Zeeuwsche Omroep Hallo hallo l hier is de persdienst van den officieel en Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook/ is geoorloofd. Men meldt ons uit Ovezande, dit er een groote propaganda- avond voor den vrijwilligen landstorm gehouden is en dat ver scheidene nieuwe leden toetraden. Sindsdien zijn in 't dorp alle boomen kaal geworden Uit Kapelle op Schouwen vernamen wij, dat een controleur van den Zuiveldienst met een landbouwer zoo'n verschil van meening kreèg, dat een worsteling mitsgaders een geweerschot volgde. Ook bij den Zuiveldienst wil het niet altijd boteren. Met veel plechtigheid is vorige week de verbeterde verkeers weg tusschen Middelburg en Koudekerke opengesteld vóór 't ge bruik. Na het doorknippen van 't lint, dat men eerst zorgvuldig gespannen had, trokken alle autoriteiten naar het Polderhuis te Westkapelle, waar volgens de pers 'n half officieel, half gezellig samenzijn plaats had. Waar 50 officieel aanwezig is, moet 50 van de gezellig heid wijken. De gemeenteraad van Oostburg heeft besloten om een oude auto- en versche bloemenmarkt in te voeren. Zeer practisch. De kwade benzine-dampen zullen alzoo door de goede geuren der kinderen Flora's geneutraliseerd worden. Onze correspondent te Nieuw- en St. Joosland schreef ons, dat een Goesche koopman in manufacturen die te Middelburg gemarkt had, in Nieuw- en St. Joosland zijn lading verloor, om dat de achterdeur van zijn wagen openschoot. De dorpelingen hebben alles eerlijk naar het politie-bureau gesjouwd, toen zij de voorwerpen later vonden. Wanneer zij nog in Sinterklaas geloofd hadden, zouden zij alles zonder wroeging naar eigen huis hebben kunnen brengen. Bij een verbouwing van het magazijn „de Ooievaar" te Goes is een geheele partij handgranaten gevonden, die met bekwamen spoed naar het politie-bureau vervoerd zijn. „Veronderstel," seint onze medewerker, „dat deze gevaarlijke dingen later eens ontploft waren." Och, 'n ooievaar gaat wel meer de lucht in 1 De „Postjager" heeft boven Zeeland met enorme snelheid gevlogen. Troostprijs voor de dorpelingen, die slechts eens in de 24 uur 'n brievenbesteller te voet zien l Op initiatief van eenige dames zal dezen winter te Oostburg de operette „Jantje in de modderstad" opgevoerd worden. Loopende geruchten ten spijt kunnen wij verzekeren, dat het stuk geen satyre op de slechte bestratingen in Zeeuwsch-Vlaan deren is 1 Te Middelburg zal de rioleering onder het stadhuis uitge breid worden. Bij iedere raadszitting is de toevloed van spraak water zoo groot, dat het tegenwoordige buizennet den stroom niet meer verzwelgen kan Te Axel is wederom de historische toondag in eer hersteld. Tweehonderdveertig stuks fok-, vet-en handelsvee waren aan wezig. Het college van B. en W. heeft des middags de prijs- winners op het gemeente-huis ontvangen. Het bestuur van 'n landelijke gemeenschap is niet bang voor koeien 1 Toen de mondorgelclub O. en W. Souburg een uitvoering gaf, bleek de zaal veel te klein. Wat 'n geluk, dat de artisten geen draaiorgels als instrumenten hadden Tot de volgende week, dames en heeren. Te Z erikzee werd een winkelweek gehoudenbij welke gelegenheid verschillende straten feestelijk waren versierd. VRIJDAG 8 DECEMBER 1933 No. 28 Onder zeer groote belangstelling werd Donderdag 30 November in tegenwoordigheid van den Com- missans der Koningin, van Ge- deputeerde Staten en gemeente besturen de weg geopend van Middelburg naar Westkapelle. Ir. van Leeuwen, hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat spreekt de aanwezigen toe voor de ofp- cieele openstelling van den weg. Mevrouw van Leeuwen heeft het lint doorgeknipt, waarmee de weg officieel geopend werd. De Axelsche dracht komt onder de kinderen sporadisch meer voor; we troffen nog een drietal belang stellende boerinnetjes bij de biggen Het keuren van het vee. Een nieuwe boot, „de Oosterschelde" officieel in gebruik genomen voor den dienst Zierikzee- Wolf aartsdijk. Autori teiten aan boord van de nieuwe veerboot bij gelegenheid van de officieele ingebruik stelling. Het gemeentebestuur van Zierik zee bood bloemen aan. De oude en de nieuwe boots in de Zierikzeesche haven. De Axelsche jaarmarkt, die reeds sinds eeuwen bestaat, maar de laatste jaren weinig belangstel ling trok, is op 28 Nov. feestelijk wederom in eere hersteld met een goed bezochte veeten toonstelling. Een over zicht van de markt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24