DenHeêo&mpfe" KERSTLEGENDE Langer geleden dan u ooit gehoord hebt, en verder weg dan u ooit gedroomd hebt, ging de groote Meester der boomen uit.omdeboomentemaken. Het maken van boomen nu was een zeer belang rijke bezigheid, omdat de boomen zoo'n belangrijke rol op aarde spelen; dus deed de Meester der boomen er zijn uiterste best op. Hij maakte eerst allerlei boomen, die noodig waren voor het bouwen van huizen en voor het vervaardigen van de dingen, waar huizen mee gemeubeld moeten worden zoo ging er eikenhout, beukenhout, iepen- hout, esschenhout, mahoniehout en palis sanderhout groeien, en nog heel wat andere soorten, zooals u weet. Toen maakte hij allerlei boomen, die voedsel moesten voortbrengen appelen en peren en noten en olijven, en ook tamelijk rare dingen, zooals broodvruchten en kokosnoten. En hij maakte ook prach tige boomen, die alleen maar voor sieraad moesten dienen. Hij maakte kor noeljes en magnolia's en den wilden kastanjeen den hulst En toen gaf de Meester der boomen aan iederen boom zijn voorschriften, hoe hi; bloesems voort moest brengen en vruchten dragen, en eindelijk dacht de Meester dei boomen, dat zijn werk wel zoowat klaar was hij keerde zich om, en wilde heengaan. „Hè, meneer," zei toen een zacht en verlegen stemmetje, „krijg ik ook niet wal leuks te doen „Wie praat daar?" vroeg de Meester de: boomen met een donderende stem. „Ik ben het maar," een erg beverig stem metje bereikte zijn oor. „Ik ben een dennel boompje, en ik wou óók wel graag mooi o nuttig zijn." „Zooals je bent is 't goed," zei de Meeste: der boomen, toen hij naar het arme klein; ding gekeken had „Houd je maar erg kalm dan ziet niemand je." Maar ze zagen het wél. De lente kwam, e» al de vruchtboomen trokken hun mooi' s b(loesemjurken aan, en zij smaalden op hel eenzame denneboompje. „Hé, jij I" riep de appelboom. „Kijk een:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 2