Zeeuwsch Leven De Pelikaan I Wa Moei Jane d'r van zee. Ook Driewegen kent maar weinig van het jachtende moderne leven. Als 't werk is gedaan te Kamperland. In zo'n vliegdienk Ikke? Nooit nie 'k Weet we wa'k a'k liever dee A'k t'r in most sprong ik liever rechtuut'van de kaai in zee. A'k maer op de been bin, weetje, op d'n grond mie 'eel de zaok, kom maer op I durf ik dan zegge, Jane durf we, kiek, 'ier stae 'k Maer a'k in zo'n dienk most zitte," mensch, ik spieuwden alles uut Je mo zo'n dienk zie overkomme mie dat iesselijk geiuud Vroeger, toen a'k jonk was, kust ik a nie op een schommel stae A de zucht zo an j'n buuk kwam riep ik trek a o noe mae Wat een aer doet, mot 'n wete, wan da bin m'n zaeken nie Maer ik bluve 'ier op aerde, 'k ou 'et ouwe doen in waerde, en ik bluve nae m'n wensch glad gin veugel, maer een mensch O mae Wa Pier d'r van zee. Moei, 'oe ka je dat noe zegge, bi jie dan nie blie as ik Eel de weareld praet t'r van en jie, m'n ouwsten, gee gin kik1 'k E de radio ge-oore, menschen lieve, wat een spul I Nee, zo'n tochje glad naer Indië, dat is vast gin flauwe kul Kust ik mae wat anders vast e as de misvurk en de spae, gloo gerust van Pier dat 'um we nae de vliegschoole zou gae. O mae! De renteniers van Colijnsplaat geven hoog op van den goeden ouden tijd. VRIJDAG 26 JANUARI 1934 No. 31 't Is druk aan de smidse van Wissekerke. PP Stoere koppen van trouwe werkers. Een wintersch straatkiekje in 't rustig Ter Hole.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 6