Ook het handwerk trekt belangstellenden en er worden fraaie voorwerpen vervaardigd. (Vlissingen) De thans verleende steun zal niet in staat blijken, de belangrijke tekorten aan te vullen, en bovendien kan deze niet blijvend worden ver leend. Zien wij dus uit naai* andere mogelijkheden voor ons gewest. Veel zijn er niet. Wij voor ons zien nog als bestaansmiddel van be lang het vreemdelingen verkeer. Er zijn nog meer dere plaatsen in Zeeland, welke in deze richting met succes zouden kun nen werken. Er zijn ook gemeente besturen, welke dit inzien, al blijken bok sommige met blindheid geslagen. Haamstede geeft met tal van nieuwe werkverschaf fingsobjecten een mooi voorbeeld. Daar staat tegenover, dat de buur gemeente Renesse, welke door haar situatie veel meer en veel gemakkelij ker van het vreemdelin- genbezoek zou kunnen profiteeren, bij de pakken neerzit, en elke uitgave in deze richting ontziet. De verleden jaar aangelegde nieuwe weg naar het strand schijnt in plaats van een initiatief wel een afdoener te ?ijn geweest. Het vreenidelingenver- is het een ernstig ver schijnsel. dat goede vak lieden geert werk kunnen krijgen, toch is het een ver blijdend teëken, dat velen door 't initiatief van sociaal voelenden jn de gelegen heid worden gesteld en die gelegenheid ook waarnemen om zich in hun vak verder te bekwamen. Schrijnwerk. keer kan een belangrijke bron van inkomsten worden voor zeer velen, mits men bij de exploitatie uitgaat van gezonde begrippen, en niet van een zucht tot ongemotiveerde winstmakerij. Indien men den vreemdelingen eenvoudige, niet te dure pensions en zomerhuizen kon bieden, zou het vreemdelingenverkeer zeker sterk toenemen. Momenteel zijn o.i. geen andere nieuwe bestaans middelen nawijsbaar. Een schrale troost, en hij kan alleen gevolgd worden door den goeden raad, zuiniger te leven. Want zeker is het, dat er, ondanks crisis en malaise, veel geld wordt verdaan aan dingen, die niet noodig zijn. Wanneer men ziet naar bioscopen, sportvelden, enz., wanneer men 's Zaterdagsavonds eens in de winkels ziet, waar lekkernijen worden verkocht, dan vraagt men zich af, of het karakter van ons volk zich niet gaat wijzigen, en men het met zijn verplichtingen zoo nauw niet meer neemt. Hoe dit zij, het blijft een feit, dat de gevolgen der crisis zich ook in onze provincie steeds meer doen gelden. Men kon dit ook constateeren bij de met den moed der wanhoop te Zierikzee opgezette win kelweek, welke wij van nabij konden gadeslaan. Moge het dan zijn, dat met een grapje het crisis monster is verbrand, zijn invloedssfeer blijft er niet geringer door, en menigeen, die 's Zaterdags den inhoud van zijn winkellade natèlde, zal zich met recht hebben afgevraagd, of de tijdsomstandig heden voor zulke grappen niet te ernstig zijn. En gelukkig zijn cr veten, die bij dit werk leiding willen geven. Werkelijk kunstige stukken worden op deze manier afgeleverd. Een voorbeeld van een der vele vervaardigde voorwer pen op het gebied van kunstsmeedwerk, Ontspanning ter afwisseling. Te Goes werd onlangs een lokaal geopend voor ontspan ning der velen, die buiten hun schuld zonder werk blijven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 9