ZEEUWSCHE SPORT No. 33 VRIJDAG 12 JANUARI 1934 1083 Moment uit den wedstrijd Vlissingen-Hero. Doelman Kats wordt in het nauw Nog een aardig moment uit den wedstrijd VlissingenHero. Vader scoort gebracht. ongeldig doelpunt. Middelburg behaalde de 3e achtereenvolgende overwinning. Thans werd B.V.V. met een 2-1 nederlaag het slacht offer. Moment uit dezen spannenden strijd. Het is wel een optimistisch geluid, dat wij dezen keer ten aanzien van Middelburg kunnen laten hooren. Te dien aanzien zijn wij dit seizoen werkelijk niet verwend. J.l. Zondag behaalden de groen-witten hun derde achtereenvolgende over winning. Zes kostbare punten veroverden zij in den strijd om de onderste plaats te ontkomen. Het zijn drie overwinningen, welke meetellen. Twee gegadigden voor het kampioenschap, n.l. Longa en Eindhoven, werden verslagen en op overtuigende wijze. Middelburg heeft daarmee een geweldige deining gebracht in de bovenste regionen. Willem II en P.S.V. moeten ook nog eenmaal tegen Mid delburg komen en als zij niet geducht oppassen, krijgen zij hun deel van de geweldige roetmop, welke Middelburg in het eten der kampioenscan- didaten gegooid hééft. Aan den staart van de ranglijst is eveneens een groote verandering gekomen. Waren het aanvan kelijk N.O.A.D. en Middelburg, die het meest in de knel zaten, nu is ook N.A.C. er rechtstreeks in betrokken, daar deze club j.l. Zondag van M.V.V. verloor en zoodoende één puntje onder Middelburg kwam te staan. B.V.V. had zich een heel eind veilig kunnen stellen, doch door de nederlaag op Zeeuw- schen bodem zag de Bossche club haar voorsprong gereduceerd tot één puntje op de tegenstanders van Zondag. N.O.A.D. was zoo vriendelijk te ver liezen van Willem II en hoewel de Tilburgschen drie wedstrijden minder hebben gespeeld dan de concurrenten, zal het heel wat inspanning kosten om den achterstand in te loopen. Voor Middelburg kan a.s. Zondag veel beslist worden. Als er in Til burg gewonnen wordt van N.O.A.D. staan de Zeeuwen er heel goed voor en na de uitwedstrijd tegen Willem 11 op 28 Januari resten nog drie thuiswedstrijden n.l.tegen P.S.V., N.A.C. en Bleijer- heide. Als er onder leiding van aanvoerder Vijge boom, die den laatsten tijd phenomenaal keepwerk laat zien, even hard gewerkt wordt in de nog ko mende wedstrijden als in de laatste drie, nu, dtm vreezen wij niet meer voor Middelburg. Vlissingen heeft een overwinning op het nippertje behaald tegen H.E.R.O. Nog steeds blijft Vlissin gen bovenaan. Het is een schitterende prestatie welke Zondag geleverd werd, doch of Vlissingen het zal bolwerken op de bovenste plaats is nog twijfelachtig. Axel ging op bezoek bij Alliance en verloor onder protest met 21. De twee na afloop genomen strafschoppen werden in doelpunten omgezet. Wanneer Axel deze protesten doorzet is het zeker,dat het veel geld zal kosten, maar of er puntenvoordeel uit be haald zal worden is nog niet zoo zeker. Het ziet er voor Axel niet al te best uit en wanneer er niet spoedig verbetering komt, dan kon de vreugde van 't tweede-klasserschap wel eens van korten duur zijn. Zierikzee behaalde een volkomen regelmatige 31-overwinning op Middelburg 2. Het is jammer, dat Middelburg niet over een sterker reserve-elftal kan beschikken. Dit is te meer het geval, omdat Zeelandia, dat j.l. Zondag van D.O.S.K.O. 11 een puntje moest afstaan, weer minder kans op het kampioenschap heeft gekregen. Het schijnt, dat Zeelandia I geen kans ziet om er op de Raaijberg ongeschonden af te komen. Door den 33-uitslag snoepte D.O.S.K.O. II den groen zwarten een kostbaar puntje af. Twee zware wed strijden tegen Goes moeten nog komen en hoewel beide partijen evenveel kans hebben, geiooven wij toch, dat het Zeelandia meer moeite zal kosten dan vorige jaren om Goes te verslaan. Zeelandia II werd op eigen veld geslagen door Breskens met 50. Breskens doet het buiten gewoon goed en een overwinning was dan ook te verwachten. Zij is echter, voor wat de cijfers be treft, wel boven onze verwachtingen. Er zou in Middelburg zeker een goede tweede klasser naast den eerste-klasser kunnen bestaan. Als men de drie derde-klasse-elftallen Zeelandia I, Zeelandia II en Middelburg II bekijkt, komt men tot de overtuiging, dat hieruit best een tweedeklas ser samen te stellen is. Er bleef dan nog een goede derde-klasser over. En.Zeelandia bezit spelers, die in de eerste klasse een goed figuur zouden slaan. Er wordt in Middelburg wel eens gepraat over de mogelijkheid van een combinatie der beide vereenigingen. Of er eenige kans op is weten wij niet, maar een goed idee is het in ieder geval. Het spel en de spelers zouden er zonder twijfel mee gebaat zijn. Een meer eendrachtig samenwerken en daardoor een krachtiger positie in de Middel- burgsche voetballerij zouden er het gevolg van zijn. Ten slotte rest ons nog de wedstrijd GoesR.C.S. Het is een heel kleine overwinning, welke Goes In den belangrijken wedstrijd tusschen Vlissingen en Hero won eerstgenoemde met 1-0. Eén der Vlissingsche verdedigers maakt een Hero-aanval onschadelijk. wist te behalen op R.C.S. De Souburgsche ploeg had vele weken niet gespeeld en zal daardoor waar schijnlijk wel niet op volle kracht gespeeld hebben. Zoo bekeken is het van R.C.S. een goede prestatie. Goes is op het nippertje aan een gelijk spel ont komen en dit was noodig om de kans op het kam pioenschap te behouden. Als Goes het haalt is er weer een kansje, dat Goes een tweede-klasser krijgt. Als er dan eens de samenwerking in Middelburg kon komen, welke wij hierboven schetsten, zou er in Zeeland weer een flinke sprong vooruit gedaan zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 27