VRIJDAG, 5- JANUARI. 1934 Het echtpaar Soer op Oudejaarsavond aan het door Philips aangeboden radiotoestel. No. 32 Grosveld zich gegund. Zij hebben zich niet alleen grooten dank verworven van al degenen, die hun Kerstbrieven meegaven,en van hen die ze ontvingen, zij weten zich niet alleen bewonderd door heel 't Nederlandsche volk, maar zij hebben 't vliegwezen zelf met dezen unieken tocht een onschatbaren dienst bewezen. Immers nu is wel komen vast te staan, dat de route Amsterdam—Batavia door de lucht belangrijk kan worden verkort en dat wij in de toekomst op 'njnog snellere en betere verbinding tus- schen 't moederland en de koloniën mogen rekenen. Dat de retourvlucht in nagenoeg denzelfden tijd werd afgelegd (terwijl de Pelikaan nu beladen was met tallooze heilwenschen voor het nieuwe jaar, gretig verwacht door duizenden in ons land), is wellicht een nog grootschere prestatie dan de heenreis. Op den terugtocht had de K.L.M.-vogel met zware tegenwinden te kampen en eenig denk beeld van de moeilijkheden, die zich op een der gelijke vlucht voordoen, heeft men kunnen krijgen bij de landing j.l. Zaterdag op Schiphol. De duizenden, die dien avond te wachten ston den in een dichten mist en op een met sneeuw bedekt veld, hebben angstige oogenblikken beleefd. Het zich telkens verwijderend motorgeronk be duidde, dat de vliegers moeite hadden met landen. Toen dit eindelijk met behulp van het mistbaken was gebeurd, brak de spanning in eindelooze toe juichingen los. Van de officieele huldiging behoe ven wij niet te verhalen zij ligt nog te versch in aller geheugen. Goed deed het te bemerken, dat de beteekenis van de Pelikaan-vlucht door ieder een ten volle werd begrepen. Niet het minst door de brievenbestellers van Den Helder, die des nachts om drie uur de brieven nog rondbrachten. De geridderde Pelikaan-bemanning level De Pelikaan-be manning hoort de toespraken aan. Van Beukering's verloofde tracht den onvermoeiden marconist weer op ver haal te brengen. Smirnoff dankt voor de mi crofoon voor de huldebe tuigingen en de sympathie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 25