-vtf)UAW> ZEEUWSCHE V wij een overzicht te zullen geven van de 2e-klassers, spelend in Z.V.B.-verband. Wij willen deze belofte thans nakomen en daaraan toevoegen een korte bespreking van de derde-kiassers. De Z.V.B. dan telt 37 tweede-klasse-elftallen, verdeeld over 5 afdeelingen. In afdeeling A zijn onderge bracht de 10 Walchersche tweede-klassers, in B 9 Zuid-Bevelanders.OostelijkZeeuwsch Vlaanderen werd C genoemd, terwijl de Westelijken in afdee ling D terecht kwamen. Tenslotte sluiten Schou wen en Duiveland de rij met een 5-tal elftallen in de E-afdeeling. orige week beloofden f In de Walchersche afdeeling staat de Veersche ploeg bovenaan. Reeds vorig jaar sprak dit elftal een geducht woordje mee, doch moest toen zijn meerdere erkennen in de ploeg van Eiland Boys. Dit jaar is Zeeuwen 3 de grootste concurrent. Dit elftal staat slechts drie punten achter. J.l. Zondag vond te Veere de wedstrijd Veere- Zeeuwen 3 plaats, welke door Veere met 20 werd gewonnen. Domburg heeft de derde plaats ver overd en slaat voor het eerste jaar in den Z.V.B. geen slecht figuur. Wanneer j.l. Zondag E.M.M. de badplaats-vertegenwoordigers niet met 10 ge slagen had, zou Domburg nu slechts twee punten op het leidende Veere hebben achtergestaan. Middelburg 4 volgt dan met een wedstrijd meer gespeeld en hetzelfde aantal punten als Domburg. E.M.M., evenals Domburg een ploeg, welke voor het eerste jaar in den Z.V.B. uitkomt, behoort ook nog bij de bovenste helft en bezet de vijfde plaats. In de onderste helft zien wij Eiland Boys 2, gevolgd door Zeelandia 3, met daaronder Vlissin- gen 4 en vervolgens R.C.S. 2. Onderaan bengelt R.C.V., dat nog maar een paar weken deel uit maakt van den Z.V.B. en dus een flink aantal wedstrijden achter staat. Blijkbaar voelen de mannen der Racing Club zich al wat thuis in den Z.V.B., althans j.l. Zondag werd Zeelandia 3 met 3O op eigen terrein door hen geklopt. In Zuid-Beveland is lerseke wel de sterkste gebleken. Hansw. Boys is wel een gevaarlijke concurrent geweest en kan nog wel eens gevaarlijk worden, doch wij zouden het wel op' lerseke durven hou den. Kruiningen is ook weer de oude schijnbaar, want haar puntenaantal is gelijk aan dat van Hansw. Boys, alleen hebben zij een wedstrijd meer gespeeld. Dan volgt Goes 3, dat toch ook nog tot de kopgroep behoort, met 10 punten uit 8 wedstrijden. Dan verschijnen reeds de mindere oden, waarvan Heinkenszand den kop heeft. Na een zeer slecht eerste jaar is deze ploeg er thans wat bovenop geklauterd en zal waarschijnlijk niet onderaan eindigen, 's Heer Arendskerke, dat om een of andere reden veel later begonnen is, komt met een behoorlijken achterstand aan wedstrij Zondag a.s. komt het Nederlandsch elftal te Amsterdam tegen de Oosten rijkers in actie. Onze caricaturist zag ons oranje team ooi strijdlust ten velde trekken. Voorop captain v. d Meulen, die Zondag zijn laatsten internationalen wed strijd speelt; v.l.n r. v d. Meulen, v. Run. Diepenbeek, Pellikaan. Anderiessen, v Heel, Wels. Vente. Lagendaal. Schoemakers. Mulders. op de zesde plaats. De start van dit elftal is goed geweest en als het zoo doorgaat, kan 's Heer Arendskerke nog in de bovenste regionen aan landen. 