge richte boot wordt thans 2 X per week van uit Breskens vee vervoerd naar Rotter dam. Vooral de inrichting der drinkbakken en de ruime staanplaatsen beneden in het schip worden zeer geroemd door de vereeniging tot dierenbeschermingzoodat we van de lading bovendeks en het personeeldat hier toe een goed zitje vond een foto maakten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 22