Zeeuwsch nieuws Ww Zeeuwsche Omroep J 1112 VRIJDAG 19 JANUARI 1934 No. 34 Hallo 1 hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Hansweert, dat het Duitsche sleepschip Willy, na twee maanden aan den kening te hebben gelegen, is vrijgegeven en zoo spoedig mogelijk naar Duitschland terug gaat varen. Na zoo'n uitmuntende training zal „Willy" zich wel erg op zijn gemak in de Heimat voelen Uit Kapelle vernamen wij, dat de dokter een cursus in eerste hulp bij ongelukken heeft geopend. Veertien meisjes nemen er aan deel. De bond van lastige heeren en mevrouwen geeft subsidie Te Kloetinge is een auto door de gladheid van den weg ge reden, waarna hij met de wielen naar boven in een sloot terecht kwam. De wagen was vroeger van een kampioen-rugzwemmer I Onze correspondent te 's Heerenhoek schreef ons, dat bij de uitvoering door de plaatselijke tooneelclub een der spelers iederen keer wanneer de souffleur hem hielp „o, ja I" zei. Vermoedelijk meer geschikt voor huis- en vroede vader dan voor acteur Men bericht ons uit Middelburg, dat de nieuwe officier van Justitie geïnstalleerd is met een massa redevoeringen. Niemand had gedacht, dat er over het onderwerp „Balie" (niet te ver warren met het eiland nabij Lombok) zooveel te zeggen zou zijn. Wij wel Juist de spraakmakende gemeente weet wat er van de balie te kluiven is Uit Zeeuwsch-Vlaanderen bereikten ons verheugende be richten over vestigingsplannen van buitenlandsche wol-indus trieën. Tegelijkertijd seinde men ons echter, dat Belgische dou anen alsmaar gesmokkelde schapen in beslag nemen. Men kan ook nooit de zon in het water zien schijnen Te IJzendijke zijn in „de kom" der gemeente niet minder dan tien doode katten gevonden. Het gemeente-servies zal nu ontsmet worden. Voor de muizennesten, waarin men geraakte, is nog geen raad geschaft. Te Middelburg heeft een gemeente-werkman een nieuwen regenjekker van f 4.95 gevonden. Officieel werd bekend gemaakt, dat de jas bij den reinigingsdienst terug te bekomen is. Begrijpt men nu, hoe confectie soms in kwaden reuk geraakt Een gehuwde winkelier te Vlissingen is door de rechtbank be boet, wegens het niet aanstonds verlaten van de vergadering der vereeniging „Gelijke plichten, gelijke rechten". Wanneer alle vrouwen zooveel moreelen steun ontvingen van de Justitie, zou aan het laat thuiskomen van sommige echtge- nooten spoedig een eind gemaakt zijn Men schrijft ons uit Veere, dat de visschers,na langen tijd door de strenge vorst in de haven gehouden te zijn, eindelijk weer ter vangst zijn getogen. Het is beslist eigenaardig, dat een strenge vorst niet van „uit varen" houdt. Men zou juist het omgekeerde verwachten Te Kortgene is een stroo-pers aangereden en beschadigd door 'n auto. Gewoonlijk ziet men stroopers anders alleen in contact met veldwachters I Tot de volgende week, dames en heeren De heer P. Terwoert herdacht de vorige week het feit, dat hij voor 25 jaar in functie trad als gemeente-secretaris te Koudekerke. Na de huldiging in een openbare gemeente raadszitting maakten wij een foto van den jubilaris temidden van familie, burgemeester, gemeenteraadsleden en ambtenaren. De heer Th. Verswijveren te Middelburg vervaardigde een getrouwe copie oan den Postjager. De vleugel- wijdte van het model is ruim 1 MZoowel het ex- als intérieur is naar de werkelijkheid nagemaakt, even als het intrekbare landingsgestel. Foto van het model. Te Geersdijk werd in de meekrapstoof, die tot cicho reifabriek was ingericht, een geheime jeneverstokerij ontdekt. De distilleerketel werd in beslag genomen Foto van het gebouw, waar de stokerij was ondergebracht. Boomen als slachtoffer van 't verkeer. De mooie boomen- rijen onder Kortgene zullen voor verbreeding van den weg worden gerooid. Er is reeds een begin met het werk gemaakt. Foto van de mooie boomenlaan en de reeds gevallen slachtoffers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24