ÜpOCIiwscbe Spert No 26 VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 827 Hockey in Zeeland. Voor de le ronde om den Tresling-Beker verloor Middelburg Zondag van de Delftsche Studenten met 4-6. Moment uit deze ont moeting.De doelman der thuisclub wordt gepasseerd Het wordt eentonig op den duur. Steeds maar weer hetzelfde liedje, 'n nederlaag der groen witte Zeeuwsche le klassers. 't Was nu N.A C. te Breda, dat de ploeg van Vijgeboom met leege handen huistoe stuurde. Het zijn geen groote cij fers, waarmee de Middelburgers geslagen worden. De 'cijfers zouden geenszins ontmoedigend zijn, ware het niet, dat die lage cijfers met ononderbro ken regelmaat steeds maar weer nederlagen brach ten. Met 21 verliezen van N.A.C. is nog zoo heel slecht niet en het pleit ontegenzeglijk voor de achterhoede der Middelburgers, dat zij zoo taai stand houdt. Wat mankeert er aan den aanval, vraagt men zich af. Misschien een te groot vertrou wen in Vogel, waardoor een te kort spel ontstaat. De tegenstanders hebben te vlug in het oog, waar de Middelburgers op bouwen en belemmeren den midvoor zoodanig, dat hij welhaast werkeloos wordt. De andere spelers profiteeren daarvan te weinig naar onze meening. Als de Middelburg-aan val zich eens niet concentreerde op het spel van het binnentrio, met aan het hoofd den midvoor, en zich meer toelegde op een vlug open spel, zou het o.i. heel wat beter gaan en zou zeker de beweeg lijkheid vMi Vogel er niet minder op worden. Het is gelukkig dat NOAD ook weer verslagen is. De stand der beide ploegen blijft in zooverre gelijk, dat NOAD door een minder gespeelden wed strijd iets in het voordeel is. Wie zal het eerst star ten voor de eindspurt Een kleine voorsprong kan van veel belang worden. Laat ons hopen, dat Mid delburg dit inziet en er naar handelt. Een ander verloop dan verwacht was, nam de wedstrijd Vlissingen—Axel. Hoewel de Vlissingers de overwinning konden boeken, hebben zij toch angstige momenten meegemaakt. Zelfs heeft Axel eenige momenten de leiding genomen. Dat moet een deceptie geweest zijn voor de rood-witten, wier keeper dit seizoen in eigen huis nog geen enkele maal gepasseerd was. Een mooie prestatie van Axel, f'at kans zag den doelman 2 maal te verschal ken. hekkensluiters hebben rare kuren en zoo was het ook blijkbaar met Axel. Tenslotte besefte Vlis singen het gevaar waarin het verkeerde en fabri ceerde een viertal doelpunten, waardoor de over- vijning verzekerd werd met 42. Nog staat Vlis- sïragen bovenaan met 11 punten uit 8 wedstrijden, gekolgd door T.S.C. met 11 punten uit 7 wedstrij den, dus eigenlijk een betere positie. Als derde volgt Hero met -0 uit 6. Nog een paar weken en de mannen van Hero kruipen op de eere- pla<.ts dunkt ons. Terneuzen deed zi n plicht en sloeg Alliance met 4—0, geheel volgens de verwachtingen. De doelflinten zijn niet zoo heel vlot achter elkaar gekomen en aanvankelijk moest Terneuzen zich wel wat inspannen om in den gelijk opgaanden strijd baas te blijven. Axel staat nu met 2 punten uit 8 wedstrijden onderaan, terwijl Alliance met 4 uit 7 wedstrijden volgt. Het zal hard werken zijn voor de jongens uit het land van Axel om er bovenuit te komen. De groote match uit Westelijk Zeeuwsch Vlaan deren heeft geheel den verwachten uitslag ge bracht n.l. een 41-overwinning voor Breskens. Het gaat er naar uitzien, dat de sterkste geen kam pioen van de eerste klasse B Z V.B. geweest is vorig jaar. Breskens doet het althans in onze oogen beter 'ot heden dan IJzendijke. Het is geen te twijfel achtige uitslag om te kunnen beweren, dat Bres kens de sterkste is. IJzendijke is in eigen huis niet zoo heel gemakkelijk en als daar met 41 