Zeeuwsche Omroep 1176 VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 No. 36 Hallo 1 hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Breskens, dat de zwemvereeniging Schel- destroom in jaarvergadering niet in het bassin bijeen kwam. Men constateerde uit het verslag van den penning meester een groot tekort en besloot dit jaar wederom een in struct rice aan te stellen. Ja, wanneer de financiën er zóó voor staan, is het wel ge- wenscht dat er lessen worden gegeven om het hoofd boven water te houden. Uit Kruiningen ontvingen wij het bericht, dat de zang- vereeniging Crescendo haar 15e jaarfeest heeft gevierd. Zang en spel wisselen elkaar, interessant genoeg, af, onder het gebruik van een kopje chocolade en de burgemeester bood den directeur een ebbenhouten, met zilver gemonteerden diri geerstok aan. De anderen moesten hun consumptie gewoon met een lepeltje roeren. Men seint ons uit Biervliet dat de plaatselijke muziekver- eeniging geconcerteerd heeft en dat het met twee meisjes zoo ver gekomen was, dat zij voor het eerst in het volle gezelschap op de uitvoering meebliezen. Hoewel niet vermeld, lijkt het ons zeer waarschijnlijk, dat een en ander zeer ontnuchterend op het „volle" gezelschap moet hebben gewerkt De post-autoriteiten verzochten ons de aandacht van alle Nederlanders erop te vestigen, dat het kleinste Zeeuwsche schiereiland Philipsland en niet Philipslamp heet. Behalve dat men door de verkeerde adresseering den brievengaarders te Eindhoven veel last bezorgt, beloopt men kans op een proces wegens octrooi-schennis Uit Ierseke schreef men ons, dat de afdeeling Ierseke van den Zeeuwschen Mosselkweekers bond bij het hoofdbestuur een open oor heeft gevonden. Na zoo'n schrille, bloederige ervaring kunnen wij begrijpen, dat men nog beter een hoofdbestuur kan hebben, dat Oost- Indisch doof is Uit Middelburg bereikte ons een telegram met de tijding, dat een gepensionneerd kaartjesverkooper van een Amster- damschen schouwburg bij een bezoek aan de Donderdagsche markt uitgegleden is over een bananenschil en zich zoo be zeerde, dat een haastig ontboden geneesheer algeheele rust voorschreef. Medelijdende menschen probeeren nu hem tijdelijk in zijn vroegere functie geplaatst te krijgen. Te Vlissingen denkt men aan een eigen gasfabriek, omdat men daar veel voordeel en opbloei van verwacht. Dat is goed bekeken. Om snel vooruit te komen is „vol gas" nog altijd het beste Te Hansweert is de sleepboot „Verandering" omhoog ge- loopen en vast geraakt. Dagenlang reeds heeft men vergeefsche pogingen gedaan om wijziging in den toestand van het schip te krijgen. Wanneer dit nog lang aanhoudt zal 't departement van Waterstaat, op kosten van den eigenaar, den titel „Besten digheid" over den ouden naam heen laten schilderen! Men meldt ons uit Krabbendijke, dat twee muziekgezelschap pen op den vijftigsten verjaardag van den dokter net zoo lang 's avonds voor diens woning hebben staan blazen tot zij een enveloppe met inhoud kregen. Op andere tijden brengt het een dokter juist baten, wanneer hij de menschen in bed probeert te krijgen 1 Tot de volgende week, dames en heeren Het werk hervat Nadat het werk bij s Heer Arendskerke aan de wegverbetering wegens de vorstperiode langen tijd had stil gelegen, is thans de arbeid wederom hervat. Een kijkje bij de werkzaamheden. Het nieuw in aanbouw zijnde vereenigingsgebouw en bad huis te Zierkzee. De vernieuwing langs den Blauwen dijk. Kadezicht te Middelburg. Ook te Middelburg zijn de werkzaamheden weer begonnen. Een kijkje bij de ophooging van een deel van den weg, die het verkeer om Middel burg heen moet leiden, met het berucht gewor den muurtje

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1934 | | pagina 24