637. Blouse van cirézijde met georgette vest. De revers kan open of gesloten worden gedragen Benoodigd 2.10 M. zijde van 95 c.M. breedte. VRIJDAG 8 DECEMBER 1933 Nb/ 28 VROUWENLEVEN ziet DE STOFDOEKEN HANGER Een gezellig en practisch hand werkje voor jonge meisjes is de stofdoeken- hanger. Je kunt dezen maken naar eigen verkiezing, d.w.z. haken, breien, of naaien. Wanneer je nu vrooiijke kleuren kiest, zoo'n stofdoekenhanger er altijd gezel lig uit en misstaat heelemaal niet in de huiskamer. Vergeet vooral niet het zakje te voeren, dan kan het langer mee en hangt bovendien ste viger. Een paar zachte doekjes van verschillende lichte kleuren erin maken het nog aantrekkelijker. Het is een echt leuk Kerstgeschenk. RO VAN DAM. Het is duidelijk hoe men naar dit model ook 'n oud japonnetje zou kunnen om- tooveren in iets, dat weer er als nieuw uitziet. Voor mouwen en garneering van afstekende stof heeft men dan noodig 1,50 M. van 70 c.M. breed. Voor de japon zelf is 2.50 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. Ons tweede model, 'n japon van wollen crêpe, gegarneerd met craquelézijde, maakt 'n eenvoudigen en toch zeer modieuzen in druk. De découpées zijn erop berekend om het figuur zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen, terwijl de gedrapeerde mouwen- garneering zeer modern aandoet. De hals- garneering kan van waschbaar materiaal en goed afneembaar worden genomen, zoodat de japon nu en dan gemakkelijk door 'n schoon kraagje kan worden opgefrischt. Aan het nauwsluitende, geheel met plooitjes versierde heupstuk van deze japon zijn de negen banen van den rok gezet, welke van onderen in plooien uitwaaieren. Men heeft voor deze japon 5 M. stof noodig van 1 M. breedte. Blouses verheugen zich meer en meer in de gratie, wat trouwens zeer begrijpelijk is. Men kan gemakkelijker even van blouse verwisselen dan van japon en men kan zich eerder 'n nieuwe blouse aanschaffen dan een nieuwe jurk. Er wordt den laatsten tijd door de groote mode-ontwerpers dan ook bizonder veel werk gemaakt van de blouse. Ze wordt niet meer bescheiden op den achtergrond gehouden als zijnde alleen maar geschikt voor den huiselijken kring, maar zelfs voor feestelijke gelegenheden zijn er zeer elegante blouse-modellen ontworpen. Een tweetal van zulke modellen wordt hierbij afge drukt. Daar is vooreerst 'n blouse van cirézijde in raglan-model. De blouse heeft een georgette vest met open gewerkte randen, waar over heen de groote revers al dan niet kan worden gesloten met knoopen en knoopsgaten een practisch model dus, dat 'n eenvoudig aspect geeft, wan neer de blouse is dichtgeknoopt, en een meer eleganten indruk wanneer de groote revers losjes naar beneden hangt, zoodat het fraaie georgette vest te 567. Japon van wollen crêpe, met kraagje en jabots van craquelézijde. Benoodigd4.50 Af. stof van 1 Af. breedte. 569. Japon van crêpe de chine met opstaanden fiuweelen schouderband. Vleugelmouwtjes en heupstuk met fijne plooitjes. Bok van negen banen met waaierplooien. Benoodigd: 5 Af. zijde van 1 Af. breedte. Men heeft voor deze japon noodig 4.50 M. stof van 1 M. br. Het derde hierbij afgebeelde model is slechts geschikt voor slanke figuren èn door de doorloopénde breede schouderlijn, èn door de dwarse plooitjes van het heupstuk. Maar voor slanke figuren zal dit toilet dan ook zeer flatteerend wezen en van 'n bizondere elegance. Deze japon is niej moeilijk om te maken. De taille is geheel glad gehouden en slechts ver sierd met een opstaanden, fiuweelen schouderband met strik opzij. Dien schouderband kan men zóó aanbrengen, dat hij later, wanneer de verbreede schouders weer uit de mode zijn, gemakkelijk kan worden weggenomen. Ook de golvende vleugelmouwtjes zou men later eventueel weer van de nauwsluitende lange mou wen kunnen afnemen. 639. Blouse van crêpe satin met eleganten sjaalkraag. Benoodigd 2 Af. zijde van 95 c.M. breedte. 626, Practische mantel vanf diagonaal wollen stof met bontkraag en revers van vischotter. De mantel kan mei en zonder pelerine wor den gedragen. Benoodigd: 3.30 Af. stof van 1.40 Af. br. NIEUWE JAPONNEN DE POPULAIRE BLOUSE 'N PRACTISCHE WARME MANTEL \7 oor 'n eenvoudig wollen japonnetje en ook voor het moderniseeren van 'n overjarig exem plaar lijkt me het hierbij afgebeelde model van effen serge met gestreepte raglanmouwen bijzonder geschikt. De mouwen, aaneengeknipt met het schouderstuk, zijn versierd met schuin opgenaaide vierkantjes. Ook voor de doorgestoken das is de smalle streep op sierlijke wijze verwerkt en de gladde ceintuur is eveneens van gestreepte stof genomen. De rok bestaat uit 'n nauwsluitend puntig heupstuk, waar klokkende banen zijn f-W y J aangezet, welke 'tjapon- ^0/4 netje van onderen wijd SPn* I doen uitvallen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18