ELEGANT SCHOEISEL NIEUWE STOFFEN, BLOUSES EN MANTELS VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 Benoodigd 2 M. zijde van 95 c.M. breedte. Van lange mantels worden ook telkens weer nieuwe modellen gevraagd. Hierbij worden er 'n tweetal afgebeeld, die zeker aan vele eischen zullen voldoen. Eenvoudig en toch bizonder sierlijk is het eerste model van velours met aangezetten kraag van biberet. De punten in voor- en achterbaan sluiten zich prachtig aan bij de puntige mouwgarneering. Een en ander geeft dezen mantel, waarvoor men 2.60 M. stof noodig heeft van 1.40 M. breedte, een geheel eigen cachet. Ons tweede mantelmodel heeft 'n paar elegante vleugelmouwtjes, opgestikte zakken, 'n aardige knoopengarneering en 'n losse sjaal van bont. Benoodigd: 3 M. stof van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Wan alle in deze rubriek afgebeelde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweel- de zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 ets. voor mantels en japonnen en van 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bestellingen op te geven aan ons bu reau, onder toezending van het bedrag en opgave van het nummer. Voorradig zijn de nummers 42, 44, 46 en 48, voor blouses 40, 42, 44 en 46. 609. Blouse van marocain. Overslag met plisséstrovkje. Open en gesloten te dragen, Eenvoudige moum niet manchet met plisséetje. 610. Blouse van mat satijn met sjaalkraag, welke aan de eene zijde voorzien is van knoopjes en aan de am tl-re zijde van een lus, die doorgehaald is. I'at over de mouw loopt vanuit den hals tot den pols. 640. Blouse van crêpe satin, versierd met grooten sjaalkraag, welke door een gesp bij wijze van revers op hel voorpand genaaid wordt. Banden afgewerkt met picotje. 641. Blouse van marocain, versierd met ingezette biezen, waarvan er een over het armsgat loopt. Kraagje met gekleurd strikje. Nieuwe namiddagschoenijes. 'n Beau de suède schoentje, gegarneerd met zilveren biesjes en 'n o/iengewerkl figuur tje opzij; 'n molière-model van soepel glanzend leer. ten deele opengewerkt en dichtgeregen met 'n leeren veter; een opengewerkt schoentje, met afwerking van glanzend effen leer. rAat geen enkel toilet schoentjes, die erbij toilet passend zijn, daa overtuigd. Ook hiervan, van uitvoering moeten toilet de finishing touch Hierbij geven schoenmodellen. „af" is, wanneer niet de gedragen worden, bij dat rvan zijn we reeds lang dat die schoentjes fraai wezen om aan 'n fraai te kunnen geven, paar foto's van nieuwe Vooreerst 'n paar mo dellen van chevreaux leer, versierd met inge- stikte biezen. Dan 'n drietal fraaie namiddagschoentjes, 'n sierlijk modelletje van zwart suède met niet al te hooge hak en met 'n garneering van zilveren biesjes en 'n opengewerkt figuur opzij. Ook de beide an dere schoentjes van soe pel, glanzend leer zijn ten deele opengewerkt. Het molière-model wordt met 'n smallen leeren veter dicht geregen. MARCEL. u Baar der nieuwste schoenen van chevreaux leer, versierd met ingeslikte biezen. 546. Mantel van velours met aan gezelten kraag van biberelte. Benoodigd: 2.60 M. stof van 1.40 Af. breedte. 548. Homespun mantel met pelerine. Benoodigd: 5 M 140 cM. breed. De winter heeft nauwelijks zijn intrede gedaan en in de wereld der mode-ontwerpers is men reeds druk in de weer voor de komende lente. Reeds worden er nieuwe stoffen aangekondigd; tegen het einde van den winter worden de kleuren fris- schcr en helderder. Er zal bijv. zelfs grasgroen worden gedragen en helblauw. Maar vooral blijft zwart in de mode, zwart, dat vooral flatteerend is voor jonge vrouwen en voor vrouwen, die reeds met grijze of witte haren pronken. Zij, die zich niet meer jong kunnen noemen en die toch ook zeker nog niet tot de oudere dames willen worden gerekend, kunnen zwart voorloopig beter g§ verwijderen, daar het juist op dien leeftijd eenigszins oudermaakt tenzij het met wit of de een of andere flatteerende kleur wordt opgewerkt. In het komende seizoen zullen daar voor ook goud-en zilverstoffen in aanmerking komen, welke kwistig voor garneering zullen worden aan gewend en ook wel voor kleine avondmanteltjes en pelerines, of bijv. voor 'n smalle das, van voren gestrikt en met 'n paar lange einden neerhangend. Fluweel wordt niet alleen voor japonnen en mantels verwerkt, maar in Parijs ontwerpt men nu ook verschillende blouses in fluweel. Over blouses gesproken in ons vorig nummer werd per abuis een ver keerde blouse afgedrukt, waarom wij het toen beschreven model met ele- ganten sjaalkraag in dit nummer afbeelden. Daarnaast geven we nu, daar de blouse zulk een gewilde dracht is geworden, nog 'n paar andere mo dellen. Vooreerst 'n keurige blouse van marocain, met ingezette biezen, waar van de eene 'n epaulette vormt. Het platte kraagje wordt afgesloten met 'n kleurig strikje. Dit eenvoudige model kan ook uitstekend in fluweel worden uit gevoerd. Men heeft ervoor noodig 1.75 M. stof van 95 c.M. breedte. Ons derde model van marocain heeft 'n overslag met plissé strookje. Deze blauwe kan zoowel met open als met gesloten overslag worden gedragen. Ook dit modelletje is uitstekend geschikt om in fluweel te worden uitgevoerd. Het geplisseerde strookje neemt men dan van zijde. Benoodigd 1.25 M. stof van 130 c.M. breedte. Heel elegant is ook de blouse van mat satijn met 'n sjaalkraag, gegarneerd met knoopen aan de eene en met 'n doorgehaalde lus aan de andere zijde. De lange mouwen hebben 'n patte welke door loopt tot over de schouders.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 31