VR0ÜWENLEVEN ONZE PARAPLU VOOR BABY NAMIDDAGJAPONNEN 1042 VRIJDAG 5 JANUARI 1934 No. 32 Nieuwe paraplu s met ivo ren dierfiguren als knop. dat men er 'n heele menagerie van bij elkaar zou kunnen krij gen in den paraplubak, en dat elk familielid aan 't eigen beestje zijn paraplu zou kun nen kennen. Ook zijn er op het gebied der paraplu's telkens weer nieuwe vindingen te boeken. We heb ben al de paraplu gehad met inschuifbare baleinen, zoodat het nuttige meubel, wanneer het niet in gebruik was, in de tasch kon worden opgeborgen. Voor heeren zijn er ook para plu's in den handel, verborgen in 'n wandelstok van niet veel meer dan gewone afmeting. Een der nieuwste modesnufjes is de paraplu met verkeers- spiegel, een instrumentje, dat in onze toenemende verkeers drukte wel eens van groot nut zou kunnen wezen. C. J. M. De voorvaderlijke paraplu, van schier onverslijt baar materiaal vervaardigd, met stevige, door solide knoppen afgewerkte baleinen, vormde 'n uitgebreid tentdak, waaronder vrijwel de heele familie 'n veilig plaatsje vinden kon. Zoo'n vrij kostbare paraplu was nog maar in 't bezit van zeer enkelen. Toen er langzamerhand meer paraplu's vervaardigd werden, nam de omvang ervan af en door de jaren heen is de paraplu ten slotte gemeen goed geworden, al wordt ze vaak ook weer ver drongen door regenjassen met regenhoedjes. De paraplu heeft allerlei gedaanteverwisselingen ondergaan. Vaag herinneren we ons nog de naald paraplu. Hoe dunner ze was opgerold hoe mooier en er was dan, wanneer ze niet in gebruik was, ook 'n zijden foedraaltje noodig, waarin destof van de paraplu werd samengeperst. Toen is ineens de tompouce in de mode gekomen, de paraplu met korten steel, die zoo practisch bleek in 't gebruik, dat de lange stelen meteen voorgoed hadden afgedaan. Zoo'n langstelige paraplu maakt nu, na 'n jaar of zes zeven, al 'n min of meer middeleeuwschen indruk. De paraplu's werden ook sierlijker en in plaats van effen zwarte stof werd er al spoedig fraai gestreepte zijde gebruikt voor het overtrekken. Het spreekt wel vanzelf dat er intusschen ook aan stelen en knoppen van onze paraplu's bizondere aandacht is gewijd. Er zijn paraplu's waarvan de knoppen gevormd worden door ivoren dierfiguren, zooals ze op een onzer foto's te zien zijn. Zulke knoppen zijn in zoo velerlei soort vervaardigd, Voor moeders, die het bestaan van 'n slaapzak voor baby nog niet kennen, is dit een gelukkig gekozen onderwerp. Deze slaapzak is niet doelmatig voor heel jonge babies, doch alleen dan, wanneer het kind de kracht heeft dekens weg te trappen. Dit is een eigenschap van alle jonge kinderen en het doet moeder al te vaak verdriet wanneer zij haar kleintje koud en klam uit het bedje haalt. Zoo'n slaapzak nu is enorm practisch, want het kindje kan zooveel trappelen als het wilhet blijft warm in den zak en tevens onder de dekens. De teekening laat u eenige modellen zien, die gemakkelijk na te maken zijn. Een oude deken of over gebleven lappen kunnen eveneens dienst doen. Een geborduurd motiefje, 'n strikje, of een applique maken een aardig geheel. U ziet, dat u voor weinig geld zoo'n doelmatig en leukartikel kuntfa- briceeren. R.v.D. Er wordt voor namiddag en avond veel zwart gedragen, maar er is voor ge zorgd, dat het zwart niet een tonig wordt. Daar is, bijvoorbeeld, zwarte mousseline met zwart flu- weelen moesjes. En er is zwarte tuie met zwart fluweelband bezet In schuine strepen beide stof fen zijn prachtig en zeer distingeerd voor avondtoilet ten, evenals zwarte kant. Dan zijn er nog de zwarte stoffen met 'n kleurig toetsje zwart laksatijn, bijv., met gouden moesjes, of zwart met groen of met rose. Goud- en zilverkleurige stoffen worden in de groote modehuizen vaak ter garneering van zwarte japonnen gebruikt een gar neering welke, wan neer ze op discrete wijze wordt aange- Een der nieuwste mode snufjes de paraplu met oerkeersspiegel. bracht, een buitengewoon mooi effect geeft. Ook onze moderne sieraden kunnen een prach tige aanvulling vormen bij het in sommige ge vallen overigens wat doode zwart. De namiddagjaponnen zijn, over het algemeen, eenvoudig van lijn en met niet al te veel gar neering. Het voornaamste is de coupe, die on berispelijk moet wezen wil men met zoo'n japon eer inleggen. Er worden hierbij 'n drietal modellen van een voudige en toch elegante modellen van namiddag japonnetjes afgebeeld. Heel apart is de japon met tunique van romain zijde. Plastron en manchetten zijn van 'n afsteken de kleur zijde. Het kraagje is van achteren met 'n strikje gesloten en ook de ceintuur is van achteren met 'n strik afgewerkt. De tunique is eenigszins klokkend. De bootvormige halsuitsnijding is met 'n opstaand randje afgewerkt. Voor deze japon heeft men noodig 5 M. zijde van 1 M. breedte. Heel eenvoudig en heel modern is ons tweede model van wollen crêpe de chine, met kraagje, manchetten en verdere garneering van georgette. Het simpele platte kraagje is vooral voor jonge meisjes en vrouwen zeer geschikt. Benoodigd voor deze japon 3 M. stof van 1.30 M. breedte. Aardig en jeugdig is ook ons derde modelletje, een japon van dunne wollen stof met 'n versiering van stiksels langs het vierkantje van den hals, op de ceintuur en onder langs de mouwen. De japon heeft 'n sierlijk wit kraagje en witte onder mouwtjes. De rok heeft 'n klokkende voor- en achterbaan. Benoodigd: 2.50 M. stof van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Wan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 ets. voor mantels en japonnen en van 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bestellingen op te geven aan ons bureau, onder toezending van het bedrag en op gave van het nummer. Voorradig zijn de nummers 42, 44, 46 en 48, voor blouses 40, 42, 44 en 46. 571. Japon van romain zijde met eenigszins klokkende tunique. Plastron en manchetten van afstekende kleur. 572. Japon van wollen crêpemet kraagje en manchetten van georgette. 597 Japon van fijne wollen stof, versierd met stiksels langs halsopening, mouwen en ceintuur. Kraag en ondermouwtjes van witte zijde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18