;7uMEN de £angc %elft ziet.... ....en Aoe wif zagen Een fijne straat om te „chancen ze wete waar je den mosterd haalt, ha ha Nee, geef mijn die kleine straatjes met twee hoog, waar de juffrouwen d'r eige zitte te vervelen, en blij zijn met een verzetje, al is 't dan maar een koopman. Nee, de Lange Delft, voor ons niks, meneer. DE SCHOOLJONGEN: De Lange Delft? Daar kom je tus- schen twaalf en twee elk aardig meisje uit de stad tegen 1 Een jofele buurt, jo, daar kun je nog 's wat beleven. Ik maak mijn afspraakjes altijd in de Lange Delft HET KLEINE MEISJEDaar is die winkel, hè moe, met die mooie poppen, hè toe, laa we d'r nog 's langs gaan"En bij die lunsroom zitte de menschen altijd lekker te eten, hè moe? En Donderdags is 't draaiorgel d'r, en de muzikanten, en 't is wat een fijne straat, en as vader centen genoeg heit, gaat ie daar vast een winkel beginnen, hè moe DE POSTBODE: Een pestbuurt, juffrouw, met al die winkelsKost een hoop tijd, wil u dat geloove? Eh dan moet je de middagpost hebbe, op de drukke dage Nee, geef mijn de singels maar.... DE MELKBOER: Geen oogenblik sta je d'r rus- --tig, meneer, geen oogenblik. Je ken je wagen geen minuut late staan, of ie zit onder een auto. En as je met de kan de stoep opgaat, wor je omvergeloope door die ape van schooljongens. DE SLAGERSJONGENDe Lange Delft, jo, da's de fijnste buurt, daar zie je altijd wat, en je ken d'r zoo fijn voor een op stopping in 't verkeer zorrege, je heb er altijd van die opstoppingen waar de smerissen niks an kenne doen. En dan loope d'r altijd van die ouwe wij ven te winkelen, en rrrtd'r vlieg je langsheen, en dan schrikke die d'r eige een ongeluk DE KOOPMAN: De Lange Delft? NikS hoor, zoo'n winkelstraat, meneer, das niks voor de negotie, die menschen doen d'r zelf an, 2üoo denkt er zelfs 'n marine man nit Vlissingen over. Hier worden de menschen de Lange Delft binnengeloodst. Ieder loopt rechts. Maar dat duurt niet lang. Ik vind het midden op straat veiliger. Er zijn geen trottoirs. Het prettigst loop je daar in rijen van 4 of meer om te winkelen. Maar 't is na nog te vroeg om naar de winkels te kijken. De Lange Delft leent zich uitstekend om er 1 a 2 uur met paard en kar te verpoozen. Hier heeft niemand haast. DE MEVROUW: En dan neem ik altijd de Lange Delft, voor de winkels, begrijpt u, speciaal de etalages van de dameswinkels, nu, daar heb je een paar uur werk mee. Is het u ook al eens opgevallen, hoe vreeselijk smal en ongelijkmatig de trottoirs daar eigenlijk wel zijn Je kunt er geen oogenblik staan, of je wordt weggedrongen, ja, dat zijn van die Middeleeuwsche toestanden, die verwacht je hier toch eigenlijk niet meer.... Nu, en dan langs de Lange Burg terug, daar heb je óók nog wel enkele aardige zaken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 8