Voor den Middag 1Voorwerpen Versiering van Glazen Over het algemeen hebben de moderne namid dagjaponnen slechts weinig garneering. Ze zijn alle meer of min eenvoudig; soms heb ben ze ter versiering enkel 'n plat rond kraagje en 'n paar manchetten, zoodat ze aan de uniform van 'n kostschoolmeisje doen denken.J Bij de kragen en jabots, die we ter completeering en variatiè van de namiddagjaponnen kennen, worden nu ook nog, door de Parijsche modehuizen, groote plastrons gelanceerd, welke geheel apart op de japon worden gedragen. Zoo heeft het mode huis Bruyère een plastron ontworpen, dat de geheele breedte van het voorpand inneemt en met 'n punt eindigt even boven de taille. Dit plastron is geheel glad aangezet aan 'n opstaanden boord, wordt onder dien boord met een knoop en knoopsgat gesloten en is rondom afge werkt met een dubbelen fijn uitgeschulpten rand. De moderne namiddagjapon is vaak gegarneerd op een wijze die eenigszins ouderwetsch aandoet. Zoo ontwierp het Parijsche modehuis Philippe et Gaston een namiddagjapon van zwarte zijde met 'n geplisseerd strookje om de heupen en gepiis- seerde kant rondom den vierkant uitgesneden hals en bij de polsen, terwijl verder nog 'n paar wijde doffen op de mouwen de eenige garneering uitma ken van de gladde zwarte japon. VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 No. 36 teerblaadjes met rieten of anderen rand. Derge lijke blaadjes hebben meestal een gekleurd glas, waarvan de verf gemakkelijk te verwijderen is met warm sodawater, en door krabben met een Gilette-mesje. Krijgt u het glas goed schoon en is het droog, dan wordt het nagewreven met een weinig spiritus, zoodat het geheel vetvrij is. Is het glas niet mooi meer, dan laat u een ander glaasje op maat snijden. Een waterlelie-motief kunnen we opschilderen, door eerst de bloemen op te zetten met withet hart wordt geel gespikkeld. U kan de teekening op papier maken, deze onder het glas leggen, en aan den bovenkant opschilde ren. U kunt speciale verf krijgen voor het schilderen op glasdie ook heelemaal niet duur is. Het is echter ook met gewone olieverf te doen. De bloemblaadjes worden dan geheel wit geschil derd is alles droog, dan krijgen de bladeren een contourlijn van zwart, ongeveer 1 c.M. breed. Nu laat u het motief rusten, en eerst wanneer het heel goed droog is schilderen we onder elke bloem en hier en daar nog extra een mooi groen waterlelieblad, hetwelk eveneens met een zwarten contour omgetrokken wordt. Wanneer dit droog is, wordt het geheele glas over de bloemen en bladeren beschilderd met licht blauwe sneldrogende lak, of het kan getamponeerd worden met doffe verf. Het vlak moet goed gedekt zijn en wanneer u het tegen het licht houdt moeten er geen open plekjes zijn. Is het nog niet voldoende gedekt dan beschil deren we ten tweeden male. Gekleurde bloemmotieven, bouquetjes of randjes in vele frissche kleuren, komen het mooist uit, wan neer het glas afgedekt is met een zwarte laag. De geschilderde kant komt naar onderen wanneer de glazen plaat weer in den rand komt. Wanneer u zwarte flacons, potjes of vaasjes wilt maken met een mille fleurs motief, dan wordt de flacon van binnen zwart gemaakt met zwart snel drogend lak, en de gekleurde bloemen worden er van buiten op geschilderd. We beginnen met eerst 'n teekening van de bloe metjes op papier te teekenen en plakkenditvoorbeeld van binnen in de vaas of flacon, de bloemen zijn nu van buiten gemakkelijk na te schilderen. Is de bui- Ons eerste model, van marocain, heeft 'n zeer wijde gedrapeerde bovenmouw en 'n breed tot op de mouw doorloopend schouderstuk. De,rok heeft 'n puntceintuur en klokkende zijstukken, terwijl de garneering verder nog bestaat uit 'n koordslui- ting aan hals en ceintuur. Voor deze japon heeft men 3 M. stof noodig van 1.30 M. breedte. Ons tweede model is bizonder geschikt voor jeug dige slanke figuurtjes. Het schouderstuk, van boven gedrapeerd, loopt door over de lange nauw sluitende mouwen. De lijnen van het heupstuk sluiten zich aan bij die van de taille, welke als garneering overigens slechts een doorgestoken das heeft en 'n lakceintuur. Voor deze japon heeft men 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. De derde hierbij afgebeelde japon is er een van het genre kostschooljurk. Ondanks of misschien meer om zijn eenvoud maakt dat toiletje een ele- ganten indruk. De japon werd ontworpen in crêpe armur. Kraagje en manchetten zijn van linnen, wat, zoo men weet, ook zeer modern is. De coupe is uitste kend verzorgd zonder iets af te doen aan den eenvoud van het geheel. Men heeft voor deze japon 3 M. stof noodig van 1.40 M. breedte. PAULA DEROSE. Wan alle in deze rubriek afgebeel de kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album Win - terweelde", zijn pa tronen verkrijgbaar tegen den prijs van 35 ct. voor mantels en japonnen en van 20 cents voor rok ken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven de gewenschte maat: 42, 44, 46 of 48. Voor blouses zijn alleen voorradig de maten 40, 42, 44 en 46. Een aantrekkelijk presenteer blad kunt u maken door een versiering onder het glazen blad te maken van bloemen. Ook het losse blad op uw theetafel kunt u versieren met een bloemmotief. Uitgeknipte bouquetten van cretonne kunnen uitstekend dienst doen. U knipt een karton in de 625 f' grootte van uw blad, gekleurd karton dat u kiest in een kleur passend bij de omgeving. Een oranje, geel of groen kar ton zal het geschikst zijn. U rangschikt den uitgeknipten cre- Xff tonnen bouquet of de bouquet v ten op het karton en lijmt ze vast, met een van die tubes lijm, welke tegenwoor dig in den handel zijn. Is dit klaar, dan omlijnt u met zwarte verf alle bloemen, een halven c.M. tusschenruimte latend. We krijgen nu het idee of het werk geheel geschil derd is en er dik op ligt. Vervolgens wordt het geheel gevernist met blank vernis, zoodat het geen beschadiging veroorzaakt, wanneer er een beetje vocht tusschen het glas loopt. Wanneer dit goed droog is, legt u het karton onder de glazen plaat en zet het in het theeblad. Een tweede idee is b.v. een van die kleine presen- 633. Japon van marocain met wijde gedrapeerde bovenmouw puntige ceintuur en koordslui- ting bij hals en taille. 612. fapon van gemengde wollen stof met doorgestoken das en lak- ceintuur. 625. Japon van crêpe armur met linnen kraagje en manchetten en me talen knoopen gegarneerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 18