gewon nen wordt, dan moet 't ook alleszins verdiend zijn. Middelburg 2Hansweert werd gespeeld op het De wedstrijd Vlissingen Axel (42). Spelmoment uit deze ontmoeting. Een hoekschop op het doel van Axel. Uit ons elftallen-archief. Het le elftal van „Zeelandia"dat Zondag den bekerwedstrijd tegen de Zeeuwen met 4-2 won. zware Meelfabriek-terrein, dat weer geopend is voor de lagere Middelburg-elftallen. De reserves hebben het goed ingewijd en Hansweert geen kans op revanche gegeven. Met 41 hielden zij de punt jes aan zichzelf. In het Hansweert-elftal konden wij niet veel goede krachten ontdekken. De keeper is wel de beste man, die echter dezen middag niet al te fortuinlijk was op sommige oogenblikken. Wij hebben ons eens op de hoogte willen stellen van Middelburgs reserve-materiaal en dan moet ge zegd worden dat verschillende jaren niet zoo'n goed elftal in het veld is geweest. Het spel der groen-witten is ons althans veel meegevallen en de spelers zijn naar onze mee ning ook zelf dezen middag pas tot de ont dekking gekomen, waartoe zij in staat zijn. Vier wedstrijden gespeeld, drie gewonnen en een verloren. Dat is in enkele jaren niet ge beurd. In dit elftal, althans zeker in de voor hoede, schuilen zeker toekomstige krachten voor het eerste elftal. Het is weliswaar een groote stap van de derde naar de eerste klasse, doch met een goede, verstandige opleiding van deze stuk voor stuk jonge aanvallers, waarbij zij in ploeg- verband gehandhaafd blijven en niet van het eene elftal in het andere heen en weer geslingerd wor den, zal dat niet zulke heel groote bezwaren op leveren. A.s. Zondag is er weer een flink programma te verwerken. Middelburg gaat naar M.V.V. en waar het sterke Willem II met flinke cijfers geslagen werd j.l. Zondag, is de voorspelling niet moeilijk, dunkt ons. Terneuzen gaat op bezoek bij Breda en al zal het een dubbeltje op zijn kant zijn, er is wel iets weg te halen. Vlissingen gaat naar Alliance en moet winnen. Het zou althans een vroege St. Nicolaas- verrassing zijn als Vlissingen daar iets verloor. Vlissingers, toch oppassen, want waar St. Nicolaas komt is ook Zwarte Liet en dat mannetje is niet te vertrouwen. AxelR.B.C. behoeft voor Axel geen nederlaag te worden. Er is een kans om te winnen en als het niet al te veel tegen loopt zien wij Axel toch minstens een puntje bin nenhalen. Vlissingen 2Terneu zen 2 kan n aardige wed strijd worden. Wie met de overwinning gaat strijken is moeilijk te zeggen. Vlis singen 2 is met eigen ter rein wel in het voordeel. De Zeeuwen—Hulst. Na de vorige uitslagen van Hulst durven wij De Zeeuwen een overwinning voorspellen. Breskens—Oranje. Het is wel mogelijk, dat het hier geen Oranje-boven wordt. Breskens is althans niet van plan het er zoo gemakkelijk voor te laten zitten. De „Bressiaanders" hebben den smaak te pakken. ZierikzeeGoes. Na de versterking van Zierik- zee kan het Goes niet genoeg op het hart gedrukt worden deze ploeg niet te onderschatten. Zierikzee zal natuurlijk moeite genoeg doen om het sterke Goes te ver slaan, en wij achten dat bij wijze van verrassing lang nier onmogelijk. Zeelandia Dosko 2. Als Dosko volledig kan uitkomen, dient Zeelandia dit elftal niet te onder schatten. De Bergenaren hebben reeds bewezen soms een aardig partijtje te kunnen voetballen. De tweede Zesdaagschein de hoofd stad. Moment uit den strijd om de ronden en de punten. Aan den kop Wals met boven zich Braspenning. Daar achter volgt Van Hoek. De tweede ..Zesdaagsche' te Amsterdam. Kiekje tijdens de neutralisatie. De renners vliegen dan niet door de bochten, doch nemen de rondjes spelenderwijs.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27