ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep Kunstrijders. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit 's Heerenhoek. dat de jaarlijbsche najaars veemarkt door slechts vijf koebeesten is bezocht, voor welke een plaats was gereserveerd. Het spijt ons, dat er niet bij verteld wordt of de autoriteiten zich minzaam met de bezoeksters onderhouden hebban en of er iets warms aan de visite geserveerd werd. Een en ander zou mis schien voor 'n volgend jaar den toeloop hebben kunnen ver- grooten Men seint ons uit Middelburg, dat op 'n feestelijk diner een der toasters midden in zijn speech een hoestbui kreeg, waardoor zijn kunstgebit tusschen vest en overhemd schoot. In de algemeene verwarring, daardoor ontstaan, nep de gast heer wat er aan de hand was, waarop de ceremoniemeester ant woordde „De heer X moet zoo hoesten, hij heeft tandjes op zijn borstje 1" Onze correspondent uit Hansweert telefoneerde ons, dat we gens den dikken mist de provinciale boot drie diensten niet gemaakt heeft. Corpulentie belemmert de bewegingsvrijheid altijd uitermate. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen ontvingen wij het hoojpgevend bericht, dat zich in Clinge 'n buitenlandsche wollen tapijtenwe verij gaat vestigen en nog 'n vijftal gelijksoortige industrieën aan het onderhandelen is over grondaankoop in die streek. Men heeft goeden moed, dat dit voorbeeld ook door andere bedrijven gevolgd zal worden. Een Zeeuwsch politicus zou hierbij zijn geliefd stopwoordje „En wat verder ten tapijte gebracht zal worden" in toepassing kunnen brengen. In geheel Zeeland is het helder, vriezend weer. Des avonds ziet men vele sterren aan het firmament, en des daags valt menig beginneling op de schaats sterren in de ijsbaan. De Thoolsche pers deelt mede, dat toen een eilandbewoner njet den beugel aan het mosselen visschen was, wat een zeer koud werkie is, hij eerst bemerkte, dat htj verkleumde handen had terwijl hij ze later heelemaal niet meer voelde, waarop hij naar zijn woning terugwandelde. De dokter constateerde bevro ren vingertoppen en adviseerde kamer-arrest. Het was te wenschen, dat ook bij zachter weer de doktoren konden voorschrijven, dat sommige menschen hun handen thuis hielden. Men meldt ons uit Kruiningen, dat de gymnastiekvereniging „Louis Botha" op haar uitvoering verschillende oefeningen aan „het paard" hield en ten slotte met „De Logé" voor het voet licht kwam. Die worden wel eens meer over het paard getild Uit Ierseke wandelde het bericht langs den telegraafdraad, dat een Belgische vrachtauto met een vaart van 60 K.M. van den Oudendijk reed, 'n paar boomen rooide en toen in een mest put" duikelde. a 't Is bij het automatisch boomenvellen ook al gelijk bij andere dingen stank voor dank Een aanvullend bericht uit Goes over de vondst van granaten in een winkelpand licht toe, dat daar voorheen een bankbedrijf gevestigd was. 't Komt meer voor, dat er springstof m zulke zaken zit. Tot de volgende week, dames en heeren. No. 29 Te Borssele trad burgemeester H. C. Rutgers in het huwelijk met me- juffi ouw C. L. Dingemanse. Vanwege het Comité voor Wint er le zing en te Kort- gene werd aldaar het bekende blijspel Tropen- adel van Henri van Wermeskerken opgevoerd. Zondagsche ijspret. Groote drukte heerschte Zondag op de meeste ijsbanen in Zeeland. Een kijkje op de kom te Vlissingen. Op de ijsbaan heerschte ook een gezellige stemming. Jong en oud onder elkaar. De ijsbaan op den Waardschen Vliet te Waarde is een der royaal ste en mooiste uit de omgeving. Een kijkje van de drukte te Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24