■J \M W ,i J/ieuwjoateumtcfi. 1030 VRIJDAG 5 JANUARI 1934 No. 32 De aanlegsteiger en plankieren in het Kanaal door Wal cheren zijn met een gladde ijzige laag sneeuw bedekt. Natte sneeuw jaagt over het land en modder en sneeuw mengen zich over de wegen. Dit landschap met gezicht op Biervliet geeft deze grauwe weersgesteldheid goed weer. Grijsgrauwe luchten hangen over de Schelde Een kijkje bij den aanlegsteiger te Terneuzen. Een troosteloos hoekje van de wei. waar in den zomer zooveel vroolijk leven woont. Klompen schijnen bij al die natte wegen de beste bescher ming voor de voeten. De klompenkoopman neemt thans zijn kans waar en bezoekt de klanten onder Grijpskerke. Heil, lezers van het Zeeuwsche blad, waarin geen crisis bracht de klad, omdat het met blijmoedigheid de komst van beet're tijden beidt 1 Omdat ons woord, en ook ons beeld, het goede op aarde niet verheelt Maar wij altijd door wolken dicht weer zien het stralend zonnelicht 1 Niet zitten bij de pakken neer, maar opstaan na het vallen weer Gij lezers, welker zaken kwijnen, wees maar niet bang, dat die verdwijnen Nog altijd leeft en eet de mensch, al gaat het hem niet zoo naar wensch I Sloot drieëndertig met een strop, met 't nieuwe jaar licht het weer op. Nu niet zoo pijnlijk meer gekreund, de landbouw wordt met kracht gesteund En ook het zakenleven zal weer rijzen na zijn diepen val. Als ik voor u mag doen een wensch, dan is 't Word vlug een ander mensch Doe 't woordje „crisis" in den ban, praat niet, maar werk zoo hard je kan Verspil geen tijd aan lamenteeren, dat toch den tijd niet kan verkeeren. Voed u met pessimisme niet, maar maak van 't leven wat het biedt 1 Verlam niet d'ondernemingsgeest door 't praten van wat is geweest 1 Dit wenschen w'u voor 't nieuwe jaar, begin het met een goed gebaar Word lezer van ons blad, dat lééft, en oog voor uw belangen heeft RIJMER.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6