i' e®* V 4 l<y m/M* VRIJDAG 8 DECEMBER 1933 883 631. Japon aan effen serge met gestreepte raglan-mou- wen, ceintuur en halsgar- eeringBenoodigd2.50 M. stof aan 1 40 M breedte en 1.50 M gestreepte stof aan 70 c.M. breedte. zien komt. Dit vest zal te fraaier zijn, wanneer de open randen in handwerk worden uitgevoerd. Men heeft voor deze blouse noodig 2.10 M. zijde van 95 cM. breedte. Bij de fijnere blouses wordt kwistig handwerk aangebracht, wat er een bizondere waarde aan verleent, 'n waarde, die wie handig is met de naald, er zelf aan geven kan. Ook ons tweede blouse-model kan met handwerk versierd wor den. Deze blouse van crêpe satin heeft een grooten sjaalkraag, die door 'n gesp wordt opgehouden, waar door het effect wordt ver kregen van een golvenden revers. De sjaalkraag kan worden afgewerkt door ajoureeren, door 'n picot of 'n galonnetje, maar het mooiste door handwerk, bijv. door 'n paar toertjes haakwerk precies in de kleur of door festonneeren. Benoodigd voor deze blouse2 M. zijde van 95 c.M. breedte. Een practischen warmen mantel vertoont ons laat ste model, practisch vooral door de losse pelerine, bestemd om, bij groote koude, extra warmte te geven. De mantel, van diagonaal wollen stof, heeft kraag en revers van vischotter. Hij wordt gesloten met twee rijen knoopen en met 'n cein tuur. Benoodigde stof: 3.30 M. van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Wan alle in deze rubriek afgebeelde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 ets. voor mantels en japonnen en van 20 ets. voor rok ken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bestellingen op te geven aan ons bureau, onder toezending van het bedrag en opgave van het num mer. Voorradig zijn de nummers 42, 44, 46 en 48, voor blouses 40, 42, 44 en 46. Zoo wordt de verdeeling der bochten en der rechte kanten gelijk. Men zaagt dezen rand uit. Vervolgens zagen we twee lijstjes in denzelfden vorm, de omtrek precies even groot, doch maar 2 c.M. breed. Deze lijstjes worden bij A.B. en E.F. en ook bij C.H. en D.I. rechthoekig verbonden met plankjes triplex van 7 c.M. breedte en zoo hoog als de rechte kanten A.B. of C.H. Alle open kanten worden nu met transparant papier bedekt en van voren met een paar kleine spijkertjes vast- getikt. Het papier komt van voren ongeveer 1 c.M. over het geraamte aan de dichte kanten evenwel, dus opzij, wordt het papier aan den binnenkant aangebracht. De twee uiterste zijplankjes worden voorzien van een fitting. Dan wordt het raampje met den geschulpten rand, dat we het eerst ge maakt hebben, tegen den voorkant van het geheel bevestigd, bij wijze van afwerking. Daar het even groot gezaagd is als het smalle lijstje, bedekt het dit geheel en daarmee ook de kanten van het daarop geplakte transparantpapier. Als lampen gebruikt u kleine 25-watt-lampen, die met z'n twee n voldoende licht geven. Daar het lampje tegen den wand komt, behoeft het achter niet dichtgemaakt te worden. Het tweede lampje is op dezelfde manier ge maakt, doch heeft een anderen vorm. Het effen, lichte transparant-papier is beschil derd met een aardig motief. Het beste kunt u daarvoor nemen ecoline, vloeibare waterverf, geschikt voor het schilderen van lampekappen. o Per doosje van 6 stukjes verkrijgbaar k 75 ct. en ook per fleschje verkrijgbaar. i D. D. L. gebonden met 'n beetje ma'zena of sago. Vanillemelk maakt men op dezelfde manier met 1/4 stokje vanille, dat men langzaam in de melk laat trekken. Saffraanmelk wordt ook op dezelfde wijze ge kookt, met 1 gram saffraan op 1 Liter melk. Chocolademelk. Men neemt 30 gram cacao en 70 gram suiker op 1 Liter melk. Slemp. ln een dun lapje doet men 1 theelepel thee, 4 kruidnagelen, 'n klein stukje pijpkaneel, 'n klein stukje foeli en 'n gram saffraan. Dit laat men langzaam trekken in 1 Liter melk, voegt er nog 40 gram suiker bij en bindt de melk ten slotte met sago of maizema. A. K.-P- EEN GESCHULPT TAFELKLEED oor een ronde tafel wordt een stuk geknipt, precies zoo groot als het tafelblad en daar een rand aangezetde naad kan met 'n dun koordje worden weggewerkt. Op den rand worden naast elkaar cirkels getrok ken, die rondom met 'n eenvoudigen steek in een donker mauve tint opgewerkt worden. De cirkels worden geheel opgevuld met kleine bloempjes, door lange steken aangegeven in zacht lila. Het hartje maken we geel. Het goed wordt later om de cirkels weggeknipt. DINA KNUTSELWERK VOOR DE LANGE WINTERAVONDEN LJoe gezellig is het, wanneer we de lange winter- Tl avonden doorbrengen met het maken van allerlei leuke dingen, die we graag willen bezitten om er ons huis mee op te sieren. Op deze pagina vindt u twee van die aardige wandlampjes, die zoo gezellig staan boven 't bed, of in de kamer tegen den wand. Het aardigste is wel dat Vader en Moeder het samen kunnen maken, Vader het houtzaag- en timmerwerk en Moeder het papier- en schilderwerk. Houtwerk, dames, moeten we nu eenmaal aan de mannen overlaten. We beginnen met het lampje op fig. 1. De rand is van triplex-hout en ongeveer 5 c.M. breed. Het lampje is 30 c.M. lang en de hoogte in 't midden genomen is 20 c.M. U teekent den halven rand zooals in fig. 2, vouwt het papier dubbel en teekent de andere helft precies na. WARME DRANKEN (~\p koude avonden en bij de algemeen heerschende verkoudheden heeft men gewoonlijk behoefte aan veel warm drinken. En in plaats van de gewone thee willen we dan ook wel eens wat anders hebben. Heete kwast staat dan gewoonlijk eerst op het programma en ook thee met 'n scheutje citroen in plaats van melk is een geschikte drank voor grieperige menschen. In veel gevallen zal heete melk echter te ver verkiezen wezen; dan kan men, met weinig moeite, de melk een aange naam smaakje geven en door dat smaakje telkens te varieeren zal men ook de zieken eerder tot 't drinken van melk krijgen. Daarom geef ik hieronder eenige eenvoudige recepten: Anijsmelk. Hiervoor kan men tabletten koopen, voldoende voor een kop anijsmelk. Heeft men veel noodig, dan kan men ze natuurlijk voordeeliger zelf bereiden. Op 1 L. melk neemt men 10 gr. anijszaad, dat men er langzaam in laat aftrekken (in een dun lapje). Verder heeft men er nog 40 gr. suiker voor noodig. Citroenmelk en Sinaasappelmelk krijgt men als men de afgeraspte schil van een citroen of ten sinaasappel bij de melk voegt met 35 gr. suiker. Als de melk kookt, wordt ze

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 19