ONSKERSTBOEK is verschenen! më. CENTS JlffS Hetgeen zeggen wil dat vanaf heden dit kostbare werk op onze kantoren of bij onze bezorgers en agentenverkrijgbaar is, uitsluitend als premie voor onze abonnes, tegen de geringe vergoeding van slechts 80 cents. Wij maken ons zeker niet schuldig aan overdrijving, als we beweren dat dit Kerstboek alles wat er op dit gebied in ons land verschijnt verre overtreft. Uitgevoerd, in koperdiepdruk, op tweeërlei soort prima papier, groot 64 bladzijden, bevat het een keur van artikelen, speciaal hiervoor geschreven door uiterst bekwame medewerkers op onderscheiden gebied, afgewisseld door verschillende verhalen, van de hand van de° besté Nederlandsche en buitenlandsche schrijvers. Een greep uit den rijk gevarieerden inhoudHerman Moerkerk vertelt van een reis die hij gemaakt heeft over onze Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden en illustreert dezen tocht door den Hollandschen Archipel met een groot aantal vlotte en rake teekeningen, alsmede een tweetal los-opgeplakte aquarellen. Aan de hand van een aantal schitterende reproducties schetst Mr. N. Beets, een der beste kenners van onze vroegste schilderkunst, het leven en de werken van Lucas van Leyden, „den eersten beeldenden kunstenaar, die den roehi van Holland tol in verre streken heeft doen doordringen." Een reeks prachtige opnamen toont ons de „Röntgenfotografie als kunstenaar" Een unieke fotoserie laat u „Dr. Willem Mengelberg en het Concert gebouw-orkest zien, „van repetitie tot uitvoering". Zeer interessant vertelt hierbij de schrijver van dit artikel, 5. Bottenheim, die, uit hoofde van zijn dagelijkschen omgang met dr. Mengelberg, daartoe wel zeer bevoegd is. Hoe de tientallen oude en verweerde zeebonken gehuisvest zijn in de Prins Hendrikstichting te Egmond, in „de laatste haven van hun zeemans loopbaan", verraadt een uitgelezen collectie artistieke foto's. Ongeloofelijke staaltjes van geduld en fotografeerkunst toont de dierenfotograaf Harry Frees; op deze verrukkelijke plaatjes raakt men *- haast niet uitgekeken Dat in een museum behalve de daarin tentoongestelde schilderijen ook de bezoekers zelf de moeite van het bekijken dikwijls waard zijn, bewijst de prachtige verzameling snapshots uit het Rijksmuseum, waarbij Anthonie Voerman een gevoelvol artikel geschreven heeft. Wie beter dan de gezaghebbende kenner van Oud-Amsterdam, -/Balbian Verster, kan, bij een groot aantal zeldzame koper gravures, smakelijk en boeiend, vertellen over „De Dam in vroeger eeuwen" Tot zoover de artikelen. ,En dan de verhalen Noemen we slechts de geestige vertelling „Het meisje dat niet lachen wou" door Willy Twisk het roerende verhaal „De bevrijdende Kerstnacht'" door Gerda Caroly, het oer-komische „Hop Jansen" door Wil van Gerven, „De Engelsch'e Prent door den geprijskroonden auteur Herman de Man, en vooral het s^PP'S® <An de Fortuin door Felix Timmermans met een aantal los- opgeplakte kleurprentjes, door den schrijver zelf geteekend. Het spreekt vanzelf dat ook deze verhalende tekst rijkelijk geïllu streerd is, terwijl bovendien nog een groote kleurplaat „Driekoningen in V laanderen door Fehx Timmermans is toegevoegd. Tenslotte de keurige, smaakvolle zesbladige w andkalend eruitgevoerd in zwart en goud, zal ongetwijfeld een sieraad uitmaken in elke huiskamer of salon. Overdrijven wij als we zeggen dat dit Kerstboek hèt Kerstboek is Over tuigt u van deze waarheid, door ten spoedigste, voor het te laat is, dit schitte rend werk, hetwelk alleen voor onze abonne s verkrijgbaar is d 80 cents, aan te schaffen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23