No. 33 De zelfmoord-brug. De groote, hooge brug over de haven te Sydney heeft de treurige vermaardheid ge kregen. dat velen hier een einde aan hun leizen maken door in het water te springen, zoo velen, dat de autoriteiten maatregelen er tegen moes ten zoeken. Men heeft nu langs de brugleuning een 2 Yi M. hooge omheining laten maken, waardoor het niet zoo gemakkelijk meer is, van de brug af te springen. Het graf van een neger in een mijnwerkerskamp in Midden- Afrika, die Europeesche manieren en levenswijze in het kamp had ingevoerd, doch ook aan sterken drank verslaafd was geraakt. Hij stierf aan alcoholvergiftiging Als een luguber gedenkteeken plaatsten de negers 'n hoed. 'n electrischen water ketel en n jeneverflesch op z'n graf als symbolen der Westersche beschaving het maar matig druk in Amerika, maar de handel in sterken drank is zeer levendig, nu het land sinds korten tijd weer nat is. Een bank in New York heeft daarom de hal gedeeltelijk als bar ingerichtaan den eenen kant zijn nog de geldloketten, aan den anderen worden bitter en cocktails gedronken. Ook een crisis-beeld. Ver schillende banken hebben 'Een eigenaardig huwelijk werd te New York gesloten tusschen den arm-loozen messenwerper van een cir cus, en het meisje dat zich iederen avond door hem met zijn messen laat om lijsten. Een der getuigen was een dwerg, eveneens lid van het circus-personeel. Daar de bruidegom beide armen mist, moest hij met zijn voet den ring aan den vinger van zijn bruid steken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 2