's Heerenhoek en Zeeuwsche Boys hebben ieder enkele punten veroverd en hebben aldus een veili- gen voorsprong op Kattendijke, dat een behoorlijk aantal doelpunten tegen zich verzameld heeft, doch zelf nog maar drie doelpunten scoorde in 7 wedstrijden. De verzameling tegenpunten is 38. In afdeeling C is blijkbaar Corn Boys de sterkste. Met een wedstrijd minder gespeeld en drie punten voorsprong staan zij bovenaan, gevolgd door Scheldestrijders. Als derde staat Terneuzensche Boys met een punt boven Terneuzen 4, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. B.K.V.V. is 4 5 wedstrijden achter en zal waarschijnlijk nog wel wat punten verzamelen, om op die wijze van de op één na onderste plaats weg te komen. West- dorpe heeft zich daar vast op de onderste plaats genesteld. Met geen enkel winstpunt uit 5 wed strijden zal er wel niet veel meer van komen, om dat plaatsje alsnog kwijt te worden. De Zeeduivels, een nieuwe ploeg te Breskens, is de sterkste in 2 D. Dat gaat rechtstreeks op het ongeslagen kampioenschap af, dunkt ons. Hoofd plaat 2 zal dat niet kunnen tegenhouden, evenmin als Biervliet 2 of de IJzendijke-reserves. Breskens 3, dat op één na onderaan staat, zal zich nog wel wat naar boven werken, doch of het Sasput 2 zal ge- In 3 B zijn er negen elftallen, alle reserve elftallen, behalve Zuiddorpe. In deze afdeeling is het verloop zoo onregelmatig, dat er geen peil op te trekken valt. Alle elftallen hebben bijna nog evenveel kans en daarom moeten wij ook over deze klasse ons oordeel nog niet geven. Intusscheu is de competitie van den Z.V.B. ook al aardig opgeschoten en zonder al te veel oponthoud kan Maart het einde brengen. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein der Goesche Boys speelden Middelburg en Vlissingen daar Zondag een eerewedstrijd, welke de le klassers met 2-1 wonnen. Voor den wed strijd werden bloemen overhandigd, waarvan hier een kiekje. De wedstrijd Middel burg Vlissingen op het nieuwe terrein te Goes. Moment uit den strijd voor het doel van Middelburg. lukken hooger op de ranglijst te eindigen, meenen wij te moeten betwijfelen, vooral niet wanneer zij zooals j.l. Zondag niet opkomen. Dat kost winst punten en als men er weinig heeft, valt er niet mee te morsen. Geheel onderaan zal Sasput 2 naar onze meening echter niet terecht komen, daar Oostburg 2 niet het plan schijnt te hebben, die plaats af te staan. t Op Schouwen en Duiveland bestrijden Zierik- zee 4 en Burgh 2 elkaar de eer van het 2e-klasse- kampioenschap. Zierikzee 4 heeft 2 punten voor sprong op Burgh 2 en dat zegt in een afdeeling van 5 elftallen al heel wat. Renesse 2 en Zierik zee 5 hebben geen kans meer, gelooven wij, en dat de reserves van Zonnemaire het op de onder ste plaats aansturen, is zoo goed als zeker. In de 3e klasse A, met niet minder dan 11 elf tallen, kan nog zooveel ge beuren, dat op het oogen- blik nog niet te zeggen valt, welk elftal hier bo venaan zal komen. De Zeeuwen 4 maken een goede kans, doch het kan heel best gebeuren, dat straks, wanneer 't reserve materiaal van de groote vereenigingen wat meer vrij komt, de stand een groote verandering on dergaat. De sterke wisse lingen, welke nu reeds voortdurend in deze rang lijst te constateeren zijn, brengen dit reeds tot uiting. Over enkele we ken is over deze klasse pas een juist oordeel te vor men. Uit ons elftallenarchief. Het Ie elftal van Zierikzee, dat 'n combinatie is van het oude Sinoto en Zierikzee.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27