ZEEUWSCH NIEUWS Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep.^ Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Zierikzee, dat in het land van Schouwen en Duiveland de prijs der uien met sprongen naar boven gaat. Er is groote handel in dit product, voornamelijk voor het buitenland. Reeds vertrokken van Zierikzee uit vijf zeebooten vol met „zwiebeln" naar Londen. Droevig voorteeken. De internationale snert-toestand wordt bepaald nog erger Uit dezelfde stad schrijft men ons, dat de officieele opening van de nieuwe landbouwhuishoudschool begin Februari zal plaats hebben. Prinses Juliana, naar wie de school is vernoemd, zal van den zomer een bezoek komen brengen. In verband hiermee zullen de leerlingen eerst een cursus moeten volgen in het bereiden van princesseboontjes Uit Aardenburg seint men ons, dat de P.Z.E.M. haar licht" net uitbreidde tot de buitenwijken en als bijzonderheid voegde men er aan toe, dat een 89-jarige weduwe haar woning nog geheel van electrisch licht laat voorzien. Erg veel bijzonders vinden wij hier niet in. Dat zou wel 't geval wezen, wanneer de bejaarde dame zelf de leiding gelegd had. Men meldt ons uit Biervliet, dat in het gymnastiek-lokaal door de werkloozen voorwerpen worden gemaakt naar zaag- motieven. Geen gelukkige keuze. Zoo afgezaagd! Te Vrouwepolder heeft de varkens-vereeniging haar jaar vergadering gehouden. De leden stelden het spektarief voor goedgekeurde, afgekeurde en doodliggende varkens vast. Men moet wel een gebrek aan respect voor varkensvereeni- gingen waarnemen in Zeeland, maar die te Vrouwepolder heeft tenminste geen klagen over zelfwaardeering Uit Middelburg telegrafeerde men ons, dat „Schuttevaer' bij Waterstaat dringend heeft aangedrongen op uitbreiding van stopgelegenheid aan het kanaal door Walcheren. Hierop is echter afwijzend- beschikt. Jammer voor de schippers bij dit weer vooral kunnen kapotte sokken veel lichamelijk ongerief te weeg brengen Te Heikant heeft de eerste plaatselijke tooneelvereeniging zich, na lang wikken en wegen, den naam van „Nooit gedacht" aangeschaft. Wanneer dit een passende titel is zullen regisseur en souffleur geen gemakkelijke taak krijgen. Te Oostkapelle heeft een heer uit Serooskerke een lezing gehouden over „De vooruitgang der wetenschap op het gebied van de geit". j- Ook in de wereld der geleerden schijnt men tegenwoordig den populairen kreet „Vooruit met de geit", aan te heffen 1 Onder de gemeente Oostburg is een vischotter geschoten, die van neus tot staart 103 c.M. was. Men heeft ons verzekerd, dat het meten de grootste moei lijkheid gaf. Toen dit gebeurd was, bleek 't schieten 'n klein kunstje. Te Vlissingen is van een Italiaansch stoomschip, dat Ant werpen had aangedaan, een Spaansche verstekeling aan wal gezet, die lezen noch schrijven kon. De politie heeft hem over de grens gezet. Na de onderwijsbezuinigingen zijn de scholen hier overvol. Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 26 JANUARI 1934 No. 33 Te West-Souburg ontstond de vorige week brand in de woning van den heer Nieuwdorp. Ook de Middelburgsche brandweer werd ter assistentie geroepen. Op den voorgrond de Middelburg sche brandweer, op den achtergrond het rookende gebouw. Foto van de uitgebrande woning. Een kijkje op het aanbouw zijnde nieuv raadhuis van Sas vi Gent, dat de voltooiii nadert. Te St. Maartensdijk werd dezer dagen een bazaar gehouden ten bate van de muziek- vereenigingMet ver eende krachten Het bestuur der vereeni ging en de mede werkers poseeren voor ons. Een aardige stand op den bazaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24