Zeeuwócfi nieuuiï Zeeuwsche Omroep 1080 VRIJDAG 12 JANUARI 1934 No. 33 Hallo I hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ierseke, dat een mosselmotorschipper op zijn vaartuig een ongeluk gehad heeft met zijn lier en zich daarbij aan voet en gezicht verwondde en tevens 'n paar tanden ver speelde. Maakt geen verzen, schippers; hangt uw lier aan de wilgen! Uit Hulst berichtte men ons, dat in de laatst gehouden zitting van het kantongerecht te Hulst in den tijd van zes uur 250 straf zaken werden behandeld tegen de overtreders der varkenswet. Alle nationale records zijn hiermee geslagen. Uit bewondering voor deze prestatie zal nu de Crisis-varkens- centrale de weegschaal van vrouwe Justitia laten vervangen door een zilveren snelweger. Te Groede bestaan plannen bij een groep ingezetenen om uit Oostburg gas te betrekken. Op de secretarie bestaat gelegenheid zich daarvoor op te geven. Wanneer de animo groot is, zal het gas per baalzak verkocht worden en anders per hengselmandje Uit Veere ontvingen wij de verrassende tijding, dat ook deze gemeente haar taxi-dienst heeft gekregen, welke door den onder nemer „V-tax" wordt genoemd. Iedereen, die van vee-tax durft te spreken, zal beschouwd worden als een ongepaste grappen maker, die de Veerenaren diskwalificeeren wil. De gemeente Poortvliet is in vreeselijke ongelegenheid ge raakt, doordat er op twee plaatsen tegelijk buisbreuken in de waterleiding plaats hadden. Diverse ingezetenen overwegen aanklacht bij de Justitie wegens buisvredebreuk In de Axelsche Sassing is dezer dagen blijkbaar door de winter vorst enorm veel paling waargenomen. Bij Sluiskil was het in het kanaal eenzelfde schouwspel. Het is een evenement, een ware gebeurtenis. Tot dusver zag men in deze streek alleen palingen in sokken en kousen Men meldt ons uit Terneuzen, dat de Pelikaan 18 brieven voor deze gemeente uit Indiè meebracht, welke door den postdirecteur op Oudejaarsdag zelf besteld zijn. De schatterscommissies uit den postbodenbond zijn aan het becijferen op hoeveel schade aan fooien dit voor de gewone be stellers neerkomt. Te Vlissingen is ingebroken in de coöperatie van den Broeder bond. Er is één kwartje gestolen uit het kasregister, terwijl de brandkast onaangeroerd was gebleven. De inbreker heeft zeker gedacht, dat er in de brandkast ook niet meer dan één kwartje zat. Colijnsplaat is bijna een heele week in rep en roer geweest door een losgebroken koe. De burgerij stond machteloos en pas na vijf dagen wist de veldwachter het beest met een geweer te raken Zeeland is opgeschrikt door dit feit. De petitie-agenten gaan stoomschietcursussen volgen en de scheidende burgemeester van Schore heeft spontaan zijn zilveren ambtsketen der burgerij aan geboden Ter versterking van haar kasmiddelen heeft het Steuncomité te St. Laurens een speldjesdag georganiseerd. Een uitstekend" bedachte manier om aan speldegeld te komen 1 Tot de Volgende week, dames en heeren 1 De heer W. Abeleven vervaardigde een fraai wandbord van haar kan toorgebouwen, dat door het personeel aan de firma werd aangeboden. De heer J. van Riet viert 16 Januari zijn zilveren ju bileum als besteller bij Post en Telegraaf te Terneuzen. Jubileum van den heer Pasveer. Het 25-jarig jubileum als agent van politie te Vlissingen van den heer Pasveer werd onder belangstelling van bur gemeester van Woelderen, den commandant der Vlis- singsche brandweer, den com missaris van politie, inspec teurs en collega's feestelijk herdacht op het politiebureau, waarna wij een foto maakten. Tak's bankiersfirma te Middelburg vierde begin Januari haar 75-jarig jubileum. Foto van haar gebouwen op de Groenmarkt aldaar, f Te Goes herdacht de firma Fabery de Jonge het 100 jarig bestaan van haar zaak in gouden en zilveren werken in de Lange Kerkstraat aldaar. Foto van het gebouw. Door de zangvereeniging Ons Ge noegen te Kats werd het kluchtspel Oom Piet en Co. met veel succes opgevoerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24