J^et &AecUUcfte Oo* VRIJDAG 24 NOVEMBER 1933 Hebt u wel eens voor de radio gesproken? Het is een gekke gewaarwording, want je staat in een kamer hardop te praten, terwijl er geen mensch luistert Ten minste, er is geen enkele toehoorder te zienmen spreekt alleen voor het vierkante blokje op de tafel, de microfoon. Het besef echter, dat die microfoon alles overbrengt naar dui zenden luisteraars, ieder woord, iedere stem verandering, ieder kuchje, maakt de sprekers dikwijls zenuwachtig. Zoo gauw zij de microfoon zien, denken zij aan de luisteraars, die iedere vergissing zullen hooren en worden dan nog zenuwachtiger. Maak de microfoon dus onzichtbaar, en iedere spreker zal kalm en „gewoon" zijn. Na vele proef nemingen heeft men de oplos- De radio-interviewer met de knoopsgat-microfoonmet een klein schakelaartje (onder) kan hij ongemerkt in- en uitscha kelen, al naar gelang het twee gesprek particulierwordt of uitgezonden moet worden. Een fotowelke een goeden indruk geeft van de ongedwongenheid, waar mede voor de knoopsgat-microfoon wordt gesproken geen officieel inter view maar een gewoon gesprek wordt in de huizen der luisteraars overgebracht. sing gevonden in een microfoon, die men vooral gebruikt bij radio-inter views de interviewer steekt het kleine instrumentje in zijn knoopsgat, stelt zijn vragen, en de geleerde, hooge bezoeker, kunstenaar, staatsman, of wie er geïnterviewd wordt, slaat geen acht op het onschuldige kleine knopje, en antwoordt natuurlijk en kalm, zooals in een „gewoon" gesprek. De microfoon koorts met alle gevolgen van deze, zooals hakkelen, zenuwachtig spreken, vergissin gen, enz., is door het knoopsgat-micro foontje, het „electrische oor. uit de radio-wereld verbannen. Een nieuwe zender (Bisamberg in Oostenrijk) wordt geopendtijdens den rondgang door het gebouw stelt een journalist (met het microfoontje) allerlei vragen, die door een der ingenieurs worden beantwoord. Het uitzendings-toestel. dat de assistent draagt, wordt natuurlijk voor den spreker onzichtbaar gehouden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 7