SPORT VAN ZONDAG No. 29 VRIJDAG 15 DECEMBER 1933 923 EEN EERVOL VOETBALRESULTAAT De eerste ijszondag van het seizoen is tevens de eerste internationale voetbaldag geweest. Onze oranjemannen zijn tegen het Oosten- rijksche „Wunderteam" in actie gekomen en wij kannen over dit eerste optreden van onze na tionale ploeg niet anders dan lof hebben. De door en door getrainde Oostenrijksche voetbal lers, die verleden jaar reeds de aandacht op zich vestigden door hun goede spel tegen het Engelsche elftal te 'Londen en veertien dagen geleden vriend en vijand verrasten door hun gelijk spel tegen de Schotsche ploeg, hebben in het Olympische Stadion te Amsterdam met de kleinst mogelijke overwinning genoegen moeten nemen een overwinning, welke eigenlijk nog het gevolg was van een klein misverstand in onze overigens sublieme verdediging. Overigens niets dan lof over deze continentale profs en zonder voorbehoud de verklaring dat dezen de overwinning in elk geval verdienden. Hoe uit stekend ons team zich ook heeft geweerd, er was voldoende verschil in de spelkwaliteit der beide elftallen, dat we, wanneer het resultaat eens anders om was geweest, er toch wel een klein beetje ver legen mee hadden moeten zijn. Aan de verdiensten van onze oranjemannen doet dit echter niets af. Wanneer men als amateurs voetbalt tegen een ploeg, welke uitsluitend uit profs bestaat, die van voetbal een vak hebben gemaakt, dan is het geen scande, wanneer men in spelkwaliteit bij dergelijke gasten achterblijft. Orooter zelfs wordt de verdienste van de ploeg, die door een groot «enthousiasme de technisch zooveel betere tegenstanders in bedwang weet te houden, hetgeen ons bijna was gelukt. Over onze oranjemannen dan ook niets dan lof. Hoewel enkele spelers in het Nederlandsche elftal niet meevielen, heeft de ploeg als zoodanig een spel vertoond dat er zijn mag. Men gaf den Oostenrijkers handen vol werk en wanneer ons team in de nog komende matches eenzelfde spirit vermag te ontwikkelen,~dan behoeven we voor de resultaten niet bevreesd te zijn. Uitblinkers bij de onzen waren Van der Meulen, Van Run en Van Heel, terwijl ook Anderiesen, vooral tijdens de eerste helft, uitstekend werk heeft verricht. Onze aanvoerder heeft in zijn laat- sten wedstrijd niet minder geschitterd dan in het meerendeel der vorige, welke hij reeds voor ons vertegenwoordigend elftal zoowel in binnen- als buitenland heeft gespeeld. We zullen er nog aan moeten wennen als Van der Meulen er straks niet meer is. Zijn opvolger, wie het ook zijn moge, wordt voor een moeilijke taak gesteld, als hij ons Gejus moet doen vergeten. Verder hebben de 30.000 kijklustigen kunnen smullen aan 't spel van Van Heel, die zich temidden van een stel hersenvoetballers als de Oostenrijkers zijn, het beste thuis voelt. In onzen aanval is Vente naar onze meening een aanwinst, doch de bezetting van de midvoor-, linksbinnen- en links buitenplaats zal den heeren der Technische Commissie nog hoofdbrekens genoeg kosten. Betreffende het spel der Oostenrijkers zullen de meeningen wel tamelijk verdeeld zijn. Omdat er zooveel over geroepen is, moeten velen zich' min of meer teleurgesteld hebben gevoeld. Wij, die deze gasten verleden jaar te Londen in actie zagen, weten echter wat zij in hun mars hebben. Men dient niet uit het oog te verliezen dat onze oranjemannen hun tegenstanders geen moment vrij spel hebben gelaten, terwijl de omstandigheden waaronder gespeeld werd, ook niet geheel normaal waren. Trouwens, is onze ploeg er jaren geleden niet in geslaagd om het sterke New Castle United een groote nederlaag toe te brengen Intusschen hebben ook wij de overtuiging dat de nederlaag van het oranjeteam tegen Engelsche profs grooter zou zijn geweest. Voornamelijk komt dit De voetbalwed strijd Nederland- Oostenrijk in het stadion te Amster dam. Spelmoment. De uitstekende Oostenrijksche doelman Platzer stopt een gevaar lijk schot. Nationale wedstrij den te Rotterdam L. Dijkstra, de win naar van 't 5000 M. De Nederlandsche voet balploeg, welke in een uitstekenden wedstrijd tegen de Oostenrijkers met 01 ten onder ging. Van l.n.r. trainer Glen- denning, Schoemaker, Lagendaal, Anderiesen, Mulders. Vente, Diepen beek, Wels. Pellikaan, v. Heel, v.Run, v.d. Meulen. Het Oostenrijksche Wonder te arn\ dat zich Zondag terdege moest inspannen om den oranjemannen een 01 - nederlaag toe te brengen. Voetbalexperts volgen den wedstrijd Nederland Oostenrijk. Van l. n. r. Bob Glendenning, de trainer der Hollandsche ploeg, Hugo Meisl, de bekende Oostenrijksche voetballeider, en Jimmy Hogan, trainer van het Oostenrijksche - Wonderteam" hierdoor, dat de Engelschen over 't algemeen massiever en meer productief spelen.Kansen, zooals er door de Oostenrijksche aan vallers enkele werden gemist, laat een Engelschman niet makkelijk onbenut. Aantrekke lijk is 't spel dezer midden-Euro- peesche voetbalkunstenaars in elk geval wel en wij hopen ze dan ook nog eens binnen onze stadionmuren terug te zien. Als het kan, gaarne in een wat mildere temperatuur.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27